2016 2L 01 01Druhá liga odstartovala. V západní skupině si vyšlápl nováček soutěže Pankrác na loni velmi úspěšné Chabařovice, jihočeské mládí veze cenný bod z Karlových Varů, Čelákovice zaskočily Hlavenec a druhý nováček z Janovic čestně podlehl loňskému finalistovi z Mnichova Hradiště. Na východě herně propadl Zbečník a doma se musel sklonit před Bělou. Modřice pokračovaly v loňské fazóně a doplatil na to další nováček z Dalečína. Rezerva Vsetína vzdorovala Holubicím a vydolovala bod. Dynín padl na hřišti rezervy Šacungu.

II. liga - skupina A: 1. kolo

TJ Spartak Čelákovice B - SK NOHEJBAL Hlavenec  6:2

Na každé tři body domácích odpověděli hosté bodem jedním, a to v celkovém počtu odpovídá výsledku. Když Doucek s Padělkem zvyšovali výhrou nad Primáčem, Svačinou a střídajícím Nováčkem na 4:1 nepochyboval nikdo v Emity aréně, že utkání brzy skončí. M. Vrtiška sice v singlu vítězstvím nad Barešem zmírnil smutek hostí, ale Čelákovičtí už s přehledem kráčeli k celkovému vítězství. Konečné razítko pod výsledek nakonec dali Souček s Chourou a Šafrem, kteří exhibičně přehráli oba Vrtišky, Nováčka a střídajícího Svačinu.

 Kapitán Čelákovic LUBOŠ CHOURA: „Utkání jsme brali jako derby a také tak k tomu přistupovali. Hodně nám pomohlo posílení týmu hráči z áčka. To nás pasovalo do role favorita a to jsme svou hrou potvrdili.“

Vedoucí Hlavence JIŘÍ VRTIŠKA: „Herně nám chyběl stoprocentní blokař Weissgärber, který nastoupil zraněný. Jinak jsme podali standardní výkon. Čelákovice měly údernější útok, a také v poli hrály jistěji. Líbili se mi Souček se Šafrem.“

NK Janovice - TJ Sokol Mnichovo Hradiště  3:6 

Domácí nastoupili proti loňskému finalistovi soutěže bez bázně. Navíc legendy západočeského nohejbalu Včala a Turek dokazovaly, že jim přibývající léta na umu nic neubarala. Do poloviny utkání drželi Janovičtí s favoritem krok. Utkání definitivně zlomil zápas singlistů, kde hostující Šenkýř posledním možným míčem přetlačil J. Cibulku a srovnal stav na 3:3. Obě odvetné trojice pak ovládlo Mnichovo Hradiště, ačkoliv ta druhá, kde Šenkýř, Šimáně a Jeník udolali ve třech setech Bohatého, Jos. Podstatného a Včalu, měla dramatický průběh. Srba se Šimáněm potom už vítězství hostů proti Turkovi a Cibulkovi s přehledem pohlídali.

Vedoucí Janovic JAN CIBULKA: „S předvedeným výkonem jsem celkem spokojen, všichni bojovali do poslední chvíle a soupeř nedostal nic zadarmo. Do příště musíme zlepšit trojce, protože jsme vyhořeli v mezihře a poté i na útoku. V druhé polovině utkání byl soupeř lepší a nakonec bral zaslouženě dva body. Za pochvalu stojí předvedená hra bratrů Podstatných, kteří jsou na bloku stále velice platní. Z hostů hrál nejlépe Srba.“

Zástupce kapitána Mnichova Hradiště PATRIK SRBA:Bohužel s námi hned k prvnímu utkání neodcestovala jedna z opor Michal Košek. Další špatnou zprávou pro náš tým bylo to, že se utkání odehrávalo na antuce, kde jsme letos ještě netrénovali. Rozhodujícím momentem pak bylo vítězství Šenkýře v singlu, kdy porazil nejtěsnějším poměrem ve třetím setu dobře hrajícího Jana Cibulku.

TJ Pankrác - Slovan Chabařovice  6:4 

Pražané si po celé utkání udržovali mírné vedení, ale houževnatí hosté jim nikdy nedovolili takový náskok, aby si mohli říct, je hotovo. Jedním z klíčových okamžiků byl singl. V něm domácí Závorka ve třech setech překvapivě udolal J. Tirpáka. Byla to jediná prohra, kterou chabařovický lídr utrpěl, přesto jeho čtyři výhry hosty k bodovému zisku nedovedly. Když Severočeši vítězstvím v předposlední dvojce snížili na 5:4, doufali, že jim Sehrig s M. Trubákem alespoň remízu vydolují. Poslední možný míč však rozhodl o tom, že Závorka se Šťastným zajistili Pankráci překvapivé vítězství.

Vedoucí Pankráce JAKUB PETRÁS: Pochválit musím všechny naše hráče za předvedenou hru a zodpovědný přístup k utkání. Většina týmu doposud neměla druholigové zkušenosti, a o to je pro nás vítězství cennější.

