Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
EL: Šacung potrápil Modřice Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 19.06.2017

2017 elm11 1(Benešov, České Budějovice, Český Brod, Čelákovice) 11. kolo nejvyšší ligové soutěže mužů nabídlo jen jeden překvapivý výsledek. Šacung si doma vyšlápl na Modřice, které byly nakonec rády za bod. Utkáním kola byl souboj Karlových Varů s domácími Čelákovicemi, radovali se Středočeši. Český Brod podlehl lídrovi tabulky ze Vsetína a Jihočeši neměli nárok na Čakovice.

SK Šacung ČNES Benešov 1947 - MNK SILNICE GROUP Modřice: 5:5

Oba celky zrovna nehýří formou, ani kompletními kádry. Šacungu chyběly obě smečařské věže, Doubrava a Makara, hosté postrádali Pelikána. Po porážce Kalase a Kadeřábka od Pavelky s Bertkem v první dvojce to zpočátku vypadalo na běžný letošní scénář domácích. Jenže druhý debl Flakse a Hanuše nečekaně skolil dvojici Pospíšil, Müller a to nastartovalo i domácí trojkové sestavy. Uspěli jak Kalas, Hanuš, Voltr a střídající Sekera proti Pavelkovi, Müllerovi, Rosenberkovi a naskočivšímu Bertkovi, tak Kadeřábek, Flaks, Knytl a alternující Š. Krunert proti Pospíšilovi, Spoustovi, T. Guldovi a střídajícímu Topinkovi. Hosté poté ztratili i díky výkonu domácích Voltra, Sekery a střídajícího Š. Krunerta třetí dvojici, poraženými byli Topinka s Rosenberkem. První ligový bod zajistil Šacungu Š. Krunert, který v souboji singlistů nezaváhal s Bertkem. Za stavu 5:1 byli hosté na ručník, ale obě trojkové odvety dokázali ve třetích setech vyhrát. Nejprve Kalasova formace podlehla Pospíšilově, poté i Kadeřábkova Pavelkově. To hosty dostalo nahoru a naopak domácí hráči začali chybovat. Kadeřábek s Kalasem ztratili koncovku prvního setu proti Pospíšilovi s Müllerem, ve druhém jen odkanárovali. Hanuš s Flaksem vzdorovali Bertkovi s Pavelkou, ale druhé překvapení už se nekonalo. Remíza.

STANISLAV VOLTR ST. (Šacung, trenér): "Utkání bylo určitě poznamenáno složením obou týmů. Nám chyběli Doubrava s Makarou, u hostů Pelikán a na Rosenberkovi s Topinkou bylo vidět, že ještě nejsou v plné zátěži. Soupeř nás po výhře v první dvojici možná trochu podcenil a naopak naši hráči hráli velmi dobře. Pochválil bych zejména mladé Hanuše a Krunerta, kteří zahráli nadstandard. Po singlu nám ale došel dech. Zřejmě si hráči mysleli, že už se ten poslední bod nějak ukope. Jenže hosté v odvetách už hráli lépe a když jsme prohráli obě trojky, už na nás padl útlum."

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Předvedli jsme nejhorší výkon za poslední roky. Všechno začalo od zápasu druhé dvojky. Takhle zkušení hráči si prostě nemůžou dovolit v dílčím zápase v utkání, to co předvedli. Ani jsme si nezasloužili ten bod, který jsme nakonec získali. Jediné pozitivum je, že hůř snad hrát nemůžeme."

TJ Dynamo Propagační podnik České Budějovice - TJ Avia Čakovice: 0:6

Souboj lehké váhy s těžkou, to bylo utkání Jihočechů s pražským vicemistrem, který i letos touží minimálně po finálové účasti. Vyrovnaný byl jen jediný zápas, a to hned ten první, ve kterém Matějka s Višvaderem nezvládla až třetí set proti Kučerovi s T. Chadimem. Poté Musil s Rynešem a střídajícím Hrdličkou uhráli na J. Kalouse s J. Chadimem jen osm balonů. Ani trojky domácí nepotěšily. Matějka, Višvader a Ryneš nestačili na Kučeru, J. Kalouse a J. Chadima, ve druhé Musil, Šafránek, Tůma a alternující Hrdlička dostali krutou lekci od O. Cibulky, T. Chadima a Fíka. Hosté se nenadřeli ani v nepárové části, kde také utkání skončilo. V třetím deblu Šafránek, Tůma a střídající Žikeš zvládli proti O. Cibulkovi s Pachmanem ukopat devět míčů, v singlu Višvader dostal od J. Kalouse dvakrát 10:1.

ONDŘEJ MATĚJKA (České Budějovice, vedoucí): "V tomto utkání měla vyrovnaný průběh pouze první dvojice, ve které jsme vyhráli náš jediný set. V ostatních zápasech jsme nijak zabojovat nedokázali a na rozjetého soupeře jsme neměli po všech stránkách."

ONDŘEJ CIBULKA (Čakovice, kapitán): "Potkaly se dva týmy, disponující mladým kádrem, ale oba dva na jiné pozici. Utkání jsme zvládli skvěle a neměli jsme žádné velké problémy."

