2014 kval2l 06(Hronov ,Hovězí, Horažďovice) Ve dvou kvalifikačních skupinách do druhé ligy uspěly domácí celky. Nečekaně lehce se ve svém prostředí prodral nahoru Zbečník a mezi ligové týmy se po dvou výhrách vracejí i Horažďovice. Pouze vsetínská rezerva na vlastní půdě zaváhala a bude muset do dodatečné baráže. Třetím šťastným je totiž NK Rozvíz, jenž uhájil ligovou příslušnost právě na Valašsku. Dodatečná kvalifikace se kromě Vsetína B bude týkat i Chabařovic a Hlavence. Největším překvapením průběhu kvalifikačních skupin je kolaps Řeporyjí, které byly pasovány na mírného favorita skupiny A. Smolařem je tým ze Slaného. Ten po dvou nejtěsnějších porážkách ligovou soutěž opouští.

Skupina A (Hronov)

Postupujícím ze skupiny A jsou nohejbalisté Zbečníka, kteří dokonale využili domácího prostředí hronovské haly. V úvodním duelu před skvělou diváckou kulisou téměř 150 diváků dokázali po velkém boji zdolat favorizované Řeporyje především zásluhou výborné hry obou trojic a trochu překvapivé výhry v singlu, kde Vlach porazil Tůmu. Východočeši sice využili až pátý mečbol, jejich vítězství však bylo naprosto zasloužené. Viditelně zaskočený a zklamaný celek Řeporyj poté nekladl v následujícím klání příliš velký odpor Hlavenci vedeným exčelákovickým Michalem Vrtiškou. Přestože měl několik střetnutí dobře rozehraných, nedokázal dotáhnout ani jedno z nich do vítězného konce a prohrál tak i svůj druhý zápas, tentokrát jednoznačným poměrem 0:5. „Bohužel s výkonem, který jsme předvedli, bychom sotva porazili průměrný krajský tým, natož pak vítěze. Nevím přesně, co se stalo, ale prakticky nikdo nezahrál ani zdaleka to, co umí. Rezervy byly ve všem, podání, příjem, nahrávka, útok i obrana. K tomu se přidalo množství individuálních i taktických chyb. Možná zapracovaly nervy, přemíra snahy, která nás provázela celou sezónu, jejíž cíl byl jasně stanoven – postup. Když už to chvilkami vypadalo, že se vyhrabeme ode dna, přišlo něco, co nás srazilo zpět, přesněji čím jsme se sami srazili zpět. Byl to prostě den blbec. Samozřejmě tím nechci nijak snižovat výkon soupeřů. Zejména Lukáš Vlach z domácího Zbečníku předvedl v poli a na nahrávce chvílemi až neuvěřitelné věci. Musím říct, že podobný obraz jsme zažili i my, když jsme před třemi lety postupovali. Jako neznámý tým, bez větších zkušeností, plný vítězné euforie. Přijeli jsme to zkusit a ono to vyšlo. Tehdy se dařilo vše, na co jsme sáhli. Tentokrát jsme mohli a měli prodat své zkušenosti, ale spíše nás svazovalo to, že víme, o co jde, že na to máme...,“ zpytoval svědomí zklamaný vedoucí Pražanů VOJTĚCH BARTOVSKÝ.

2014 kval2l 05V přímém souboji o postup do druhé ligy se v závěrečném utkání utkal Zbečník s Hlavencem. Klíčovým momentem utkání byla za průběžného stavu 2:1 v souboji trojic vybojovaná výhra domácích, kteří otočili třetí sadu ze stavu 6:8 a dostali se tak do trháku. Překvapením je také, že kapitán Hlavence Vrtiška získal v tomto utkání pro svůj tým jen jediný bod za výhru v singlu, ve kterém ještě vykřesal jiskru naděje. Vzápětí však domácí tým opět podržely trojice a poslední zápas již odehrál Zbečník v euforii a soupeř rezignoval. Domácí tak mohli před nadšenými diváky začít slavit historický postup do druhé. ligy.

Sestava vítězů: Hartman, Vlach, Valášek, Řehák, Prouza, Doležal, Šimek.

Vedoucí Zbečníku LUKÁŠ VLACH: „,Náš tým předvedl v obou utkáních skvělý, týmový a mimořádně bojovný výkon. Jsem na něj hrdý a stejně tak na neuvěřitelnou podporu diváků, kteří nám utvořili nádhernou kulisu. Patří jim za to velký dík, hrát v takovém prostředí byl pro nás všechny velký svátek a zážitek. Pro náš oddíl je to historický úspěch, jsme příjemně překvapení a máme všichni obrovskou radost. Pro mě jako odchovance klubu, ve kterém hraji od žáků, je to srdeční záležitost a jednoznačně vrchol nohejbalové kariéry. Pokusíme se udělat maximum proto, abychom ani ve druhélize nebyli pouze do počtu.“

Výsledky skupiny A: TJ Sokol Zbečník – TJ Sokol Řeporyje 5:2, SK NOHEJBAL Hlavenec – TJ Sokol Řeporyje 5:0, TJ Sokol Zbečník – SK NOHEJBAL Hlavenec 5:2

Konečné pořadí: 1. TJ Sokol Zbečník, 2. SK NOHEJBAL Hlavenec, 3. TJ Sokol Řeporyje.