Trenér Chabařovic JAN TIRPÁK: „Výsledek je pro nás krutý, utkání by více slušela remíza. Domácí předvedli pevnější nervy v koncovkách třetích setů, kterých dnes bylo požehnaně. Naplno se dnes projevila absence Davida Tirpáka, a to především ve hře naší druhé trojice.Nnevyšla nám ani nepárová část střetnutí, ve které se nám loni dařilo rozhodovat. Domácím gratulujeme k  povedenému vstupu do soutěže, která letos zřejmě bude velice vyrovnaná.“

SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary B - TJ DYNAMO nadace ČEZ České Budějovice  5:5

Než se mladí hráči z Českých Budějovic vzpamatovali ze slavných jmen, prohrávali 0:3 a zdálo se, že utkání skončí velmi brzy. Za stavu 1:4 pro Západočechy však v singlu Tůma zaskočil R. Kubína a začala jihočeská stíhací jízda. Poctivě odpracované třísetové bitvy nabídly nakonec hráčům Dynama i možnost vítězství, jenže Bláha s Čermákem a střídajícím Kyliánkem už byli pro Žikeše, Z. Koudelku a alternujícího Zrnu příliš velkým soustem.

Kapitán Karlových Varů DANIEL SVOBODA: „Předvedené výkony lze hodnotit poměrně kladně, a to  i přesto, že jsme měli utkání ve svých rukách, ale  získáváme pouze bod. Do příštích kol se důsledně připravíme a musíme se snažit méně chybovat a soupeři neulehčovat hru.“

Trenér Českých Budějovic DAVID ŽIKEŠ starší: „Kluky musím pochválit za bojovný výkon, hráli celoplošný nohejbal. Předvedli všichni vyrovnaný výkon, kterým jsme soupeře zaskočili. Premiéru v druhé lize máme za sebou a doufám, že budeme pokračovat ve stejném stylu.“

 

II. liga - skupina B: 1. kolo

2016 2L 01 02TJ Sokol Zbečník - SK Bělá  2:6 

Když domácí Vlach s Valáškem v hale v Hronově v pohodě přejeli bratry Voříšky, vypadalo to, že Zbečník bude mít navrch. Jenže hosté zabrali a zvítězili v následujících čtyřech zápasech. Následně sice Kábrt zametl v singlu s Kašparem, ale obě odvetné trojice si hosté znovu pohlídali. Mečbol proměnila sestava Petr, Kašpar, D. Voříšek a střídající Horáček, která, přes těsnou koncovku v prvním setu, zarazila Vlachovi, Doležalovi, Řehákovi a alternujícímu Poláčkovi chuť na vylepšení výsledku.

Vedoucí Zbečníku LUKÁŠ VLACH: „Z naší strany jasně nejhorší výkon za naše působení v lize. Soupeř byl v derby mnohem kompaktnější, bojovnější a měl větší vůli po vítězství. Naprosto jsme vyhořeli především ve trojicích. Nikdo nezahrál dobře, přísnější měřítko snese snad pouze Kábrt, který nám dal malou naději na obrat hladkou výhrou v singlu. Bohužel jsme na ní nenavázali. Naprostý zmar jsem navíc dovršil v poslední trojici inkasováním zbytečné žluté karty za zakopnutí míče z frustrace z celkového průběhu utkání. U soupeře bych vyzdvihl tradiční oporu Petra a za obětavý a výborný výkon v poli Líbala. Vzhledem k těžkému losu v následujících kolech potřebujeme nyní nutně zabodovat v Dyníně.“

Kapitán Bělé LUKÁŠ KAŠPAR: „Dnes jsem byl velmi překvapen disciplinovaností týmu. Kluci hráli přesně to, co jim bylo řečeno. Hráli zodpovědně, trpělivě, a to vedlo k první letošní zasloužené výhře. Velmi se nám zadařilo v trojicích, kdy jsme vyhráli všechny čtyři. Nejlépe zahrál Martin Petr, který si v pohodě „ukopal“ obě trojky a dvojku. Dále mě mile překvapil výkon Davida Konečného ve dvojici a hlavně v první trojici.

NK CLIMAX Vsetín B - NK R.U.M. Holubice  5:5

Utkání plné zvratů vidělo publikum v hale v Hovězí, kde se představily Holubice. Mikula s Kurkou nejprve zařídili vedení vítězstvím nad Šišmou a Pacejkou, aby pak následnou vítěznou sérii hostů zastavil až v singlu právě Mikula, který přehrál ve třech setech Bubniaka. Valachy to probralo a pro změnu jejich vítězná série znamenala velkou naději na zisk obou bodů. To Mikula s Kůrkou, ten den ve dvojicích suverénní, nedali šanci ani Bubniakovi s Feichtingerem. Hyžák s Tomkem se potom o vítězství prali s buldočí vytrvalostí, leč pouhé dva uhrané míče ve třetím setu nestačily na vítězství v poslední dvojici ani v utkání.