2017 elm11 2TJ Spartak Čelákovice - SK Liapor Witte Karlovy Vary: 6:3

Karlovarští obhájci titulu se pomalu ale jistě prokousali tabulkou vzhůru až na třetí příčku. Středočechy srazily dolů dvě nešťastné kontumace, jinak by tabulce vládli. A jejich sílu západočeský celek ochutnal v tomto utkání. Domácí byli bez J. Kaděry, hosté bez J. Medka. První dílčí výhru zařídili domácím barvám Kolenský s Kilíkem, ti pohodově podle předpokladu zdolali M. Medka a V. Kubína. Souček s Flekačem ale ve zkrácené sadě nestačili Vankemu s Bíbrem. Domácí se potěšili z obou vyhraných trojic. Kilík, Kolenský a Holas porazili Vankeho, Hrona a M. Medka, stějně tak Spilka, Flekač a Šafr Svobodu, Bíbra, Kokšteina a střídajícího V. Kubína. Zápasy střední části nabídly velmi dramatickou třísetovou podívanou s remízovým zakončením. Ve vložence Spilka a Holas vyhráli nad Hronem s Kokšteinem, v singlu pak hostující Hron předčil Kolenského. Dvoubodový domácí náskok tak zůstal do odvet. A situace vylepšila výhra Kilíkovy trojice nad Svobodovou, avšak ze hry se poroučel domácí Holas (střídal Doucek). Poslední vzdor hostů přišel od Vankeho trojkové sestavy, krerá pokořila Spilkovu sestavu (se střídajícím Součkem). Rozhodla odveta deblů, kde Kolenský s Kilíkem o jediný balon ve třetím setu přetlačili Vankeho a Bíbra.

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán): "Měl jsem z tohoto utkání obavy, vždyť naše neporazitelnost musí jednou skončit a jsem rád, že to nebylo před našimi diváky. Oba týmy zahrály podle svých možností a o vyrovnanosti zápasu svědčí fakt, že šest z devíti zápasů bylo třísetových. Z toho ve čtyřech případech s naší lepší koncovkou. Podařilo se nám porazit dvakrát Vankeho formaci, což se ukázalo jako rozhodující."

TOMÁŠ BÍBR (Karlovy Vary, vedoucí): "Na našich hráčích byl znát náročný předchozí pohárový víkend a řada hráčů neměla doléčené zranění. Znatelně také chyběl zraněný Kuba Medek, který v posledních týdnech měl skvělou trojkovou potenci. Porážka je pro nás zklamáním, bod by byl pro oba týmy spravedlivým zakončením."

2017 elm11 5TJ Slavoj Český Brod - NK Climax Vsetín: 3:6

Českobrodským trošku došlo palivo, zatímco jejich soupeř z východu Moravy okupuje první příčku průběžné tabulky. Od momentální formy se dal odvozovat i výsledek duelu, kde domácí postrádali T. Cibulku a hosté Gebela s Vichtorou. První polovina utkání ale nabídla vyrovnaný souboj. V deblech nejprve Ešner a Janík zdolali Brutovského se Stupákem, ale Vedral s Vokáčem nestačili na Chalupu a Plachého. Trojky vyzněly lépe pro hosty. Domácí trojku Ešnera, Janíka, Štěpaře a střídajícího Chejna mohly mrzet tři neproměněné mečboly proti Chlupovi, Nezvalovi a Gargulákovi. Ve druhé trojce M. Kaděra, Vokáč, Sýkora a naskočivší Vedral na Brutovského, Plachého a Stupáka neměli nárok. Domácí ale srovnali krok v nepárových disciplínách. Ve třetí dvojici všechny tři sety skončily o míč. Šťastnějšími byli domácí, když M. Kaděra se Sýkorou udolali Galuse s Nezvalem. V singlu se pak pochlapil Sýkora, který nečekaně zvládl Stupáka. Hostům poté vyšly i druhé dvě trojky. Nejprve Ešnerova formace nenašla účinný recept na Brutovského trio, pak těsnou porážku musela zkousnout i Kaděrova sestava proti Chalupově (se střídajícím Galusem). Utkání zakončila porážka Ešnera a Janíka od Chalupy s Plachým. 

MAREK VEDRAL (Český Brod, trenér): "Po pár špatných zápasech jsme tentokrát drželi krok. Bohužel hoříme ve trojicích. Sice jsme konkurovali zdatně, ale naše chyby v koncovkách a naopak klepáky soupeře nám nedovolí vyhrát. V půlce zápasu to tak bylo 3:3. Za zmínku stojí destrukce Stupáka Sýkorou v singlu. Je škoda poslední dvojice dne. Pokaždé jsme v setu nadějně vedli, ale pak si vzal servis Michal Plachý a chtěl nám zlámat žebra."

PATRIK PERUN (Vsetín, trenér): "Základem vítězství byly všechny vyhrané trojice. Utkání jsme si zbytečně zkomplikovali nezvládnutou střední pasáží, kde jsme vlastními chybami darovali soupeři výhru ve třetí dvojce a následně v singlu. Opět byl stoprocentní Chalupa a také Plachý, kterého razantní a přesně umisťovaný servis připomínal Gorana Ivaniševiče v nejlepších letech."