Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
EL: Vyřazovací série začínají! Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Čtvrtek, 14.09.2017

2017 elmcf0 1(Čelákovice, Karlovy Vary, Benešov) Základní část extraligy mužů skončila. S ní skončily i menší či větší herní výpadky, laxní přístup některých hráčů a mnoho dalších neduhů. Od doby, co do ligových soutěží byl zaveden vyřazovací systém, na toto už není místo. Pro nejdůležitější část ročníku oddíly vytáhnou všechny trumfy, uzdraví i ty největší marody, z klubových zákoutí oživí už odepsané hráče, využijí všech povolených prostředků k demoralizaci soupeře a upevnění morálky své... Play-off(out) - to je koření ročníku. Držte si klobouky, jede se z kopce! A jak to vidí zástupci jednotlivých týmů?

Play-off

Po rozšíření počtu účastníků ze 4 na 6 se v mužstvech dlouze diskutuje o tom, zda je výhodnější zvolit jistotu ve formě přímého postupu do semifinále a ušetřit síly a zdraví svých hráčů, či se do něj prokousávat přes nevyzpytatelné čtvrtfinále, ale do semifinále pak nastoupit rozehraný. Minulé ročníky ukázaly, že sem tam se může vyplatit i druhý způsob. Teď už je vše dáno a jistotu dvou pokusů na medailový zisk si hýčkají ve Vsetíně a Čakovicích. Tedy u celků, které titul z družstev ve své sbírce ještě nemají.

TJ SPARTAK Čelákovice - TJ SLAVOJ Český Brod (1. utkání sobota 16.9. od 14:30)

Ve středočeském derby je favorit zřejmý. Čelákovice s výjimkou dvou kontumací na hřišti letos nenašly přemožitele, výbornou formu potvrdily i na trojkovém šampionátu. Naopak Českobrodští ve druhé polovině soutěže nenavázali na tu výrazně lepší první a také šampionát trojic na domácí půdě neabsolvovali podle představ. Také letošní vzájemná bilance vyznívá jasně pro Čelákovice (6:0, 6:1), které mocně touží konečně proniknout do finále. Brodští ale mají ve své (staro)nováčkovské sezóně splněno a vůbec se nemusí nervovat a pár překvapení v minulosti dokázali vyrobit. Nyní se to ale moc nečeká.

MICHAL DOUCEK (Čelákovice, trenér): "Co se zranění hráčů zdá se že vše doléčeno. Přesto nad sestavou v prvním zápase play-off otazník dík zdravotnímu stavu visí. Větší postupová šance by měla být nakloněna na naši stranu. Přesto jsem v soudech opatrný vzhledem k vypjatosti play-off s přihlédnutím k derby. Naší výhodou je schopnost přenést kvalitu na hřiště v daných utkáních. Předností soupeře je jistě jeho houževnatost."

MAREK VEDRAL (Český Brod, trenér): "Zdravotně jsme na tom tak, že už asi nikdy nebudeme kompletní, možná na závěrečné schůzi. Do play-off jdeme s nejměnšími šancemi, jelikož naše poslední výkony za moc nestály. Na druhou stranu to může být i naše výhoda, protože my můžeme jen překvapit, zatímco náš soupeř teď musí potvrdit základní část bez prohry na hřišti."

2017 elmcf0 2SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary - MNK SILNICE GROUP Modřice (1. utkání sobota 16.9. od 14:00) 

Souboj posledních dvou mistrů extraligy se odehraje nezvykle brzy. Zatímco Varští vědí, že loňský zázrak bude velmi složité zopakovat a moc se nestresují, v Modřicích letos zažili hodně rozporuplný rok. Nicméně se zdá, že opory se po uzdravení vrací do své obvyklé formy a třetí výhra v řadě na republice trojic jistě přispěla k návratu sebevědomí. Oba týmy se mohou opřít i o výborné taktiky na trenérském postu. Těžko lze něco u sousedů z tabulky usuzovat z letošní vzájemné bilance (5:5, 5:5).

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Náš tým je po různých zdravotních peripetiích, kterými jsme si letos prošli, konečně v pořádku. Šance na vítězství v sérii určitě existuje a věřím, že všichni hráči jsou ochotni pro postup do dalšího kola vyřazovacích bojů udělat maximum. Co sérii rozhodne je určitě těžké předvídat. Dvakrát jsme letos hráli se soupeřem nerozhodně, tak uvidíme kdo bude lepší v následujících duelech. Mírným favoritem je asi úřadující mistr a my se budeme snažit jej porazit. Karlovy Vary mají určitě lepší singl, jednu výbornou dvojku a trojku. Druhé formace sice nejsou stejně kvalitní jako první, ale loni jsme se přesvědčili, že i ony umí zahrát výborně. Musíme se na jejich styl hry dobře připravit."

2017 elmcf0 3Play-out

SK Šacung ČNES Benešov 1947 - TJ DYNAMO Propagační podnik České Budějovice (1. utkání neděle 17.9. od 14:00)  

Pomineme-li kontumační výhru nad Čelákovicemi, jedinou svou letošní výhru (6:2) zapsali Jihočeši právě se Šacungem. Ten se revanšoval (6:1) v posledním kole. Mírným favoritem série je benešovský celek, který své letošní body uhrál právě v poslední fázi základní části a byl i úspěšnější na trojkovém mistrovství republiky.

STANISLAV VOLTR (Šacung, trenér): "Kupodivu až na drobné výjimky drží mužstvo po zdravotní schránce. Naše šance v sérii vidím poměrem 60:40. Podle mého názoru bude v sérii rozhodovat zejména zkušenost s těžkými zápasy, takových hráčů máme více. Náš soupeř má přednost ve velké bojovnosti, ale nemá tolik zkušeností."

ONDŘEJ MATĚJKA (České Budějovice, vedoucí): "Zatím jsme odehráli poslední kola v plné sestavě, snad to bude platit i nadále. I vzhledem k utkání z minulého týdne jsou naděje soupeře na vítězství vyšší. Ale dokázali jsme už sehrát povedenější utkání a když bude i sportovní štěstí, můžeme se radovat my. Sérii asi rozhodne hlavně to, jak zahrají soupeřovy opory, resp. jestli je dokážeme porazit. Jsou to zkušení hráči, slabinu vidím v tom, že už jsou starší a také my máme vyrovnanější kádr."

 

Komentáře   

 
#1 mišelin 2017-09-15 09:32
Je mi líto hráčů,kteří po vynechání vložené dvojice v play off,si moc nezahrají.Přikl onil bych se k tomuto až v případném třetím utkání,kdyby obě předchozí skončili plichtou nebo shodným vítězstvím každého z nich.
Na druhou stranu to je pro trenéra dobré s tím,že může mít více variant na složení základních dvojic.