Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
1L: Zruč zaváhala, Start zaútočil Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Úterý, 22.08.2017

2017 1L 13 01(Horažďovice, Prostějov, Praha) Letní přestávka je minulostí a v první lize vzplál na třech kurtech opět boj o body. A bylo o co hrát. Vedoucí Žatec si odvezl vítězství z horké prostějovské půdy a druhá Zruč padla v regionálním derby na hřišti Horažďovic. Jejího zaváhání využil v neděli Start Praha, který se v létě posílil o nestárnoucí legendu Viléma Ungrmanna. Tým ze Střeleckého ostrova na domácí antuce zdolal modřické béčko a vyšvihl se na druhou příčku, jež zaručuje přímý postup do semifinále. Pražané svou výhrou udělali radost i Prostějovu a Horažďovicím, protože oba týmy se díky ní před posledním kolem základní části nemusejí obávat sestupu do play-out. O tom, kdo si to rozdá s Přerovem o záchranu, rozhodne přímý souboj mezi rezervami Čakovic a Modřic.

 

I. liga: 13. kolo

TJ Sokol Horažďovice VYNK Hapon – AC Zruč-Senec 2004  6:3

Krajské derby slibovalo po prázdninové pauze zajímavou zápletku. Zatímco Zruč si chtěla podržet výhodnou druhou příčku, domácí se toužili vyhnout hrozbě bojů o život. Zatímco Horažďovičtí se sešli takřka kompletní, v už tak úzkém kádru hostů chyběl nahrávač Sušánka a indisponovaný Stehlík se na hřišti objevil jen ve trojicích. A tým z Pošumaví využil oslabení soupeře hned v úvodu. První bod suverénně zajistili Macura a Jůzek, kteří rozebrali duo Štolka, Boček. Důležitý okamžik se odehrál ve druhé dvojici, kde Rychlý s Knappem zahodili dva mečboly ve zkrácené sadě proti Babkovi s Hokrem a Horažďovice tak podtrhly zdařilý vstup do utkání. Jenže už ve trojicích je protivník posadil rychle zpátky na zem. Štolkova formace se Stehlíkem a Bočkem nejprve rozstřílela sestavu, ve které se protočili Hokr, Macura, Babka a Pivnička. Nepodalovo trio pak mělo proti Rychlému s Knappem a Vaňourkem set a půl navrch, jenže ve zbytku souboje dvoumetrových blokařů už na síti úřadoval Rychlý. Buriánek s Pivničkou připsali na domácí konto ve třetím deblu další bod, ale výborně hrající Hokr poté v singlu nestačil na ještě lepšího Bočka. 3:3 a šlo se do odvet. „Skvělý úvod Rychlého trojice dokázali domácí přibrzdit a pomalu ale jistě získávali jistotu při svém útoku. Souboj vyvrcholil posledním míčem třetí sady. Pivnička prokázal pevné nervy a notnou dávku sebevědomí, když rozhodl nečekaným kraťasem,“ podotkl zručský kapitán PAVEL STEHLÍK. Domácí euforii vzápětí podpořilo náramně fungující Nepodalovo trio s Buriánkem a Turkem. Elitní formaci soupeře nedalo šanci. „Nenašli jsme recept na netradiční Nepodalův útok,“ připustil Stehlík. Tečku za utkáním pak napsali Macura s Jůzkem, kteří po jasně vyhraném prvním setu dokázali s problémy urvat i ten druhý. „Pro nás jsou to zlaté dva body,“ ulevil si horažďovický JAN JŮZEK.

Sestava domácích: Nepodal, Jůzek, Pivnička, Babka, Macura, Turek, Buriánek, Slavíček, Nedelkov. Sestava hostů: Štolka, Stehlík, Vaňourek, Boček, Rychlý, Knapp, Schicker.