Trenér Vsetína DUŠAN PADYŠÁK: „Velmi dobré střetnutí z obou stran. Borci z Holubic zúročovali zkušenosti a vedli 4:1. My jsme se „nakopli“ zpět do utkání výhrou v singlu a předvedli otočku na 5:4. Finální remíza myslím utkání docela sluší. Nerad vyzdvihuji jedince na úkor týmu, ale snad proto, že je to první kolo, udělám výjimku. Tomáš Mikula nám vítězstvím v singlu dodal potřebnou energii k otočce a čtyřmi body z pěti zápasů k celkové remíze výrazně přispěl.“

Vedoucí Holubic ROMAN DLABKA:Remíza je vzhledem k vývoji utkání podle mě spravedlivá. Mohlo to skončit jak vítězstvím soupeře, tak naším. Z naší strany je pozitivní to, že bodovali všichni hráči, takže to byl kolektivní výkon. V tomto případě můžeme být spokojeni.“

2016 2L 01 03SK Šacung ČNES Benešov 1947 B - NK Dynín   6:3 

Až do stavu 2:2 bylo utkání vyrovnané, jenže silné nepárové disciplíny domácích jim zařídily dvoubodový náskok. Když trojice Voltr, Truc, Stupka zvýšila na 5:2, pokusili se Kandra se Sliackým a Tomanem ještě utkání zdramatizovat. V následné vyrovnané dvojici v napínavých koncovkách obou setů přehráli ovšem Klika se Stupkou Nekolu a Hrdličku a určili tak konečnou podobu výsledku.

Vedoucí Šacungu STANISLAV VOLTR: „Do zápasu jsme šli s cílem urvat první ligové body, ale se zdravým respektem k soupeři. Získali jsme dva body, takže s výsledkem jsem spokojený, nicméně s předvedeným výkonem už tolik ne. Z hráčů bych vyzdvihl výkon především Míry Stupky, který k vítězství přispěl čtyřmi body.“

Kapitán Dynína PETR SEMRÁD: „K prvnímu utkání nové sezony jsme vyrazili s výrazně pozměněnou sestavou oproti té loňské. Z různých důvodů chyběli Kozel, Pudil, Maruška, Votýpka, Markovický a Doležal. Naopak osu mužstva tvořili mladíci Hrdlička, Burian, Sliacký a Toman, pro které to byla premiéra v takovéto soutěži. Kluky je třeba ocenit za bojovný výkon a věříme, že s rostoucími zkušenostmi, které budou postupně nabírat, porostou jejich výkony výš a výš. Pavel Nekola byl pak naším nejlépe bodujícím hráčem.“

SK DRAK Dalečín - MNK SDS EXMOST Modřice B  2:6

Absolutní nováček v ligových soutěžích přivítal v hale v Jimramově loňského premianta východní skupiny. Od prvního zápasu si udržovali hosté ve skóre aktivitu a nedovolili domácím srovnat stav. První ligový bod zaznamenala trojice Pospíšil, T. Svoboda, Gloser, která přehrála Halvu s Burianem a Spoustou. Na druhý bod si zadělala dvojice Gloser, T. Svoboda ve vložené dvojici. Proti Burianovi a Zachovi prokázala pevnější nervy v nejtěsnější koncovce třetího setu. Další body však šly za zkušenějšími hosty, kteří už nepovolili nováčkovi ani set.  

Kapitán Dalečína MILOŠ VOMOČIL: „V historicky prvním ligovém utkání nás čekal velmi silný soupeř. Ve dvojicích s ním dokázal povětšinou náš tým držet krok. Trojice byly, i přes naši jednu výhru, pod kontrolou hostů. Zejména silnější trojka Modřic bude určitě patřit mezi nejlepší formace soutěže. Bodově nejlepšímnaším  hráčem byl mladý Svoboda. Z hostů bych vyzdvihl výkony Novotného a Konupky.“

Trenér Modřic LUKÁŠ NOVOTNÝ: „První duel sezony je vždy ošemetný. My jsme chtěli na soupeře ve dvojkách vlétnout, což jsme splnili. V některých chvílích nás trošku svazovala nervozita a téměř jsme si utkání zkomplikovali. Celkově jsme ale zahráli dobře, hlavně v koncovkách prvních dvojic a odvetných trojicích. Stoprocentní úspěšnost měli Konupka, Gulda a Novotný, u soupeře se dařilo T. Svobodovi a Gloserovi.“


Komentáře   

#2 Franta Veselý 2016-04-21 07:28
Opak pozičního nohejbalu -:))
Citovat
#1 ?? 2016-04-21 06:20
Co je celoplošný nohejbal?
Citovat

Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři