Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
EL: Základní část skončila, půlkrálem je Vsetín Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 11.09.2017

2017 elm14 1(Karlovy Vary, Benešov, Vsetín, Český Brod) Několik nejasností zbývalo vyjasnit v posledním 14. kole nejvyšší nohejbalové dlouhodobé soutěže. Co bylo jasné - účastníci play-out (Šacung a České Budějovice). Dva pokusy na zisk cenného kovu, to je benefit, kterého se dostalo Vsetínu (jako vítězi základní části) a Čakovicím. O jejich soupeřích se rozhodne v soubojích Čelákovice versus Český Brod a Karlovy Vary versus Modřice.

SK Liapor Witte Karlovy Vary - TJ Avia Čakovice: 4:6

Mistrovský celek měl o soupeři v play-off jasno a mohl pouze ovlivnit jméno druhého semifinalisty. Utkání bylo vyrovnané od začátku, kde v úvodních deblech nejprve Vanke, M. Medek a střídající Kokštein podlehli Kučerovi s T. Chadimem a J. Medek s Hronem posledním možným balonem zvládli J. Kalouse s J. Chadimem. Ve trojkách Vanke, Hron a M. Medek také o jediný míč přřetlačili ve třetí sadě Kučeru, J. Kalouse a veterána Šimáčka, pak však J. Medek, Bíbr, Kokštein a alternující Dvořák padli s O. Cibulkou, T. Chadimem a Fíkem. V nepárovém deblu Svoboda a Bíbr nestačili na Fíka a Z. Kalouse. V singlu Hron sice koncovku prvního setu prohrál, ale ve dvou dalších jasně J. Kalouse přehrál. Do odvet se tedy šlo za vyrovnaného stavu. V nich nejdříve Vankeho trio zcela lehce zametlo s Cibulkovou formací, srovnání přišlo po porážce J. Medkovy sestavy od Kučerovy trojice. Vše tak řešily debvlové odvety. Zde Vanke, M. Medek a alternující Kokštein po těsné porážce v prvním setu ve druhém pohořeli (2 míče!) s J. Kalousem a J. Chadimem. V posledním zápase dne J. Medek, Hron a střídající Dvořák ztratili s Kučerou a T. Chadimem koncovku třetího setu i celé utkání.

TOMÁŠ BÍBR (Karlovy Vary, vedoucí): "Bylo to velmi vyrovnané utkání s řadou chyb na obou stranách."

ONDŘEJ CIBULKA (Čakovice, kapitán): "Do Karlových Varů jsme si přijeli minimálně pro bod, abychom udrželi druhé místo a vyhnuli se čtvrtfinále. To se nakonec podařilo a chtěl bych vyzdvihnout zejména výkon nestárnoucího Pavla Šimáčka, který odehrál skvělé dvě trojice."

2017 elm14 5NK Climax Vsetín - MNK SILNICE GROUP Modřice: 6:4

Vsetín se rozjel naplno a dokázal premiérově vyhrát základní část. To sice ještě nic neznamená, ale... Souboje s Modřicemi o krále Moravy patří k vyhecovaným a po plichtě v 7. kole se tentokrát vítěz zrodil, byť po těžkém boji. Ani jeden ze soupeřů nebyl kompletní (Vsetín bez Galuse a Gebela, Modřice bez Bertka a fluktuantů). Domácí šli nahoru jako první, když Chalupa s Plachým snadno přehráli leváky Müllera s Rosenberkem. Ve druhém deblovém mači Brutovský se Stupákem stáli na výhru, ale Pospíšil s Pelikánem prokázali pevnější nervy. První trojka, to byla pro domácí sestavu hračka, Chalupa, Stupák a Gargulák povolili Pavelkovi, Pelikánovi a Topinkovi jen devět míčů. Výrazně vyrovnanější byl druhý trojkový souboj, kde Brutovský, Plachý a Vichtora těsně podlehli Pospíšilovi, Müllerovi a Rosenberkovi. Nic významného nepřinesla ani nepárová část. Třetí debl skončil výhrou hostujících Pavelky s Topinkou nad Mikulou, Kurkou a střídajícím Vichtorou. V singlu domácí Stupák nedal sebemenší naději Rosenberkovi. Hostující Pospíšilovo komando budí hrůzu a Chalupovo trio mu stačilo jen v jednom z obou setů. Na 4:4 rovnala Brutovského trojka, která zdolala Pavelkovu. První domácí tabulkový bod zajistili v odvetě deblů Chalupa a Plachý, na které Pelikán s Pospíšilem neměli. Ten druhý připojili Brutovský se Stupákem těsným vítězstvím nad Müllerem a Rosenberkem.

PATRIK PERUN (Vsetín, trenér): ".V dnešním utkání se nám dobrým výkonem podařilo prolomit dvě historické mety. Poprvé jsme porazili Modřice a poprvé jsme vyhráli základní část extraligy. Chrtěl bych hráčům poděkovat za zodpovědný a bojovný výkon. Individuálně bych pak vyzdvihl Brutovského, Plachého a Vichtoru."

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Mrzí mě, že jsme prohráli derby a poprvé nás náš moravský rival porazil. Bohužel se nám nedařilo v mezihře a udělali jsme velké množství laciných chyb. Od stavu 3:4 byl Vsetín v utkání lepší."

2017 elm14 2TJ Slavoj Český Brod - TJ Spartak Čelákovice: 1:6

Českobrodští (bez Ešnera) už neměli o co hrát, zatímco jejich krajský rival ještě živil naději na to, že s pomocí Karlových Varů urvou přímý postup. Svou část úkolu splnily Čelákovice bravurně, ale mistr doma prorokem nebyl. V Brodě už od začátku favorit úřadoval a vyhrál první šestici setů. M. Kaděra s janíkem nestačili v deblu na Součka s Flekačem a stejné tomu bylo v případě Vedrala se Sýkorou proti Kilíkovi s Holasem. Vůbec se nedařilo trojici M. Kaděry, Sýkory, Štěpaře a naskočivšího Vokáče, Spilka, Flekač a Šafr dosáhli jednoduché výhry. Domácí se dočkali až ve čtvrtém souboji, kde T. Cibulka, Vedral a Janík o jediný míč třetího setu urvali výhru nad Součkem, Kilíkem, Holasem a střídajícím Kolenským. V nepárové dvojce T. Cibulka, Štěpař a alternující Vokáč (zápas ale pro zranění nedokončil) lehce padli se Spilkou a Kolenským. Na 5:1 pro hosty zvyšoval singlovou výhrou nad Sýkorou Kilík. Domácí Kaděrova trojice ještě zavzdorovala v prvním setu, ale dva další pohodově zvládlo Součkovo trio a duel ukončilo.

MAREK VEDRAL (Český Brod, trenér): "Vzájemné letošní skóre 1:12 s naším soupeřem do play-off dává tušit, že si můžeme sehnat brigádu na volné soboty. V tomto zápase nám chyběl Ešner a příjem. Dvojice jsme zahráli všichni v mírné nervozitě a než jsme se rozkoukali, byl konec. Vložená dvojice vypadala nadějně, ale za vyrovnaného stavu se zranil Vokáč a na jeho výkon jsme nedokázali navázat. Trojice nejsou úplně špatné, ale v rozhodujících momentech chybí příjem, nebo dvoumetrový kluk, který to zatluče do země." 

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán): "O našem vítězství nebylo od samého začátku pochyb a tak jsme mohli sledovat i jak se vyvíjí utkání v Karlových Varech, kde hrály Čakovice. V případě jejich prohry jsme mohli postoupit na druhou příčku a vyhnout se tak čtvrtfinále. Cením si také šňůry čtrnácti utkání bez porážky na hřišti."

