Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
EL: A kanárci vylétli Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 26.06.2017

2017 elm12 1(Praha, Český Brod, Čelákovice, Karlovy Vary) Hned dva žlutí opeřenci vylétli z oranžové antuky v posledním 12. kole jarní části nejvyšší mužské ligové soutěže. Nepopulární kanára si odvezli Jihočeši z Čelákovic a také Modřičtí musí dlouho listovat v archivech, než se k tomuto výsledku dopracují. Zvedající se Šacung skolil v derby Český Brod a lídr tabulky ze Vsetína vyraboval mistrovskou půdu v Karlových Varech.

TJ Spartak Čelákovice - TJ Dynamo Propagační podnik České Budějovice: 6:0

V tabulce sice Jihočeši mají s Čelákovicemi zapsánu výhru, ale jen díky kontumaci. Stejně jako v prvním letošním střetnutí i zde byli jasným favoritem Středočeši (byť bez Holase a Součka). Předpoklady se naplnily, ale hosté (bez Šafránka) dokázali několik zápasů dovést do třetích setů. Ve dvojkách Kilík a Kolenský tolik práce s Matějkou a Višvaderem neměli. Ve druhém deblu J. Kaděra s Flekačem měli štěstí při odvráceném mečbolu Musila a Vondráška. Hostující trio Matějky, Višvadera a Ryneše pak zahodilo dva mečboly proti Kilíkovi, Kolenskému a Barešovi. Do třetího setu došel i trojkový zápas Spilky, Flekače a Šafra, kteří přetlačili Musila, Vondráška a Žikeše. Utkání zakončila nepárová část, kde ve třetím deblu Spilka a Šafr byli rozvážnější v koncovkách proti Rynešovi se Žikešem a v singlu pohodově Kolenský skolil Višvadera.

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán): "K utkání jsme nenastupovali v optimální sestavě, chyběl nám Souček a zraněný Holas. Přesto jsme dokázali přehrát soupeře, včetně třísetových utkání, v kterých jsme měli lepší koncovku."

ONDŘEJ MATĚJKA (České Budějovice, vedoucí): "Oproti minulému utkání jsme podali lepší výkon a mohli jsme uhrát mnohem lepší výsledek, nezvládli jsme však koncovky třetích setů."

TJ Avia Čakovice - MNK SILNICE GROUP Modřice: 6:0

Pražané zatím plní své předsezónní cíle, což se nedá říci o modřickém celku, který je z formy. Navíc jej letos sužují zdravotní potíže řady hráčů. Favoritem proto byli bezpochyby domácí. Ale že Modřičtí (byť bez Pelikána, Pavelky, Bertka) dostanou kanára, a to ještě navíc tuplovaného (bez zisku setu), to se opravdu nečekalo. Pravdou je, že v Čakovicích je letos umí nadělovat. Vše načala pohodová dvojková výhra J. Kalouse s J. Chadimem nad Müllerem (v průběhu zápasu se zranil) s Halvou a alternujícím T. Guldou. O něco více vzdorovali hostující Pospíšil a Rosenberk, výhru si však odnesli Kučera a T. Chadim. Domácí uspěli i ve trojkách, kde O. Cibulka, T. Chadim a Fík přehráli T. Guldu, Halvu a Rosenberka a poté Kučera, J. Kalous s J. Chadimem porazili Pospíšila, Topinku a hrajícího trenéra P. Guldu. Domácí drtili dál, ve vložence Z. Kalous s Fíkem nedali čuchnout Topinkovi s P. Guldou. Hostující zmar završilo sedm uhraných balonů T. Guldy v singlu proti domácímu J. Kalousovi.

ONDŘEJ CIBULKA (Čakovice, kapitán): "S Modřicemi jsme chtěli vyhrát a udržet tím druhé místo před prázdninami. Povedlo se nám to na výbornou bez ztráty setu. I když Modřice mají momentálně hodně zraněných hráčů a s nimi by to byl úplně jiný zápas."

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Je až neskutečné, co všechno se nám v průběhu jara stalo. Po zranění Martina Müllera jsme upadli do bezmoci a utkání podle toho vypadalo. Nezbývá než se řádně připravit na podzimní část soutěže a věřit, že jsme si všechny útrapy už vybrali." 

2017 elm12 5TJ Slavoj Český Brod - SK Šacung ČNES Benešov 1947: 3:6

První vzájemné derby v Benešově ovládl Český Brod, do odvety přijel Šacung povzbuzen po nečekané remíze s Modřicemi s cílem bodovat, Brod se zase chtěl vrátit k pohodě z úvodu sezóny. Oba týmy nebyly v plném složení, domácí postrádali T. Cibulku a Chejna, hosté Flakse a Kadeřábka. Začátek hostům vyšel parádně. V úvodních deblech totiž Ešner s Janíkem nestačili na Makaru s Š. Krunertem a Vedral s Vokáčem neměli na Kalase a Doubravu. Pohodová byla i výhra hostujícího tria Doubrava, Š. Krunert, Knytl, které zdolalo Ešnera, Janíka, Štěpaře a střídajícího Vokáče. Domácí ale nástup hostů probudil a trojicí výher srovnali skóre. První vzešla ze souboje M. Kaděry, Vedrala a Sýkory s Makarou, Kalasem, Voltrem ml. Druhá přišla výhrou M. Kaděry se Sýkorou nad Hanušem, Knytlem a alternujícím Sekerou. Srovnání zajistil Sýkora singlovou výhrou proti Š. Krunertovi. Jenže hosté zvládli odvety. V první trojici Ešnerovu sestavu musel mrzet neproměněný mečbol ve třetím setu proti Makarově formaci. Ve druhé Kaděrova sestava na Doubravovu neměla nárok. Když poté Ešner s Janíkem nezvládli zkrácenou sadu proti Doubravovi, Kalasovi a střídajícímu Voltrovi ml., utkání skončilo.

MAREK VEDRAL (Český Brod, trenér): "Rád bych rozebral celé utkání zápas po zápasu, ale to by bylo zbytečné. Všechno mělo dva společné jmenovatele. Prvním byl příjem. Na tréninku trénujeme smečované servisy, příjem hrudí, a pak zjistíme, že nám dá kluk pět es podáním spodem. Druhým jmenovatelem byla totální ponorka, hádáme se, když vyhráváme, prohráváme, nebo pijeme vodu na timu. Dva měsíce volna a rekreace na letních turnajích nám snad pomůže a dokážeme předvést zas takové výkony, které nám teď naši fanoušci připomínají." 

STANISLAV VOLTR ST. (Šacung, trenér): "Ve velkém horku to nebylo jednoduché. Domácí jsme zaskočili tvrdým nástupem a i když poté ve střední části srovnal, znovu jsme zvládli druhý nástup. Soupeř také nezvykle dost kazil. Pochválil bych všechny hráče, zejména však dorostence Štěpána Krunerta, který vyhrál obě trojky a debl a Fandu Kalase, který dohrával ve velkých křečích."

2017 elm12 2SK Liapor Witte Karlovy Vary - NK Climax Vsetín: 3:6

Karlovarští potřebovali zabodovat, ale Vsetín se veze na vítězné vlně. Očekával se velký boj, podpořený i tím, že oba týmy měly k dispozici všechny klíčové opory. Vstupní deblové zápasy nic zásadního do vývoje nepřinesly. J. Medek s Hronem padli s Brutovským a Stupákem, srovnání přišlo od Vankeho s Kokšteinem, kterým podlehli Plachý s Chalupou. I trojky dopadly smírně, když nejprve Vanke, V. Kubín a M. Medek porazili Brutovského, Plachého a Gebela, poté J. Medek, Hron a Kokštein neměli na Chalupu, Stupáka a Garguláka nárok. Šachová partie pokračovala i ve středn pasáži. Ve vložence Bíbr a M. Medek byli ve třetím setu rozvážnější Galuse a Gebela, v individuální disciplíně Hron nestačil na Stupákův výkon. A hosté se dostali do tempa. Vankeho trojice nezvládla zkrácený set proti Chalupově triu, J. Medkova pak snadno padla s Brutovského formací. Hostující tým v trháku zvládl i další třísetový souboj, kde v deblu J. Medek a Hron podlehli Chalupovi a Plachému.

TOMÁŠ BÍBR (Karlovy Vary, vedoucí): "V této sezóně máme smůlu na zranění opor týmu. Do utkání nastoupili stále zranění Bíbr, Medek a Kokštein. Bohužel v určitých částech hry se to projevilo. Opět jsme udělali mnoho chyb, naopak náš soupeř hrál strojově přesně."

LUMÍR GEBEL (Vsetín, kapitán): "Sehráli jsme velmi těžké utkání na půdě úřadujícího mistra ligy. Získali jsme dva body do tabulky, kde se vyhříváme na prvním místě. Pochválil bych celý tým za kolektivní výkon, kde nad všechny vyčníval stoprocentně úspěšný Laco Stupák."

 

Komentáře   

 
#1 tomáš 2017-06-28 11:42
Modřice dostali kanára? to je snad poprvé v extralize, co se to tam děje, vždyť odešel jen Kop?
 
 
#2 václav kroupa 2017-06-28 17:35
přečti si komentář k zápasu a nebudeš se tak divit.nestačí číst jen titulky
 
 
#3 Kateřina Nadymáčková 2017-06-29 05:31
Tomáši, za Modřice v tomto kole nehrál Honza Pavelka, Michal Bertko a zraněný Radek Pelikán. Martin Müller se zranil v průběhu hned prvních dvojek. A Lukáš Rosenberk je po zranění, takže taky není ve své nejlepší formě.
 
 
#4 tomáš 2017-06-29 06:34
To je Gulda na trenálech tak péruje? Asi tam je něco špatně, když odpadávaj jak kuželky, nikdy jsem tento argument moc nebral, to se pristi rok muzou zase vymlouvat, ze maji zranene hrace. Mnohdy si hraci mohou sami za zraneni nedostatecnym rozcvicenim, ci protazenim. Trener muze tym prepalit, pretrenovat, pak prichazeji zraneni. Kazdy tym bojuje se zranenimi, nelze se na to vymlouvat do nekonecna, pohled na tabulku ukazuje, ze Modrice tapou celou sezonu.