Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
 • 09.11. 18:41 Pravidla - aut
  je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč dotknout čáry. ...
 • 31.10. 22:10 Pravidla - aut
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na přesnou definici rozlišující dopad mí ...
EL: Kolo ve znamení remíz Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 04.09.2017

2017 elm13 1(Praha, Benešov, České Budějovice, Modřice) Týden po republikovém šampionátu mužských trojic se naplno roztočila kola nejvyšší ligové soutěže - extraligy. Předposlední 13. kolo základní části přineslo naprosto vyrovnané souboje, kde tři ze čtyř utkání skončily remízou a čtvrtému k ní chyběl jediný dílčí zápas. Z pohledu postupového klíče do vyřazovací části je zatím vyjasněna dvojice, která se utká o záchranu (Šacung a České Budějovice - oba soupeři se střetnou ještě "nanečisto" ve 14. kole). Jistý postup do semifinále play-off má zajištěn Vsetín, Čakovice, pokud v posledním kole nezavahájí Čelákovice, musí k semifinálové jistotě bodovat ve Varech.

SK Šacung ČNES Benešov 1947 - TJ Spartak Čelákovice: 5:5

V krajském derby byli jasným favoritem hosté, kteří minulý týden na šampionátu trojic brali stříbro a bronz. A v utkání tuto roli dlouho potvrzovali. Navíc byli kompletní, Šacung postrádal Flakse a Knytla. V deblech Doubrava s Kalasem podlehli J. Kaděrovi s Flekačem, srovnání zajistila domácí třísetová výhra Makary a Chytry nad Součkem a Kilíkem. Trojky vyšly lépe hostům, když nejprve Doubrava, Kadeřábek, Chytra a střídající Chejn prohráli se Součkem, Flekačem a Šafrem, poté i Makara, Kalas, Voltr a alternující Hanuš s Kilíkem, Kolenským a Holasem. V třetím deblu Chejn a Kadeřábek ztratili třetí set proti Spilkovi a Holasovi čistou hrou, ale v singlu Doubrava nečekaně skolil Kolenského. Hosté si poté zajistili první tabulkový bod, když Doubravova trojice padla i podruhé, tentokrát s Kilíkovou formací. Domácí ale prostřednictvím výhry Makarova tria nad Součkovou sestavou zaveleli k obratu, který dokonali. V odvetných deblech Doubrava s Kalasem reparát zvládli a přehráli Součka, Kilíka a střídajícího Kolenského. Remízu obstarali ve třetím setu svou druhou deblovou výhrou Makara s Chytrou, jímž podlehli J. Kaděra a Flekač..

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán): "Rozhodujícími momenty utkání byly výhry obou našich trojek nad silnější sestavou domácích. Závěr zápasu nám však nevyšel a to by mělo být varováním nad nadcházejícími zápasy play-off."

FRANTIŠEK KALAS (Šacung, kapitán): "Od stavu 1:1 se utkání nezačalo vyvíjet podle našich představ, byť favoritem byli určitě hosté. Obě trojky jsme ztratili docela snadno a věděli jsme, že soupeř má nepárovou část jednu z nejlepších v lize. V singlu nebylo co ztratit, Jirka Doubrava šel do risku a vrátil nás do hry. I po druhé porážce naší první trojky jsme bojovali a nakonec ubojovali plichtu. Pochválil bych v premiéře Libora Chytru, který ač čtyři roky nehrál nejvyšší soutěž, zahrál zejména oba debly velmi zkušeně."

2017 elm13 5TJ Avia Čakovice - NK Climax Vsetín: 5:5

Utkání dvou nejlepších celků tabulky mohlo Pražanům zajistit jistotu bojů o medaile. Výsledná plichta potěšila zřejmě oba celky - Vsetín pojistil semifinále a vedení v tabulce, oslabení (Pachman) domácí udrželi dvoubodový náskok na třetího v tabulce. Duel, řízený rozhodčími - dobrovolníky, odstartovala třísetová výhra J. Kalouse s J. Chadimem nad Brutovským a Stupákem. Druhý domácí dílčí bodík zajistili Kučera s T. Chadimem po pohodové porážce Chalupy a Plachého. Hosté kontrovali výhrou Brutovského, Plachého a Vichtory nad Kučerou, T. Chadimem a Fíkem, ke které se přidali i Chalupa, Stupák a Gargulák, ti pokořili O. Cibulku, J. Kalouse a J. Chadima. Domácí strhli vedení na svou stranu ve třetím deblu, kde Z. Kalous s Fíkem vyškolili Galuse, Tomka a alternujícího Vichtoru. A znovu k trháku zavelel J. Kalous singlovým vítězstvím nad Stupákem. Jenže hostům šlapaly trojky, znovu vyhráli obě. V první Chalupovo trio těsně ve zkráceném setu zdolalo Kučerovu formaci, ve druhé pak Brutovského trojice taktéž ve třetím setu porazila J. Kalousovu (s Macurkem). Rovnovážný stav vydržel až do konce, když v deblech domácí J. Kalous s J. Chadimem odolali náporu Chalupy s Plachým a Kučera s T. Chadimem byli méně úspěšní v koncovkách proti Brutovskému a Stupákovi.

JAN KANTNER (Čakovice): "Nebyli jsme kompletní, chyběl nám Pachman a Cibulka byl také zdravotně indisponován. Nicméně pokud chceme v utkání zvítězit, nemůžeme prohrát všechny trojice. Se Vsetínem jsme odehráli vyrovnanou partii a jen drobnosti nám chyběly k vítězství. Vzhledem k průběhu musíme bod vnímat jako ztrátu."