2017 elm14 03SK Šacung ČNES Benešov 1947 - TJ Dynamo Propagační podnik České Budějovice: 6:1

Jedinou motivací obou soupeřů z chvostu tabulky byla výhoda domácího prostředí pro první a případný třetí duel v sérii o udržení. Generálku na sérii zvládl lépe Šacung. V kompletním složení od začátku tlačil na pilu a skóre utěšeně narůstalo. V deblech nejprve Doubrava s Kalasem snadno přehráli Matějku a Višvadera, poté Makara s Chytrou vítězně otočili průběh zápasu s Z. Musilem a Vondráškem. Trojky se staly jasnou kořistí domácích barev. Doubrava, Kadeřábek a Knytl porazili sestavu Matějky, Višvadera, Ryneše a alternujícího Hrdličky, poté Makara, Kalas a Chytra zdolali Z. Musila, Šafránka, Vondráška a střídajícího L. Musila. I vloženka měla jasného vítěze, Kadeřábek s Chejnem si s Šafránkem, Rynešem a střídajícím Hrdličkou poradili. Hosté se dočkali až v souboji singlistů, kde Višvader v koncovkách udolal domácího Chytru. Z odvetných zápasů se hrál jen ten první, ve kterém Doubravova trojice po boji ve třetím setu přetlačila Musilovu sestavu a domácí mohli podat k síti ruce.

STANISLAV VOLTR ST. (Šacung, trenér): "Oproti mladému hostujícímu soupeři jsem vsadil na zkušenost. Chtěli jsme potvrdit dobrou formu z mistrovství republiky i posledních ligových kol a nenechat se překvapit. Hráči se zhostili úkolu zodpovědně a všichni zahráli dobře. U soupeře zahrál velmi dobře Musil a v singlu mladý Višvader."

ONDŘEJ MATĚJKA (České Budějovice, vedoucí): "V tomto utkání nás soupeř ve své nejsilnější sestavě jasně přehrál, před kanárem nás zachránil až singl. Po vítězství jsme dále sahali pouze v druhé dvojici a v odvetné trojici, ve které nám konečně začala fungovat mezihra a útok. Pokud budeme chtít Šacungu v zápasech play-out konkurovat, musíme zapracovat ve dvojicích i trojicích zejména na mezihře, která nás ve všech zápasech srážela."

 

Komentáře   

 
#1 Michal.Nemec 2017-09-12 09:21
Záznam, foto ze zápasu Brod vs Čeláko:

http://www.nohejbal-caslav.cz/index.php/13-vysledkovy-servis/412-14-kolo-extraligy-tj-slavoj-cesky-brod-vs-tj-spartak-celakovice
 
 
#2 ? 2017-09-12 10:21
Pokud spravne pocitam, kdyby se Celako vyhnuli preslapu s fluktuacemi tak letos jasne ovladli zakladni část sezony.
 
 
#3 . 2017-09-12 13:25
Neovládli, ovládly. Jasně. O 1 bod.
 
 
#4 ?? 2017-09-12 16:41
Přešlap s fluktuací? Ještě loni by bylo pro čmeláky dávno po sezoně s vyloučením z extraligy. Poděkuje Kratochvílovi za chybu v disciplinárním řádu a 'znalci' Matyáškovi že na to nepřišel, jako na nás. Zachránili vám sezónu.
 
 
#5 ? 2017-09-13 08:09
O jeden bod? Mel jsem za to, ze by měli mit 25 bodu. 9 vyher, 3 remizy = 21bodu plus 2 prohry mají kontumacne, takze +4body je 25 pokud se nemylim. Takze kontumovali se 2 utkani, ale celkem ztratili 6 bodu?
 
 
#6 ?:? 2017-09-13 08:55
Pro Čelako je důležité to co řekl Martin Flekač - 14 zápasů bez prohry na hřišti. To že dvakrát prohráli "na papíře" není důležitý. Prostě základní část bez prohry je super