 

2014 kval2l 01Skupina B (Hovězí)

Nemilosrdné rozlosování přivedlo do jedné skupiny dva letos druholigové týmy a jednoho ambiciózního zájemce o start v ligové soutěži. Právě letošní druholigisté odjížděli nakonec z Valašska ve zcela rozdílném rozpoložení. Zatímco Rozvíz, zejména díky skvělému Zemánkovi, ligu uhájil, Slaný musel vypít kalich hořkosti až do samého dna. Po dvou nejtěsnějších porážkách skončil poslední a sestupuje do krajského přeboru. Hned v prvním utkání vyzvala domácí vsetínská rezerva soka z Rozvízu a místní diváci očekávali dobrý vstup do kvalifikace. Jenže hosté zaskočili sestavu Valachů hned v zahajovacích dvojicích a ujali se vedení 2:0. Trojice skončily smírně. Jak Zbrožkova formace na jedné straně, tak Zemánkova sestava na straně druhé si se svými protivníky poradily. V singlu chtěl lídr Rozvízu Zemánek navýšit skóre na bezpečný odstup, jenže nestárnoucí Novosad odvedl perfektní práci, papírového favorita zaskočil a zvítězil posledním možným míčem. To hosty poněkud přibrzdilo, jenže nezlomený Zemánek dokázal znovu zabrat a dotáhnout přehledem a zkušeností svou trojku k vítězství ve dvou sadách. Husaříkova trojice pak dokonala dílo zkázy, když Novosad s Valou, Švirákem a střídajícím Hyžákem nedokázali na její tlak reagovat. „Myslím, že Ivanovičtí zcela zaslouženě uhájili druhou ligu,“ byl nucen uznat kvality soupeře trenér Climaxu  DUŠAN PADYŠÁK.

2014 kval2l 02Ve druhém utkání mezi oběma ligovými celky se u ranních vítězů projevila únava, a tak Středočeši ze Slaného od začátku udržovali vyrovnaný průběh. Vedení se přelévalo z jedné strany na druhou. Vše vyvrcholilo závěrečnou dvojicí za stavu 4:4, ve které Šamalík s Husaříkem přetlačili svou větší střeleckou potencí Nováka s Vondráčkem a alternujícím Černým. O dodatečné kvalifikaci se tedy rozhodovalo v posledním utkání, kde odpočinutý domácí tým v infarktovém souboji přehrál Středočechy a zpečetil jejich smolný osud. Posledním zápasem byl za stavu 4:4 souboj dvojic, v němž Ifka se Švirákem a alternujícím Novosadem přehráli znovu Vondráčka s Novákem a naskočivším Černým, na které vyšel, stejně jako odpoledne, Černý Petr. „Prohrát obě utkání 4:5, to není důvod k radosti. Jsme bohužel pouze tým, který si všechno hradí samofinancováním, nemůžeme si tedy dovolit ligovou soutěž koupit. Ani by to nebyla naše cesta,“ smutnil po skončení bojů vedoucí Slaného JIŘÍ BERÁNEK. „A my jsme spokojeni alespoň s dodatečnou kvalifikací,“ dodal Dušan Padyšák.

Sestava vítězů: Zemánek, Gürtler, Deutsch M., Trnka, Šamalík, Deutsch P., Indra, Husařík, Nováček.

Trenér NK Rozvíz DUŠAN TRNKA: „Když srovnám loňskou a letošní kvalifikaci, tak tato byla rozhodně těžší. Druhé utkání bylo celé o vůli. Za nepříznivého stavu 3:4 jsem samozřejmě věřil Zemánkově dvojici a mile mě navíc překvapili málo sehraní Šamalík s Husaříkem, kteří unesli tíhu okamžiku a zajistili nám jistotu druhé ligy. Chci klukům bez rozdílu moc poděkovat za ten zvládnutý poslední krok a těšíme se na příští ročník druhé ligy. Co se týká našeho kádru, chtěli bychom udržet alespoň do léta Zemánka, abychom se vyhnuli záchranářským pracím.“

Výsledky skupiny B: NK CLIMAX Vsetín B - NK Rozvíz Ivanovice na Hané 2:5, NK Rozvíz Ivanovice na Hané – TJ Sokol Slaný  5:4, NK CLIMAX Vsetín B – TJ Sokol Slaný  5:4.

Konečné pořadí: 1. NK Rozvíz Ivanovice na Hané, 2. NK CLIMAX Vsetín B, 3. TJ Sokol Slaný.

 

2014 kval2l 03Skupina C (Horažďovice)

Horažďovice se po dvou letech vracejí do druhé ligy. Na své půdě zvládly obě střetnutí a po dvou výhrách mohou slavit postup. Jako první se Západočechům, v jejichž barvách nastoupil i exkarlovarský univerzál Vladimír Babka, postavil vítěz Ústeckého kraje z Chabařovic. Hned v úvodu dokázala dvojice vedená Davidem Tirpákem protivníka zaskočit a hosté vedli. Jenže Babka s Hokrem rychle srovnali a ve trojicích už měli Horažďovičtí zřetelně navrch. Cestu za vítězstvím jim ještě zkomplikoval v singlu Jan Tirpák, jenž přetlačil ve třetím setu souboje singlistů Babku, ale odvetné trojice opět byly jednoznačnou záležitostí týmu z Pošumaví. Neztratil v nich ani set.Sice se nám podařilo vyhrát první dvojku a překvapivě i singl, ale trojky nám totálně nevyšly. Myslím, že nám úplně nevyhovovala tělocvična, což není výmluva, ale konstatování. A Horažďovice byly prostě lepším mužstvem,“ připustil kapitán Severočechů DAVID TIRPÁK. „Tušili jsme, že trojice budou naší zbraní, a to se také potvrdilo,“ doplnil kouč vítězného týmu DAVID BOŠKA.

2014 kval2l 04Mezitím se hala zaplnila příznivci Dalečína, kteří přijeli podpořit své favority. Dorazil jich plný autobus. Jenže tým z Vysočiny v souboji s Chabařovicemi pokazil začátek a po dvojicích ztrácel. Mrzet jej mohl zejména první debl, kde bodový útok Jana Kysilky za devítek v rozhodující sadě skončil v zámezí jen o několik centimetrů. Náskok soupeře sice hráči v modročerných dresech ve trojkách vymazali, jenže sami se ve velmi vyrovnaném duelu do vedení nedostali ani jedinkrát. Rozhodnutí padlo až v závěrečném zápase, kde Jan Tirpák s Rypkou ve dvou setech skolili Jana Kysilku s Miroslavem Gloserem a střídajícím Vondrou. Severočeši tak výrazně nakročili alespoň do dodatečné kvalifikace. „Už jsme cítili únavu z dopoledního duelu. Povedly se nám ale obě úvodní dvojky a ačkoliv nám po celý den nefungovaly trojice, tak jsme v té poslední získali důležitý bod. První odvetná dvojice nám ještě kýženou výhru nepřinesla, ale v té druhé se nám to naštěstí podařilo. Duel to byl vyrovnaný, plný zvratů, fyzicky náročný a za velké podpory diváků z Dalečína,“ konstatoval David Tirpák. Ve třetím střetnutí měly Horažďovice opět pomalejší rozjezd a první tři sety utkání patřily Dalečínu. Jenže výkon domácích postupně nabíral na obrátkách. K obratu opět zavelelo duo Babka, Hokr. Nepodalova trojice přivedla Západočechy do vedení a definitivní klid do jejich řad vnesl Pivničkův kraťas za stavu 9:9 ve třetím dějství druhé trojice. Celek z Vysočiny však ani poté nesložil zbraně a dokázal soupeři i nadále místy zatápět, především zásluhou velmi důrazně hrajícího Jana Kysilky. Dalečínští dostali oba zbývající zápasy do třetích setů, ty však patřily Horažďovicím. „Byl to těžší duel než dopoledne a musím uznat, že nám v klíčových okamžicích přálo i štěstí. Soupeř hrál místy velmi solidně a uvolněněji než proti Chabařovicím a kousal prakticky až do konce. Opět ale musím vyzdvihnout hru našich trojic. Neprohráli jsme za celý den ani jednu,“ uzavřel David Boška.

Sestava vítězů: Knebl, Nový, Babka, Hokr L., Nepodal, Novotný, Pivnička, Jůzek.

Trenér Horažďovic DAVID BOŠKA: „Vrátil jsem se k trénování po delší pauze a měl jsem tři tréninky na to, abych tým lépe poznal. Přiznám se, že jsem moc netušil, co od kvalifikace očekávat. Nakonec jsme to zvládli a bylo to zásluhou celého kolektivu, když všichni bez rozdílu respektovali svoji pozici a úlohu v týmu. Ne vždy to bývalo samozřejmostí. Výrazný podíl na úspěchu mají i hráči, kteří tentokrát nedostali tolik příležitostí na hřišti, ale v sezoně poctivě odmakali krajský přebor a vyhráli ho suverénně bez ztráty bodu. Jedno jméno však musím přesto zmínit. Velmi mě potěšil Lukáš Hokr, který se na hřišti od prvního míče dostal do správného tranzu a svojí příkladnou bojovností a hecováním strhnul v kritických momentech i ostatní. Roste z něj lídr týmu.“

Výsledky skupiny C: TJ Sokol Horažďovice VYNK Hapon – TJ Slovan Chabařovice 5:2, SK DRAK Dalečín – TJ Slovan Chabařovice 4:5, TJ Sokol Horažďovice VYNK Hapon – SK DRAK Dalečín 5:1.

Konečné pořadí: 1. TJ Sokol Horažďovice VYNK Hapon, 2. TJ Slovan Chabařovice, 3. SK DRAK Dalečín.


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři