2L: Týmy z východu měly navrch Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Středa, 06.09.2017

2017 2L po 01 02(Chabařovice, Holice, Ivanovice na Hané) Kanárem zahájily Holice svou cestu za postupem do první ligy. Jejich semifinálové vítězství nad karlovarským béčkem bylo drtivé. Před rokem porazili Chabařovičtí rezervu Vsetína v play-off 5:3, ale letos skončilo utkání stejných soupeřů na severu Čech opačným výsledkem a vytvořilo tak Valachům dobrý základ k postupu do finále. Rozvíz nezvládl první existenční utkání s Hradeckem a jeho situace nad propastí je hodně vratká.

II. liga: Semifinále play-off

TJ Slovan Chabařovice - NK CLIMAX Vsetín B  3:5 (série 0:1)

S výjimkou první dvojky, kde D. Tirpák s J. Trubákem přehráli Nezvala s Tomkem, se domácím začátek moc nepovedl. Ještě J. Tirpák se Sehrigem sahali po vítězství, ale Kurka s Mikulou měli pevnější nervy v rozhodujícím třetím setu. Obě následné trojky uhráli také Valaši a konec jejich dominanci jen na krátko udělal až J. Tirpák v singlu, kde si vychutnal Hyžáka. Hosté ovšem dokázali, že mají na čem stavět. Ovládli i první odvetnou trojku a zajistili si první mečbol. To Vala s Tomkem a Mikulou nedali šanci D. Tirpákovi, Sehrigovi a J. Trubákovi. Konec utkání ještě odmítla sestava J. Tirpáka s Rypkou a Z. Trubákem, na kterou nestačili Kurka s Nezvalem a Hyžákem. Dramatickou zápletku pak nabídla první odvetná dvojice. Po šťastném ovládnutí prvního setu hosty, v tom druhém zabrali domácí D. Tirpák s J. Trubákem a srovnali stav. Až do stavu 9:9 byl zápas na vážkách a vyhrát mohl kdokoliv. Desátý bod ale nakonec získali Kurka s Mikulou a rozesmutnili tak domácí hráče i diváky.

Sestava domácích: J. Tirpák, D. Tirpák, Těšínský, Sehrig, Rypka, Henzl, Z. Trubák, J. Trubák. Sestava hostů: Kurka, Nezval, Hyžák, Vala, M. Tomek, Mikula, P. Gargulák, Srněnský.

Vedoucí Chabařovic ZDENĚK TRUBÁK: „Duel byl velmi vyrovnaný, bohužel pro nás s lepším výsledkem pro vsetínský celek. Byli jsme oslabeni o dva hráče ze základního kádru a J. Trubák bojoval s nemocí. Nejlepším hráčem utkání byl Jan Tirpák.

Vedoucí Vsetína TOMÁŠ SRNĚNSKÝ: „Vybojovali jsme cenné vítězství zlepšenou útočnou hrou, když se k nám místy přiklonilo i štěstíčko. Je potřeba udržet si formu do odvetného sobotního utkání. Rád bych také poděkoval vsetínským fanouškům, kteří vážili tak dlouhou cestu.“

T.J. Sokol Holice - SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary B  5:0 (série 1:0)

V souboji slavných jmen současnosti i minulosti byly stoprocentně úspěšné aktuální osobnosti, které ještě loni oblékaly reprezentační dresy. Mrákava i Kop odehráli své zápasy v pohodě, a pokud došlo na vypjatou koncovku setu, zvládli ji s jistotou. Nejžhavější kandidát na postup o třídu výš zahájil utkání dvojicí Kop, Krátký. Ti udělali krátký proces s Pecinou, Veselým a alternujícím Kubínem. Mrákava s Červinkou se zapotili v obou nejtěsnějších vítězných setech s Bláhou a Svobodou, ale potom už to byla spanilá jízda Východočechů. V obou trojkách hosté získali jedenáct bodů. Nejprve Veselý s Kubínem a Svobodou nestačili na Kopa, Voříška a Paula a potom se podobně nedařilo ani Pecinovi, Bláhovi, Tóthovi, kteří neměli téměř žádnou šanci proti Červinkově sestavě s Krátkým a Mrákavou. A než se stačili diváci rozkoukat ukončil střetnutí v singlu Kop a hráči se mohli řadit k pozdravu. Utkání trvalo hodinu a půl.

Sestava domácích: Kašpar, Červinka, Krátký, Mrákava, Líbal, Konečný, Hoffmann, Voříšek, Kop, Paul, Pešek. Sestava hostů: Pecina, Veselý, Bláha, Kubín, Tóth, Vale, Svoboda.

Kapitán Holic PAVEL KOP: „První utkání play-off  bylo naší jednoznačnou záležitostí, zaslouženě jsme ovládli všechny zápasy a vyprovodili hosty kanárem.“

Kapitán Karlových Varů DANIEL SVOBODA: „Krátké utkání, ve kterém nás brzdily špatné příjmy, zahozené setboly ve druhé dvojici a údery hlavního smečaře soupeře Kopa. Doma budeme bojovat o lepší výsledek.“

Semifinále play-out:

2017 2L po 01 01NK Rozvíz Slovan Ivanovice na Hané - SDH Hradecko-NOHEJBAL 2:5 (série 0:1)

Oba týmy nastoupily k utkání pouze s minimem hráčů, ale hosté s o poznání větší motivací. Hanákům sice vyšla úvodní dvojka, kde Šamalík s Indrou a střídajícím S. Gürtlerem v těsné koncovce třetího setu přetlačili Součka, Karneta a naskočivšího Zrubce, jenže hosté srovnali dvojkou M. Smoly a V. Kůsy. Když trojky skončily poté remízou, nastoupili na kurt singlisté. M. Smola povolil Deutschovi v každém setu uhrát pouhé čtyři body. V zápase o naději to nevyšlo domácí trojce T. Gürtler, Trnka, S. Gürtler, když nad jejich síly byli V. Kůsa, J. Smola a Zrubec. Přesto se Hanáci nevzdali a Šamalík s Deutschem a Indrou dotáhli třetí set až do nejtěsnější koncovky, kterou ale lépe zvládli M. Smola se Součkem a Karnetem.

Trenér Rozvízu DUŠAN TRNKA: „Bohužel špatné výkony ze základní části jsme si přenesli i do té nadstavbové. Nedařilo se nic - mezihra, ani útok či obrana. Vše umocňoval fakt, že nám stále chyběl i nejlepší hráč Zemánek, který odjel na několik týdnů mimo republiku. O spokojenosti rozhodně nelze mluvit, ale musíme se dívat stále dopředu a věřit, že dokážeme špatný start do baráže zvrátit a nakonec sérii otočit v náš prospěch.“

Vedoucí Hradecka MILAN SMOLA: „Do Ivanovic jsme si přijeli pro výhru a díky dobrému výkonu celého týmu se nám to podařilo. Je to naše první výhra venku a doma budeme chtít sérii uzavřít. Skvěle zahráli oba blokaři.“