Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
 • 09.11. 18:41 Pravidla - aut
  je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč dotknout čáry. ...
 • 31.10. 22:10 Pravidla - aut
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na přesnou definici rozlišující dopad mí ...
Koruna dvojkového krále patří Vsetínu Tisk
Napsal Jiří Linhart  |  Neděle, 02.07.2017

2017 muzidvojky 01(Karlovy Vary) Karlovarský nohejbalový klub SK Liapor WITTE slaví letos čtyřicet let od svého založení ve velkém stylu. V krátké době dokázal uspořádat dvě vrcholné akce. V sobotu 10. června v KV Areně světový pohár klubů UNIF Club World Cup a dva týdny nato první červencovou sobotu ve svém areálu v Doubí 47. Mistrovství České republiky v nohejbalu dvojic mužů.

O úspěch na deblovém šampionátu usilovalo 18 dvojic, z nichž nejméně deset si mohlo právem brousit  zuby na některou z medailí. K favoritům patřili především obhájci titulu Kučera s Kalousem z Čakovic, domácí Vanke s Kokšteinem, modřičtí Pospíšil s Pelikánem, žatečtí bratři Vítové i další z extraligy dobře sehrané sestavy. Všem ale nakonec vypálili rybník vsetínský Michal Plachý s letošní posilou valašského klubu, českobudějovickým Janem Chalupou. V sestavě je doplnil ještě Ladislav Stupák.

Postupový klíč byl jednoduchý. Ze čtyř základních skupin šly nahoru vždy dvě nejlepší formace. A od čtvrtfinále už se bojovalo KO systémem. Čakovice A v této fázi hladce vyřadili Žatec A (Kovařík, Zlatohlávek), jenž překvapivě prošel ze zamotané skupiny D. Béčko Čelákovic (Spilka, Flekač, Šafr) ve třech sadách padlo v derby s českobrodskou sestavou. Problémy neměli ani domácí, kteří ve dvou setech vyřídili čakovické béčko Fíka s J. Chadimem.  Pozdější vítězové ze Vsetína sice po porážce s Kalousem a Kučerou šli do čtvrtfinále z druhé příčky v nabité skupině A, ve vyřazovací části už ale nezaváhali. Na úvod se posledním možným míčem vypořádali s modřickou elitou Pospíšilem a Pelikánem.

Semifinále? Dvě hladké záležitosti. Čakovická sestava měla s Českým Brodem problém jen ve druhém setu. „Před začátkem jsme si řekli, že nechceme dělat „kraviny“, aby se nepřihodilo něco nemilého. Od začátku jsme se toho drželi, ale ve druhém setu šel soupeř do vedení. Zastavili jsme hru, uklidnili se a zase se rozjeli,“ popsal JIŘÍ KALOUS, člen postupujícího pražského tandemu. I druhý souboj měl k dramatu daleko. Vsetín povolil domácím želízkům jen sedm balonů. „Je to pro mě nepochopitelné. Před týdnem jsme v extralize na tomhle hřišti právě tuhle dvojku v pohodě přejeli, a teď takový propadák,“ nemohl uvěřit služebně i věkem nejstarší člen extraligového áčka Liaporu MICHAL KOKŠTEIN.

Zkušený polař, slavící mimochodem v těchto dnech čtyřicítku, si ale nakonec pro medaili došel, i když „jen“ pro bronzovou. Společně s Vankem v zápase o třetí místo toho dne už podruhé porazili českobrodské duo Sýkora, Vedral. „Medaile musí být pro každého úspěch a platí to i pro nás. Celý turnaj se nám hrálo dobře, bohužel v semifinále jsme narazili na rozjetý Vsetín. Odešla nám mezihra i příjem. Nedomluvili jsme se ani pořádně na obraně a nepomohlo ani střídání Bíbrem. Nebyli jsme u sítě a nemohli si tudíž připravit útok. Vsetín naopak vše proměnil a nedal nám šanci. Před domácími diváky jsme ale chtěli uhrát medaili a máme ji,“ bilancoval nakonec vcelku spokojený karlovarský blokař JAN VANKE.

Obhájí čakovičtí mladíci Kalous a Kučera svůj loňský triumf, nebo se mistrovský pohár přesune na Valašsko? Odpověď dala finálová řež. Plachý s Chalupou měli v obou setech stále mírně navrch, ustáli i obě koncovky a na konci mohla vsetínská výprava vybuchnout radostí. Climax vrátil pražské dvojici porážku ze skupiny a získal titul. „Ve finále jsme si nevybrali nejlepší zápas, Vsetín se ale oproti skupině výrazně zvedl. Plachý hrál extrémní údery. Zatímco dopoledne jsme ho chytali, tady byl nekompromisní. Pořád jsme byli dole a nemohli se dotáhnout. Soupeř byl lepší,“ konstatoval člen nakonec stříbrné formace Jiří Kalous. „Zklamání to ale není, po našem prvním ranním zápase jsem si myslel, že domů pojedeme už po skupině,“ dodal.

Vítěznou trofej i cenu pro nejlepšího hráče šampionátu získal vsetínský ranař JAN CHALUPA. Je to jeho první mistrovský titul v seniorské kategorii a jak sám přiznal, nečekal jej. „Přijeli jsme v půl třetí ráno a navíc vyfasovali těžkou skupinu, ze které jsme vůbec nemuseli postoupit. Na jejím konci se počítala minitabulka tří týmů,“ vyprávěl odchovanec jihočeského nohejbalu a pokračoval: „Nepovedl se nám ani začátek čtvrtfinále proti Modřicím. Pospíšil nás držel na bloku a v prvním setu jsme dostali naloženo. Ve druhém se to otočilo a třetí byl bod za bod. Plachý ale jednou chytil Pospíšilův útok z druhé a já potom za devítek naštěstí proměnil. Karlovarská dvojice mi pak v semifinále přišla bez energie. Nám vyšlo vše, soupeři nic. Pro finále s Čakovicemi jsme oproti zápasu ve skupině změnili taktiku. Dařilo se nám eliminovat Kalouse, aby se nedostával do útoku z druhé a Plachý dokázal Kučeru v každém setu dvakrát třikrát chytit. Titul řadím někam na úroveň zlata z ME juniorů, ale tenhle je přeci jen cennější. Navíc se nezrodil po nějakém štěstí, naopak, skupinu i pavouka jsme měli hodně těžké.“

Kromě vítězů budil zaslouženou pozornost i čtvrtý karlovarský debl Karel Bláha s Františkem Veselým. Tahle sestava totiž na mistrovství republiky dvojic startovala poprvé už v době, kdy mnozí z jejich dnešních soupeřů ještě ani nebyli na světě. Svou premiéru na republikovém šampionátu dospělých si dnes osmačtyřicetiletí veteráni odbyli (spolu s Vlastimilem Kubínem) 19. června 1988 na mistrovství republiky dvojic v Žatci a skončili těsně pod bednou čtvrtí. Tentokrát sice už takové ambice neměli, nicméně respekt si vynutili. Dokázali totiž ve skupině porazit nejenom B dvojku Šacungu (Voltr, Sekera), ale i A dvojku Českých Budějovic (Matějka, Višváder) a postup do play-off jim unikl jen o skóre.

Konečné pořadí turnaje:
1. NK Climax Vsetín (Chalupa, Plachý, Stupák)
2. TJ Avia Čakovice A (Kalous J., Kučera)
3. SK Liapor WITTE Karlovy Vary A (Vanke, Kokštein, Bíbr)
4. TJ Slavoj Český Brod (Sýkora, Vedral)

 

Fotogalerie:

Komentáře   

 
#1 Fanda 2017-07-03 07:33
Bude nějaké video?
 
 
#2 Tv 2017-07-03 16:07
Kdy to bude v tv?
 
 
#3 Malejale 2017-07-19 01:13
Zdravim. Tak kde ho najdem:-)?!!