JAN CHALUPA (Vsetín): "Ještě nikdy se mi nestalo, aby ani jeden rozhodčí nepřijel na utkání. Zrovna na takové utkání jsem byl velmi nemile překvapen. Jinak utkání bylo hodně vyrovnané, věděli jsme, že musíme projít přes trojky a ve dvojkách překvapit. Škoda střední pasáže, která se nám vůbec nepovedla. Pro nás je to cenný bod z horké půdy Čakovic."

2017 elm13 2TJ Dynamo Propagační podnik České Budějovice - TJ Slavoj Český Brod: 4:6

Středočeši zamířili do Budějovic pouze v minimálním počtu šesti statečných, ale určitě ne s poraženeckou náladou. Domácí chtějí v základní části neskončit na chvostu a zpočátku to vypadalo, že se jim záměr vydaří. Ve dvojkách totiž nejprve Matějka a Višvader využili útočnou impotenci M. Kaděry a Janíka v klíčových momentech zkráceného setu, poté si Z. Musil a Vondrášek pohodově podali Vedrala a Sýkoru. Na 3:0 navyšovali Matějka, Višvader a Ryneš, kteří posledním možným míčem přetlačili T. Cibulku, Vedrala a Sýkoru. Jenže pak domácím barvám zvlhla munice. Ve druhé trojce tentokrát o balon byli Z. Musila, Šafránka, Vondráška a střídajícího L. Musila lepší hostující M. Kaděra, Štěpař a Sýkora. Ve vložence Ryneš, Šafránek a alternující Tůma neměli na T. Cibulku a Štěpaře. Na 3:3 srovnal skóre singlista Sýkora, na kterého domácí mladík Višvader nenašel vůbec recept. Obě odvetné trojky došly do třetího setu. I podruhé Matějkovo trio odešlo s výhrou, tentokrát nad Kaděrovou sestavou. Musilova trojka to ale nenapodobila a prohrála s Cibulkovou formací. Za stavu 4:4 oba týmy pomýšlely na výhru, ale klidnější a šťastnější byli nakonec hosté. V první odvetě dvojic Matějka a Višvader prohráli s Vedralem a Sýkorou, ve druhé odvetě Z. Musila s Vondráškem proti Janíkovi s M. Kaděrou to byla loterie, která skočila jednobodovým rozdílem třetího setu ve prospěch hostí (prohrávali 5:7).

ONDŘEJ MATĚJKA (České Budějovice, vedoucí): "Do utkání jsme vstoupili výborně, druhé trojici se však třetí sety nedařily a díky slabé prostřední části jsme vedení ztratili. Přesto jsme ještě v poslední dvojici po bodu sahali, ten nám ale posledním možným míčem utekl. Pozitivní jsou alespoň výhry obou křížových dvojic, snad se nám v bojích o záchranu budou dařit i dále a budeme mít více štěstí v koncovkách třetích setů."

MAREK VEDRAL (Český Brod, trenér): "Začátky utkání máme dlouhodobě špatné. Tenhle byl děsivý. Za stavu 3:0 pro domácí jsme přemýšleli, že to příští rok nepřihlásíme a najdeme si jiný sport. Naše spolehlivá záchranná brzda v podobě střední části utkání nás ztopořila a spíš bojovným než hezkým výkonem jsme domácí udolali." 

MNK SILNICE GROUP Modřice - SK Liapor Witte Karlovy Vary: 5:5

Na jihu Moravy se zrodil totožný výsledek z prvního letošního vzájemného klání. Utkání bylo od začátku do konce vyrovnané a dospělo zaslouženě k nerozhodnému výsledku. O jediný míč byli v prvním deblu horší Pospíšil s Müllerem proti J. Medkovi s Hronem. Stav rovnal debl Pelikána a Rosenberka, který si snadněji poradil s Vankem a M. Medkem. Dělbou bodů dopadly i trojice. V první čerství obhájci z republikového mistrovství ČR Pospíšil, Müller a Rosenberk porazili J. Medka, Bíbra a Kokšteina. Ve druhé Pavelka, Pelikán, Topinka a naskočivší T. Gulda podlehli až v úplných koncovkách trojici Vankeho, Hrona a M. Medka. Ani střední pasáž nic neřešila. T. Gulda, Hanus a střídající Pavelka po dost divokém průběhu udolali ve třetí sadě Dvořáka, Kokšteina a alternujícího Bíbra. V nepárové části domácí také vyzkoušeli um svátečního singlisty Rosenberka, Hron si s ním pohrál jak kočka s myší (5 míčů). Pospíšilovo trojkové komado sice Vankeho formaci nakonec zdolalo, ale ve druhém setu stálo balon od porážky. Hosté ale znovu srovnali stav, když Pavelkova sestava ztratila koncovky s J. Medkovou trojicí. Za stavu 4:4 se lámal chleba, obě deblové odvety měly jasné vítěze. Domácí debl Pospíšila s Müllerem úlohu nezvládl a lehce padl s Vankem a M. Medkem. Naopak Rosenberk s Pelikánem to vzali natvrdo a Hron s J. Medkem neměli nárok.

TOMÁŠ BÍBR (Karlovy Vary, vedoucí): "Výsledek utkání ovlivnila hlavně vložená dvojice. Dělba bodů byla ale spravedlivá. Nejlepším hráčem domácích byl Rosenberk, u nás pak Vanke."

 

Komentáře   

 
#1 Obdivovatel 2017-09-05 09:40
Máro, ty se vyse* na nohejbal a běž psát novinový sloupky, to je fantazie číst ty tvoje vejšplechty :)