Nohec rozcestník

Nohec magazín

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 17.08. 12:08 Turnaj trojic Výrovice(Pablo)
    26.ročník nohejbalového turnaje trojic o putovní pohár, startovné 150 Kč ...
EL: Finále bez Modřic po patnácti letech! Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Úterý, 11.10.2016

2016 elmsf2 1(Modřice, Vsetín) Tak to je bomba. Když v roce 2002 poprvé Modřice pronikly do finále play-off nejvyšší mužské soutěže, kdo by čekal, že tento kousek 13x v řadě zopakují! Leč stalo se. A ani letos to nevypadalo, že se něco bude měnit. Jenže nikdy neříkej nikdy a na další mistrovský ligový titul si Jihomoravané musí minimálně rok počkat. Jejich přemožitel z minulého kola totiž husarský kousek zopakoval i doma v Karlových Varech a po zásluze se může čekat na televizní souboj. Soupeřem mu bude loňský vicemistr z pražských Čakovic, který zdolal Vsetín i venku.

Play-off (semifinále)

SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary - MNK SDS Exmost Modřice: 5:3 (konečný stav série 2:0)

Je výhodou volný čtvrtfinálový los, nebo je lepší jít do semifinále rozehraný. Karlovarští se už v minulosti na vlastní kůži přesvědčili, že platí i druhá varianta. Nyní dokázali v prvním střetu využít zranění modřického ranaře Kopa a došli si pro nečekanou výhru. Doma mohli překvapení na úkor favorita zopakovat a také to dokázali. Ve dvojkách Vanke s Kokšteinem a alternujícím veteránem Bláhou přehráli Pospíšila s Müllerem a střídajícím Kopem. Poměrně hladce duo J. Medek, Dvořák a naskočivší M. Medek podlehlo Pelikánovi s Rosenberkem. Obě trojky potěšily hostující barvy. To Vanke, Hron, M. Medek a střídající V. Kubín prohráli s Pospíšilem, Rosenberkem a Müllerem a J. Medek, Dvořák, Kokštein a alternující Bláha ztratili třetí set proti Kopovi, pelikánovi, Topinkovi a střídajícímu P. Guldovi. Kdo by za stavu 1:3 očekával, že hosté už si neškrtnou? Resp. že získají pouhý jeden set? Domácí jízdu zahájil Hron singlovou výhrou nad Kopem. Poté Vankeho trojka v odvetách zdolala Kopovu. Třetí domácí bod přidala J. Medkova formace výhrou nad Pospíšilovou trojicí. Hosté vycítili, že domácí jsou v laufu a bylo jim jasné, že musí hodně zabrat. Po šesti prohraných setech v řadě konečně ten sedmý brali oni. Jenže Vanke a Kokštein se Pelikána s Rosenberkem nezalekli a otočili průběh zápasu ve svůj prospěch. Do finále tak míří Varští!

TOMÁŠ BÍBR (Karlovy Vary, vedoucí): "Zlomovým okamžikem byl singl. Hron, v této sezóně laborující se zraněními, neuvěřitelným obratem, kdy prohrával již 7:9 , dokázal první set otočit a již s potřebným sebevědomím získal i druhý. Nelehkou situaci měla Medkova sestava, s matadory Dvořákem a Kokšteinem, kdy se doslova lítalo po zadku, zvládla porazit v letošních tabulkách nejlepší trojici v republice. Poslední dvojici v již exhibičním výkonem vyhrála naše v play-off nejúspěšnější dvojice. Rád bych poděkoval celému týmu za celou sezónu, která nám přichystala mnoho starostí a komplikací. Ale i přesto jsme se nevzdávali a dokázali porazit historicky nejlepší tým současnosti." 

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Po 15 letech budeme chybět ve finále extraligy. Je to smutné, ale bohužel takový je sport a život. Nic netrvá věčně. Vary si postup zasloužily a nám nezbývá nic jiného než jim k němu pogratulovat. Myslím si i přes porážku, že se divákům muselo utkání líbit, protože nasazení všech hráčů bylo ve velké zimě obrovské. Vedli jsme 3:1 a měli utkání dobře rozehrané. Rozhodla určitě trojka za stavu 3:3, ve které podal výborný výkon Jakub Medek a nám se jej nepodařilo eliminovat. My jsme se nedokázali v sérii popasovat s elitní dvojku domácích, což jsem nečekal. Je, ale pravdou, že jak Honza Vanke, tak Michal Kokštein hráli ve velké formě."

