Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
1L: Žatci se do cesty postaví Start Praha Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Úterý, 26.09.2017

2017 1L po 04 01(Praha) Žatec proti Startu Praha. Takové je obsazení prvoligového finále. Rozhodl o tom  třetí semifinálový duel  mezi Pražany a Prostějovem. Tým z metropole otočil celou sérii a svůj postup pečetil hladkým vítězstvím na své antuce. Příliš oddechu si ale Start dopřát nemůže. Série o postup do extraligy totiž začíná už ve sváteční čtvrtek v Žatci, hned v sobotu pokračuje na Střeleckém ostrově a případný duel pravdy se hraje hned o den později opět ne severu Čech. Celý finálový program je tak vměstnán do pouhých čtyř dnů a nejpozději v neděli budeme znát jméno týmu, který nahradí Dynamo České Budějovice v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

I. liga: Semifinále play-off

SK Start Praha – TJ Sokol I Prostějov  5:1 (konečný stav série 2:1)

Pokusit se podruhé během čtrnácti dnů dobýt Střelecký ostrov a probít se do finále. S neskromným, ale nikoliv nemožným cílem přicestoval Prostějov do hlavního města. Ambice Hanáků však domácí poměrně rychle zkrotili. „Kvůli zranění jsme se sice museli obejít bez Klabíka, ale i přes jeho absenci jsme se dokázali semknout a podat kvalitní výkon,“ řekl spokojený kapitán Startu DAVID TŮMA. Byl to právě on, kdo společně se Sachlem odstartoval cestu Pražanů za postupem. V prvním deblu přemohli ve dvou setech Klaudyho s Valentou. Druhý bod přidali Ungermann s Novákem a střídajícím Kaplanem, před nimiž se v koncovce třetího dějství museli sklonit Ftačník s Matkulčíkem. „Obě dvojice byly naprosto vyrovnané,“ poznamenal kouč moravského týmu RICHARD BENEŠ. I s dvoubodovým náskokem v zádech museli domácí zůstat ve střehu, neboť měli v živé paměti svůj kolaps z prvního utkání. Navíc soupeř dokázal hned korigovat. Klaudy s Valentou a Ftačníkem totiž porazili Sachlovu trojici s Bálkem, Tůmou a alternujícím Zátkou.

2017 1L po 04 02Hosté tušili šanci a proti Ungermannově formaci ji měli přiživit Matkulčík s Příhodou a Deutschem. „Druhá trojka byla klíčovým zápasem celého střetnutí. Měli jsme ji výborně rozehranou, ale za devítek jsme v úvodním setu nedokázali dvakrát ukončit sérii výměn. Ve druhé sadě jsme vedli až do sedmiček. Potě jsme však opět chybovali na útoku. Tento souboj rozhodl celé utkání,“ komentoval porážku své sestavy Beneš. Jeho svěřenci pak jakoby přestali věřit v úspěch. Klaudy získal proti Tůmovi v duelu jednotlivců jen osm balonů a bylo zřejmé, že Start si tentokrát situaci komplikovat nebude. Matkulčíkovo triou vzdorovalo Novákovi s Tůmou a Bálkem jen v prvním setu, ten druhý končili domácí exhibičně. Za necelé dvě hodiny tak bylo hotovo. „Na soupeře jsme vlétli od samotného počátku utkání a kontrolovali jeho vývoj po celou dobu,“ shrnul Tůma.

Sestava domácích: Tůma, Sachl, Kupský, Ungermann, Zátka, Bálek, Novák, Kaplan. Sestava hostů: Valenta, Ftačník, Příhoda, Klaudy, Matkulčík, Deutsch.

Kapitán Startu Praha DAVID TŮMA: „Rád bych poděkoval všem divákům za podporu, celému týmu za bojovnost a soupeři za fair-play. Pochvalu zaslouží zejména trenérské duo Kopecký, Sachl, které v jednotlivých zápasech nedalo soupeři šanci k obratu.“

Trenér Prostějova RICHARD BENEŠ: „Nemohu klukům vytknout málo bojovnosti či nedostatečnou výkonnost, stále nám ovšem chybí úspěšné dohrávání dobře rozjetých setů do konce. Chce to více zkušeností, tým má ale průměrný věk asi dvaadvacet roků a stále se může zlepšovat. To je naše devíza do dalších roků. Gratuluji lepšímu soupeři k postupu do finále a přeji mu hodně zdaru, určitě si postup zasloužil.“