Hráč Horažďovic JAN JŮZEK: „Utkání se hrálo v přátelské atmosféře, ale s velkou dávkou bojovnosti na obou stranách. I díky správnému střídání v odvetných trojicích jsme odskočili soupeři o dva body a hned vzápětí celé střetnutí ukončila v pohodě hrající první dvojice. Pochvalu si zaslouží celý tým a hlavně nestárnoucí Nepodal, který svým blokem a údery přiváděl soupeře místy k zoufalství.“ 

Vedoucí Zruče TOMÁŠ VAŇOUREK: „Duel po letní přestávce nabídl pohledný nohejbal od obou týmů. Škoda dvou ztracených koncovek za devítek ve třetích setech, mohli jsme pomýšlet na bodový zisk. Domácím také pomohla širší lavička. Vynikající výkon podali oba rozhodčí. Do posledního utkání základní části půjdeme s cílem bodovat a nekoukat na ostatní výsledky. Chceme play-off začít doma. Rovněž věřím, že bude v pořádku i Pavel Stehlík, který tentokrát nemohl nastoupit do zápasů dvojic, ale pouze ve trojicích do pole.“

2017 1L 13 02TJ Sokol I Prostějov – SKN Žatec 3:6

Žatec na svého letošního přemožitele stále čeká a nic na tom nezměnilo ani střetnutí v Prostějově, kam lídr tabulky přijel jen v šesti lidech. „Dorazili jsme bez Pinkra, Dráždila a se zraněným Zlatohlávkem,“ uvedl vedoucí hostujícího celku PETR VÍT. Hanáci se hned v úvodu ujali vedení, když Ftačník s Matkulčíkem v koncovce tiebreaku přemohli Kovaříka se Sýsem. Následující pasáž ale patřila týmu z města chmele. Bratři Vítové se nepárali s dvojicí Klaudy, Valenta a trio vedené Ondřejem Vítem smetlo z kurtu Matkulčíkovu formaci. Další bolestivý zásah Moravané utrpěli vzápětí, když Klaudy s Valentou a Ftačníkem ztratili ve třetí sadě dobře rozehraný zápas proti sestavě Petr Vít, Sýs, Kovařík. Prostějovští, postrádající v tu dobu úplnou jistotu účasti v play-off, kontrovali ve třetím deblu, kde se prosadili Příhoda s Kolářem. Skvělý zážitek pak divákům připravili oba singlisté. „Souboj jednotlivců byl asi nejvyrovnanějším zápasem dne. Bráchovi se na začátku nedařilo a Klaudy hrál parádně. První set pro sebe domácí hráč urval o jediný bod, ten druhý v závěru Ondra naštěstí otočil pro sebe a ve třetím už měl navrch,“ přiblížil dramatické okamžiky Petr Vít. Právě jeho trojice nezaváhala ani v odvetě a Žatec měl nadosah jedenáctou výhru v soutěži. Jeho oslavy ještě na chvíli odložila Klaudyho ekipa, jež překvapivě snadno skolila Ondřeje Víta se Zlatohlávkem a Pertlíkem, ale víc už toho hosté nepřipustili. Bratři Vítové s přehledem vyřídili Ftačníka s Matkulčíkem a určili definitivní podobu skóre. „Utkání mělo několik zlomových momentů. Prvním byla neproměněná šance ve trojicích, kdy naše sestava nedokázala vyhrát úvodní set, když vedla již 8:5. Druhým byl singl, v němž Klaudy vyhrál nad Ondřejem Vítem první sadu 10:9 a ve druhé již vedl 5:1. Přesto nakonec odešel poražen,“ bilancoval domácí kouč RICHARD BENEŠ.

Sestava domácích: Valenta, Ftačník, Příhoda, Klaudy, Matkulčík, Kolář, Deutsch. Sestava hostů: Vít O., Vít P., Zlatohlávek, Sýs, Kovařík, Pertlík.

Trenér Prostějova RICHARD BENEŠ: „Podobný duel jsem víceméně očekával, ve skrytu duše jsem pomýšlel i na remízu, která se při troše štěstí dala klidně uhrát. Bohužel rozhodly především zkušenosti bratrů Vítů, kteří byli podle očekávání nejlepšími hráči hostů. Na naší straně podali nejlepší výkony Klaudy, Ftačnik a Valenta. Naopak za svým výkonem z předchozích zápasů a z MČR dorostu zůstal Matkulčík, ale příště to může být jinak.“

Vedoucí Žatce PETR VÍT: „Řekl bych, že soupeř je kvalitní, nicméně po celé utkání nám patřily závěry setů.“

2017 1L 13 03SK Start Praha – MNK SILNICE GROUP Modřice B  6:3

Nedělní čas výkopu střetnutí s sebou nesl i malou výhodu – oba soupeři znali konečné stavy předešlých klání a věděli na čem jsou. „Naše nabuzení na utkání sobotní výsledky umocnily,“ prozradil kapitán Startu DAVID TŮMA. Jeho týmu se totiž otevřela cesta ke druhé příčce a přímé účasti v semifinále. A Pražané nehodlali šanci promarnit. Než ovšem zlomili soupeře z Modřic, který by se rád vyhnul ošidnému play-out, chvíli to trvalo. V domácích barvách se představila i blyštivá letní posila Vilém Ungermann, hned na začátku ovšem on i jeho spoluhráči museli spolknout hořkou pilulku. V zahajovací dvojici totiž nově složené duo Ungermann, Klabík nestačilo na Novotného s Konupkou. „Tahle prohra nás trochu zaskočila,“ přiznal hrající trenér týmu z metropole MIROSLAV SACHL. Právě tandem Sachl, Tůma však záhy srovnal, když bez větších nesnází přehrál Guldu a Halvu. Ungermannovo trio pak porazilo Konupkovu formaci a Start vedl. Jenže jen chvilku. Gulda s Halvou, doplnění o novou modřickou akvizici Nováčka, si spravili chuť z deblu a přetlačili Sachla s Tůmou a Kupským. Vyrovnáno. Dalšímu náporu Pražanů už ale hosté čelit nedokázali. Domácí vyhráli šest setů v řadě a vykročili za dvěma body. Jejich ofenzivu zahájili ve vložené dvojici Novák s Kupským, do trháku šli díky triumfu Tůmy nad Burianem v singlu a pátý bod jim zajistili Novák s Ungermannem a Bálkem. Konec střetnutí odvrátila Konupkova trojice s Novotným a Spoustou, která připravila Sachlově triu druhou porážku. Ungermann s Klabíkem ale další drama nechtěli a zdolali mladíky Guldu s Halvou. „Kluci měli opět velký problém s mezihrou a vlastním útokem. První set patřil jasně domácím. Druhý jsme začali špatně a na několik míčů vystřídali Halvu za Spoustu. Po návratu Halvy se naše hra výrazně zlepšila a dokonce jsme si vypracovali vedení 9:7. Dva naše neproměněné útoky ale znamenaly konec setu i celého střetnutí,“ shrnul kouč Modřic LUKÁŠ NOVOTNÝ.

Sestava domácích: Bálek, Klabík, Kupský, Tůma, Zátka, Sachl, Novák, Ungermann. Sestava hostů: Halva, Gulda, Spousta, Burian, Novotný, Nováček, Konupka, Zach..

Trenér Startu Praha MIROSLAV SACHL: „Po letní pauze jsme jen obtížně hledali zápasový rytmus a v některých fázích střetnutí jsme zbytečně a nevynuceně chybovali. Jednalo se ale o povinné vítězství. Pochvalu za kvalitní výkon zaslouží nová posila Vilém Ungermann, který dokázal vybojovat tři body. V dresu soupeře byl nejlepší Halva.“

Trenér Modřic LUKÁŠ NOVOTNÝ: „Vyrovnané utkání se šťastným koncem pro domácí. Rozdílovým hráčem byl Ungermann.“

 

TJ Spartak MSEM Přerov – TJ Avia Čakovice B   6:0 (předehráno 23. 4.)