2016 elmsf2 2NK CLIMAX Vsetín - TJ Avia Čakovice: 4:5 (konečný stav série 0:2)

Po porážce v Praze s divokým průběhem se Vsetín doma (bez Galuse) toužil pomstít. Ale ani druhý střet neměl zrovna běžný průběh a byť Vsetínští měli na konci o dva získané sety více, na výhru a prodloužení série to nestačilo. Zpočátku to pro domácí nevypadalo vůbec dobře. Brutovský a Stupák nezvládli třetí set s Pachmanem a Mrákavou a totéž se (o jediný balon) přihodilo Belkovi s Plachým a střídajícím Gebelem proti Kučerovi s J. Kalousem. Domácí se dočkali až v prvním trojkovém zápase, kde Brutovský, Gebel a Vichtora skolili Kučeru, Mrákavu, Pachmana a alternujícího J. Chadima. Další třísetový souboj a zase výhra hostí, to byl zápas trojice Belko, Plachý, Gargulák, naskočivší Stupák versus O. Cibulka, J. Kalous, D. Putík. Na rozdíl od minulého zápasu jednotlivců to tentokrát bylo jasnější a byl to domácí Stupák, který přehrál Mrákavu. Stav 2:3 a byly tu odvety trojic. A domácí se konečně dočkali nejen vyhraného zkráceného setu, ale i dílčí zápasové výhry, kterou obstaralo Brutovského trio proti Cibulkově. Vyrovnáno. Jenže Plachého trojka na Kučerovu nenašla účinný recept. A znovu bylo srovnáno, když Brutovský se Stupákem celkem v klidu přehráli Kučeru, J. Kalouse a naskočivšího J. Chadima. Vše tak musel rozhodnout poslední možný duel. V něm Plachý, Belko a střídající Gebel v koncovkách nestačili Mrákavovi a Pachmanovi a série skončila.

LUMÍR GEBEL (Vsetín, kapitán): "I přes velkou zimu se hrál krásný zápas, ve kterém zvítězili po boji Čakovice. Ve vsetínském dresu bych pochválil Brutovského s Vichtorou a singlistu Stupáka. Hosté hráli kolektivně, ale svou herní drzostí vyčníval Kalous. Ovšem největší pochvalu zaslouží skvělí vsetínští diváci, kteří vydrželi fandit téměř čtyři hodiny ve velké zimě. Čeká nás boj o třetí místo, který bohužel neodehrajeme před vlastními fanoušky."

VLADIMÍR SIMON (Čakovice, trenér): "Domácí se snažili vrátit sérii do Prahy , ale od začátku utkání tahali za kratší konec provázku. Kolektivním výkonem jsme zápas dovedli do vítězného konce a zaslouženě postoupili do finále letošního ročníku extraligy."

 

Komentáře   

 
#1 fans 2016-10-12 07:50
Gratuluji do varů , Modřicím přeji aby co nejdříve se vrátili na vítěznou vlnu. Trochu mne zamrzelo, že trenér Modřic nedal příležitost jiným hráčům, když po zranění Kop nevyhrál ani zápas a v druhé trojce ve 2 setu již to myslím bylo 4:8 ve 2 setu a stejně nedal příležitost klukům, kteří jeli do varů a přitom mohli pomoc Modřickému Béčku, které překvapivě pozměněné sestavě porazilo Vsetín B.
 
 
#2 divák 2016-10-12 09:32
To taky nechápu?? proč Kopa nevystřídal. Asi pan trenér skálopevně věří DK efektu (obranná reakce mozku)
 
 
#3 petr 2016-10-13 13:22
Kop je o 3 třídy víš než ti náhradníci. Zraněný neudělal body, ale pořád je i zraněný lepší než ti náhradníci bez razantní ho útoku. Pelikán není první smecar už roky a sám proti kv nevyhraje. Škoda prohry Kubíčkovy trojky, to rozhodlo.modric e nemají za kopa náhradu hlavně v singlu.
 
 
#4 M.H. 2016-10-19 11:08
Článek moc pěkný až na tu matematiku. Modřice svoji účast ve finále nezopakovaly 15x ale 13x. Poprvé se do finále probojovaly dejme tomu v roce 2002. Tento kousek zopakovaly poprvé v roce 2003 a po třinácté v roce 2015. Nicméně do Modřic velká gratulace k vítězství v BDL a postupu béčka do 1.ligy. Pěkná vizitka oddílu! Zdravím do Modřic a těším se na tradičně silnou výpravu v listopadu na Kotlářku.
M.H.
 
 
#5 Martin Maršálek 2016-10-19 16:05
Martine, já myslím, že já i Petr počítáme správně. Poslední finále bez Modřic se konalo v roce 2001 a nyní v roce 2016. Ta číslovka není v článku vztažena k počtu finálových účastí, ale k době od poslední finálové neúčasti (Finále bez Modřic po patnácti letech!).
 
 
#6 Martin Maršálek 2016-11-10 08:37
S odstupem omluva Martinovi, protože uvnitř článku skutečně jedna chyba je. Omlouvám se, myslel jsem, že připomínka se týká nadpisu. V článku jsem už opravil.