(Modřice) Rok a třičtvrtě. Tak dlouhá doba uplynula od posledního klasického turnaje Poháru Českého nohejbalového svazu mládeže. Když nebudeme počítat republikové šampionáty, tak naposledy se hrály dvojky dorostu 29. února 2020 v Plzni. Koronavirová pandemie ovšem znovu vycenila zuby a debly starších žáků minulou neděli v Modřicích byly nejspíš zase na dlouhou dobu poslední akcí. Zrušen je další díl pohárového seriálu ve Žďáru nad Sázavou a s největší pravděpodobností i zbylé turnaje dorostu a mladších žáků v Modřicích…

Přestože počet účastníků turnaje dvojic Poháru ČNS starších žáků redukovala covidová opatření i souběžné soustředění dorosteneckých nadějí v Nymburku, sešel se v Modřicích v neděli 14. listopadu slušný počet šestnácti dvojic. A většinou se bylo na co dívat. Turnaj nakonec ovládla s velkou převahou domácí elitní sestava Kolouch, Sluka. Druhé místo vybojovali zástupci Českého Brodu, třetí skončilo Dynamo České Budějovice.

2021 pcnsstzmo 03Ve čtyřech skupinách a na třech kurtech se bojovalo o vítězství s přímým postupem, nebo alespoň o možnost vloženého osmifinále z druhé a třetí pozice. Ze skupiny A šla do čtvrtfinále přímo domácí A sestava, ze skupiny B Český Brod B, z céčka Peklo nad Zdobnicí A a ze skupiny D Český Brod A. Vloženým osmifinále prošly ještě Žďár nad Sázavou A, Karlovy Vary A, České Budějovice a Holice A.

Ve čtvrtfinále modřické áčko rozstřílelo Žďár nad Sázavou A (Sobotka, Zich). Český Brod B (Blažek, Baloun) nezvládl koncovku třetí sady proti Karlovým Varům A. Peklo nad Zdobnicí A (Koblic, Jarkovský) překvapivě nestačilo na České Budějovice. A v dramatické koncovce rozhodující sady přetlačila první formace Českého Brodu áčko Holic (Zadrobílek, Novotný).

Úvodní semifinále nabídlo duel mezi Modřicemi a Karlovými Vary. Začátek byl celkem vyrovnaný, ale postupem času získávali domácí jasnou převahu. Zejména smečovaný Kolouchův servis dělal klukům z lázeňského města na malém herním prostoru problémy. Ani ve druhém zápase favorit nezaváhal. Vynikající pole a exkluzivní technické údery. To byly hlavní zbraně dvojice z Českého Brodu, jež si ve dvou sadách poradila s Českými Budějovicemi. Jihočeši si pak ovšem spravili náladu v klání o bronz, kde s převahou zdolali karlovarský tandem. „V semifinále byli kluci z Brodu lepší, neměli jsme na to je porazit. Třetího místa si ale cením. Musím pochválit svého parťáka, který mi často pomáhal,“ byl s umístěním spokojený KRIŠTOF KALIANKO z českobudějovického Dynama.

2021 pcnsstzmo 04Finále rozhodla síla a zkušenosti. Technikou se oba týmy hodně blížily, ale tvrdost úderů byla jasně na straně favorizovaných domácích. Oba modřičtí mladíci dokázali dobře rozehrávat útoky a nechytatelně zakončovat. Hlavním faktorem byla ovšem opět nechytatelná dělová podání Koloucha, která mnohdy končila esem. Naděje z Českého Brodu ovšem předvedly, že do budoucna mají na čem stavět. Pokud si stihly dobře rozehrát, dokázaly také nebezpečně zakončit a navíc nevzdávaly žádný obranný zákrok. Trenérka LUCIE BÁLKOVÁ finálovou účast ocenila. „Druhé místo jsem trochu čekala. S kluky jsem spokojena, odváděli po celý turnaj dobré výkony. Finále nám ale nevyšlo, byli jsme ve všem horší.“ Lodivod vítězného týmu MIROSLAV BEDNÁŘ úspěch nijak nepřeceňoval. „S výkony jsem spokojen.  Vzhledem k tomu, že konkurence byla slabší kvůli nemocem, což se týkalo i našeho týmu, bylo naší povinností vyhrát. A povedlo se.“

Konečné výsledky turnaje:
1. MNK Modřice A (Kolouch, Sluka, Jahoda)
2. TJ Slavoj Český Brod A (Červenka, Bálek)
3. TJ Dynamo ČEZ České Budějovice (Kalianko, Čakan)
4. SK Liapor WITTE Karlovy Vary A (Gregor, Stýblo)


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři