Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
1L: Debakl Horažďovic v Žatci, boj ve Zruči Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Úterý, 04.07.2017

2017 1L 12 01(Žatec, Zruč) Poslední dvě utkání jara měla v neděli na programu první liga. Obě nabídla úplně rozdílný scénář. Zatímco Žatec vyřídil bezmocné Horažďovice, navýšil svůj náskok na čele tabulky a zároveň podtrhl herní trápení týmu z Pošumaví, ve Zruči to byl boj. Hosté z Prostějova totiž stáli na půdě druhého týmu tabulky kousek od vítězství a nakonec si po více než tříhodinové bitvě odvezli bod. Na konci srpna se tak ještě bude bojovat o jedno volné místo přímo v semifinále i o to, koho vyzve Přerov v play-out.

I. liga: 12. kolo

SKN Žatec – TJ Sokol Horažďovice VYNK Hapon  6:0

Na závěr jarní části si suverénní Žatec dal zákusek v podobě odevzdaných Horažďovic. Hosté přijeli bez několika hráčů a cestu za hladkou výhrou soupeři znepříjemňovali jen sporadicky. V celém utkání obrali Severočechy pouze o tři sady. Petr Vít s Kovaříkem v úvodu bez problémů přehráli Jůzka s Turkem a na ně navázali i Sýs se Zlatohlávkem, kteří si s Hokrem a Pivničkou poradili ve zkrácené hře. V obou trojicích neměli Západočeši nárok a přestože oba zápasy nepárové části dostali do rozhodujících setů, na čestný bod ve městě chmele nedosáhli. Nejprve Knebl s Buriánkem a střídajícím Slavíčkem podlehli Pinkrovi s Pertlíkem a alternujícím Ondřejem Vítem a stejně se vedlo v singlu Kneblovi v souboji s Petrem Vítem. „Singl byl jediným zápasem, který z naší strany snesl alespoň nějaké měřítko. Knebl proti zkušenému soupeři bojoval, ale nakonec i on padl,“ řekl kapitán hostů JAN JŮZEK. Žatec tak k dalším bodům do tabulky nepotřeboval ani dvě hodiny.

Sestava domácích: Vít O., Vít P., Zlatohlávek, Pinkr,  Sýs, Kovařík, Pertlík, Jančík. Sestava hostů: Knebl, Buriánek, Slavíček, Pivnička, Hokr F., Jůzek, Turek.

Vedoucí Žatce PETR VÍT: „Utkání jsme měli pod kontrolou a vyzkoušeli i nové varianty. Hosté přijeli oslabení a pro nás to tak byly povinné body.“

Kapitán Horažďovic JAN JŮZEK: „Nekladli jsme téměř žádný odpor a domácí zcela zaslouženě vyhráli. Trápíme se ve všech herních situacích. Navíc nám chybí i chuť po vítězství a zápasy vzdáváme předčasně. O letní pauze zkusíme zmobilizovat síly a v posledních kolech uhrát tolik bodů, abychom se vyhnuli play-out.

2017 1L 12 02AC Zruč-Senec 2004 – TJ Sokol I Prostějov  5:5

Západočeši toužili soupeři vrátit porážku z prvního vzájemného střetnutí, jenže z jejich stabilní sestavy vypadl důležitý článek. „Před utkáním onemocněl Štolka a museli jsme tak překopat všechny sestavy,“ prozradil vedoucí domácího celku TOMÁŠ VAŇOUREK. Ani Prostějovští nedorazili kompletní, ale od začátku se na zručské antuce dobře zabydleli. Matkulčík s Ftačníkem na úvod nejtěsnějším rozdílem udolali Stehlíka s Bočkem a přestože Rychlý s Knappem hned odpověděli výhrou nad Valentou s Příhodou, hosté se tlačili za dalšími body. Matkulčíkovo trio ve dvou sadách skolilo Stehlíka s Bočkem a Vaňourkem a pak se Hanáci dvakrát prosadili v koncovkách tiebreaků. Ftačník s Valentou a Robou o dva míče přehráli Rychlého formaci a ve třetí dvojici Roba s Deutschem otočili průběh duelu s Vaňourkem a Sušánkou. Teprve za stavu 1:4 se opět dostali ke slovu domácí. A hned dvakrát. Boček v singlu nedal šanci Valentovi a na rozdíl jediného bodu snížila Stehlíkova trojice. „Svůj smolný třísetový den pak bohužel předvedla trojice Rychlý, Knapp, Sušánka, která i podruhé doslova darovala koncovku rozhodující sady soupeři,“ mrzelo Vaňourka. Prostějov tak měl před odvetnými debly jistotu minimálně remízy a dělil ho krůček od cenného vítězství. „My jsme však moc toužili neprohrát,“ poznamenal vedoucí Zruče. Potvrdili to Stehlík s Bočkem, kteří získali zkrácenou sadu pro domácí barvy a sebrali protivníkovi první mečbol. Ten druhý pak vymazali Rychlý s Knappem. Ti v exhibičním tempu přejeli Ftačníka s Matkulčíkem a zařídili nerozhodné skóre, jež nakonec více potěšilo domácí.

Sestava domácích: Stehlík, Vaňourek, Boček, Rychlý, Sušánka, Knapp. Sestava hostů: Valenta, Ftačník, Příhoda, Matkulčík, Deutsch, Roba.

Vedoucí Zruče TOMÁŠ VAŇOUREK: „Padesát diváků vidělo velmi slušný prvoligový nohejbal. První polovina střetnutí patřila hostujícímu týmu, který pro sebe šťastně urval i koncovky rozhodujících setů hned ve třech zápasech. Musím ale pochválit oslabené mužstvo, že nesložilo zbraně, dokázalo se vrátit zpět do utkání a vybojovat bod, který si asi zaslouží oba dva týmy. Po skončení jarní části jsme s druhým místem spokojeni, v závěrečných dvou kolech budeme usilovat o udržení domácího prostředí pro play-off. Škoda dvou odečtených bodů, ale s těmi jsme počítali.“

Trenér Prostějova RICHARD BENEŠ: „Kluci podali bojovný kolektivní výkon a nemá cenu rozebírat nejlepší hráče. Důležité byly naše výkony ve trojicích a je škoda, že jsme promarnili šanci na výhru v poslední dvojce. Ziskem bodu máme pravděpodobně jistou účast v play-off a to byl na začátku sezony také náš hlavní cíl.“

 

MNK SILNICE GROUP Modřice B – TJ Spartak MSEM Přerov  6:2 (předehráno 16. 4.)

TJ Avia Čakovice B – SK Start Praha  6:2 (předehráno 19. 5.)

TABULKA I. LIGY

Komentáře   

 
#1 divak 2017-07-05 07:37
jak může trenér Beneš hodnotit zápas,když na něm vůbec nebyl?
 
 
#2 Beneš 2017-07-07 15:11
Diváku, mohu to klidně hodnotit neboť mám přesné informace o průběhu hry od kapitána celku, který je současně celou sezonu mým asistentem, takže klídek....
 
 
#3 zatoch 2017-07-10 07:47
... no tak hlavně, že nikdo nechyběl v sestavě :-)