EL: Vstup do play-off(out) domácím vyšel Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 18.09.2017

2017 elmcf1 1(Karlovy Vary, Čelákovice, Benešov) Tak je to tu! Boj o medaile a o udržení v nejvyšší mužské soutěži začal. Zatímco dvojice nejlepších týmů ze základní části si užívá zaslouženého volna, resp. vylaďuje formu na semifinále, šestice dalších už má první utkání sérií za sebou. A domácí týmy využily výhody domácího prostředí ve všech třech případech.

Play-off

TJ SPARTAK Čelákovice - TJ SLAVOJ Český Brod: 5:4 (stav série 1:0)

Ve čtvrtfinálové sérii třetího s šestým týmem základní části se od hostů moc nečekalo, zejména protože Čelákovičtí naprosto jasně ovládli průběh obou vzájemných duelů základní části. Snad i proto nestavěli vzdušné zámky a jen pár míčů je dělilo od obrovského překvapení na úkor favorita. Určitě je to hezká upoutávka na odvetu. Domácí měli k dispozici všechny hráče, hosté postrádali Vokáče. Na začátku se pro domácí nedělo nic mimořádného. Kilík s Holasem byli lepší Vedrala, Sýkora a střídajícího Ešnera, hned poté Souček, Flekač a alternující J. Kaděra také ve dvou setech porazili T. Cibulku, Janíka a naskočivšího M. Kaděru. Jediný míč dělil od výhry Součka, Kilíka a Holase, tu získali v první trojce M. Kaděra, Štěpař a Sýkora. Domácí ale hned kontrovali Spilkou, Flekačem a Šafrem, tam zase jediný balon chyběl ke štěstí T. Cibulkovi, Vedralovi a Janíkovi. Ruleta posledních možných míčů se točila dál, tentokrát v zápase jednotlivců. Jeho průběh byl hodně houpačkový, Kilík nakonec podlehl Sýkorovi - 3:2. Klid do domácích řad měla vnést poklidná výhra odvetné Součkovy trojice, na kterou ta T. Cibulkova nevyzrála. Jenže hosté žádný klid domácím nechtěli dopřát. Spilkova trojka nezvládla koncovky setů s M. Kaděrovou sestavou a srovnání přišlo od M. Kaděry s Janíkem v deblu, kteří se popasovali s Kilíkem, Holasem a alternujícím Spilkou. Favorit tak stál před velkým problémem. Flekač ale poslední zápasy umí a se Součkem to proti Vedralovi, Sýkorovi a střídajícímu Ešnerovi ve třetím setu nakonec uklohnili.

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán): "Neřekl bych, že jsme utkání nějak podcenili. Tíha odpovědnosti nám však svazovala nohy. Jedině první a poslední dvojka byly od nás odehrány tak, jak jsme zvyklí. Doufám, že se příště vyvarujeme zbytečných chyb a podáme zodpovědný výkon."

MAREK VEDRAL (Český Brod, trenér): "Znovu jsme prokázali, že jsme jeden z mála týmů, který dokáže dát první dvě dvojky pod dvacet minut. Dříve nás tohle zlomilo, naštěstí jsme na to už zvyklí. Trojice nám zahrál výborně a trpělivě Kaděra, který nenašel přemožitele. Druhá trojice trestuhodně zahazovala vysoké vedení v každém setu a bohužel důležitý bodík nepřidala. Ten přidal Sýkora v singlu. Otočené dvojice máme o hodně lepší a když se do nich dostaneme, nepamatuji, že bychom nějaký zápas nedotáhli. Janík s Kaděrou svou úlohu zvládli, Sýkora a Vedral, neproměňující své útoky ve třetím setu, už bohužel ne. I tak jsem rád, že jsme byli Čelakovickým důstojným soupeřem a nemuseli se kvůli nudě koukat na jiný zápas na Tvcomu."

SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary - MNK SILNICE GROUP Modřice: 5:2 (stav série 1:0)

Asi většina expertů měla jasno, že v této sérii se jasná výhra konat nebude. I letošní dvě plichty toto potvrzovaly. Souboj dvou posledních mistrů nabídl zajímavý průběh s konečnou radostí toho úřadujícího. Po zásluze. Varští byli kompletní, Modřice dorazily bez dlouhodobě marodícího Bertka. Hostům výborně vyšel vstup do utkání, když Pelikán s Rosenberkem lehce porazili Vankeho s Bíbrem a o trošku náročnější byla výhra Pospíšila s Müllerem nad J. Medkem, Hronem a alternujícím M. Medkem. Jenže paradoxně rázný nástup hostí domácí probral a ti ve trojkách udeřili nemilosrdně. Vanke, Hron a M. Medek naprosto zdusili "neporazitelné" trio Pospíšila, Müllera a Rosenberka, na této vlně se vyvezli i J. Medek, Bíbr a Kokštein, kteří také celkem v klidu skolili Pelikána, T. Guldu, Topinku a střídajícího Pavelku. Hosté se vzpamatovávali dlouho a na singl rozhodně spoléhat nemohli. A Hron Müllerovi žádnou šanci nedal. V odvetách Vanke a spol předvedli další trojkovou pohodu proti Pelikánově sestavě. Pospíšilovo komando toužilo po reparátu, vyhrát muselo, pokud chtělo uchovat naději na zvrat. Ale po divokém průběhu nezvládlo ani druhý duel, tentokrát s J. Medkovou formací.

TOMÁŠ BÍBR (Karlovy Vary, vedoucí): "Po prohraných dvojicích jsme se zdravě nakopli a každý odehrál skvěle svůj post. Za vyzdvihnutí stojí jasná výhra Vankeho trojice proti Pospíšilovi a návrat do utkání."

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Povedl se nám úvod utkání, když jsme zvládli úvodní dvojice. Ovšem tak, jak jsme nechali domácí excelovat ve trojicích, je do nebe volající. Je pravdou, že by se z takového terénu asi mělo utkání přesunout do haly, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Udělali jsme v poli strašné hrubé chyby, které domácí snadno trestali. Jestli chceme v sérii srovnat krok, musíme se hodně zlepšit."

2017 elmcf1 3Play-out

SK Šacung ČNES Benešov 1947 - TJ DYNAMO Propagační podnik České Budějovice: 5:0 (stav série 1:0)

Před týdnem si to sousedé z tabulky základní části rozdali na stejném místě nanečisto (6:1). Repete přineslo zlepšený výkon mladého jihočeského celku, ale se stejným rozdílem výsledku. Zkušenost Šacungu slavila úspěch i podruhé. Do prvního utkání série oba týmy nastoupily v plném složení. Hosté po předchozí porážce překvapivě neudělali zásadnější změny v sestavách, ale jejich výkon byl lepší předchozího. Vyhrát alespoň některý dílčí zápas jim ale dopřáno nebylo. To, jak se bude utkání vyvíjet, naznačily už první sety, které domácí vyhráli všechny. V prvním deblu Doubrava s Kalasem pohodově přehráli Matějku, Višvadera a alternujícího Ryneše. Ve druhém deblu Makara s Chytrou první set povolili Musilovi s Vondráškem jen tři míče, druhý však padli a třetí i se střídajícím Kadeřábkem koncovky zvládli. Obě trojky byly velmi vyrovnané. V první Doubrava s Kadeřábkem a Knytlem úspěšně odvrátili trojici mečbolů Matějky, Višvadera a Ryneše, ve druhé Makara, Kalas a Chytra zkušeně ovládli třetí set proti Z. Musilovi, Tůmovi a Vondráškovi. Závěr utkání obstarali singlisté. Domácí Chytra povolil Višvaderovi zisk jen osmi míčů a hráči zamířili do sprch.

STANISLAV VOLTR (Šacung, trenér): "Utkání jsme zvládli, určitě vládne spokojenost s výsledkem i výkonem. Průběh byl však těžší, než napovídá výsledek. Soupeř po porážce z minulého týdne pro mne překvapivě nic nezměnil, ale zahrál tentokrát lépe. Měli jsme i nezbytné štěstí v koncovkách. Byl to týmový výkon, všichni zahráli co měli a podařila se nám i hladká výhra v singlu."

ONDŘEJ MATĚJKA (České Budějovice, vedoucí): "Zejména ve trojicích jsme dokázali se Šacungem sehrát vyrovnané zápasy, nezvládli jsme ale ani jeden třetí set. Doma budeme muset předvést více odvahy a rozhodnosti v koncovkách, abychom utkání soupeři takto nedarovali a boj o záchranu vrátili ještě do Benešova."