Soutěže mládeže a žen
Písmo
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

(Praha) Technický úder se modřickému Svobodovi příliš nepovedl, Havlík z Radomyšle byl u míče včas. Jenže kulatý nesmysl mu přeskočil nohu a zůstal mimo kurt. Finále Botas dorostenecké ligy v pražské UNYP Areně na Podvinném mlýně právě skončilo. Jihočeši mají sklopené hlavy, na opačné straně sítě se jásá. Modřice po čtyřech letech opět získávají dorostenecký titul! Kdo by si na ně přitom po základní části vsadil? Do play-off šly až ze čtvrtého místa, ovšem perfektně načasovaly formu. Postupně vyřadily Stříbro, Čelákovice a zastavit je nedokázal ani finálový protivník. Co rozhodlo souboj o zlato? Začátek. Radomyšl nezachytila nástup a rychle prohrávala 0:3. Její lídr Filip Hokr sice třemi body v řadě zadělal na drama, konec si ale kluci z Moravy pohlídali. Vzhledem k jejich věku i potenciálu se dá čekat, že to není poslední zlato, které se jim blýská na krku... Bronz vybojovalo už o týden dříve Peklo, jež doma přemohlo Čelákovice.

BDL: Finále

TJ Radomyšl - MNK mobilprovás Modřice A  3:4

Silné stránky obou týmů? Radomyšl spoléhala na čerstvého mistra světa z Rumunska Hokra, Moravané se chtěli opřít o vyrovnanost družstva. Početný tábor fanoušků Radomyšle hnal své miláčky vpřed, ale úvod střetnutí patřil k jejich nelibosti soupeři. Mladá modřická dvojice Kolouch, Svoboda vstoupila do duelu bez bázně a hany. Proti soupeřově silnější sestavě Hokr, Votava v prvním setu díky bezchybné souhře koncertovala. Ve druhém dějství přišla za stavu 2:2 snad vůbec první modřická chyba. A Jihočeši chytili šanci za pačesy a po zlepšeném výkonu srovnali. V rozhodující sadě stav dospěl až do devítek, výhodu útoku měla dvojice z Radomyšle. Nejprve výborně zasáhl v obraně Kolouch. Vzápětí sice také neproměnil, ovšem způsobil protivníkovi tak velký problém, že Votava zahrál balon zpět jen vysokým obloukem. A daleko do zámezí… V kontextu celého klání to byl stěžejní moment! Elitní modřický debl ve složení Dvořák, Brenner na úspěch benjamínků bez větších problémů navázal. Přes veškerou snahu na něj nestačili Havlík, Vachulka a střídající Ježek. 0:2. Jihočeši měli nůž na krku, ovšem doufali, že Hokrova razance bude ve trojici platit. Platila, ale ne dostatečně. Jihomoravská sestava Brenner, Dvořák, Svoboda totiž předváděla v útoku pestrou hru na dva smečaře a nijak nezaostávala. Naopak. Oba sety dospěly do posledního balonu, modřičtí mladíci byli v obou případech na útoku. A nepohrdli. Nejprve uspěl precizním kraťasem levonohý Dvořák a ve druhém případě se prosadil povedeným útokem do paty Brenner. 0:3. Konec na dohled.

2021 BDL po 05 03V singlu se střetli netradiční soupeři – trojkoví blokaři obou celků. Hokr ztratil proti Brennerovi úvodní set a nepovedl se mu ani začátek druhého. Jenže kapitán Radomyšle nechtěl z Prahy odjet s debaklem. Vzepřel se osudu, dokázal souboj jednotlivců otočit a vybojoval první dílčí úspěch pro své barvy. 1:3. Co se nepovedlo v klání jednotlivců, hodlali borci od Brna dokončit v odvetné trojici. Vyhráli první sadu a ve druhé si hýčkali náskok 6:1. Hra Jihočechů se rozpadla. Jenže stará pravda říká, že poslední krok bývá nejtěžší. A přesvědčili se o tom i Modřičtí. Ani tři mečboly a vedení 9:7 jim nestačilo. Po chybě Dvořáka za devítek vstali červení doslova z mrtvých a najednou byli na koni. Tiebreak odehráli v transu, povolili soupeři  jediný míč a rázem se ocitli na dostřel. 2:3. Hokr s Votavou chtěli napravit kolaps z úvodu utkání, Brenner s Dvořákem naopak toužili finále zavřít. Psychická výhoda byla na straně Jihočechů. S hlasitou podporou příznivců radomyšlské duo svůj výkon zvedlo a odměnou byl zisk první sady. Druhý set přinesl pohlednou a velmi vyrovnanou řež. Vítěze určila  až úplně poslední výměna. Dvořák mohl posunout zápas do zkráceného dějství, ale jeho technika zůstala na pásce. Luxusní modřický náskok je pryč. 3:3. Jenže do posledního zápasu už lavička Jihočechů Hokra poslat nemůže. Favoritem jsou mladíčci z Moravy. Přestože Kolouch se Svobodou působí pod dojmem ztraceného vedení především v úvodu nervózně a nezvykle kazí, kvalita je na jejich straně. Od stavu 4:4 už mají duel pevně v rukou, Vachulka s Havlíkem nestíhají. Drama na závěr se nekoná. Modřičtí slaví po dvou s přehledem zvládnutých setech před rychle se plnící halou titul, Radomyšl má stříbro.

Utkání zůstalo kvalitou trochu za očekáváním. Znovu se ukázalo, že výkony Radomyšle stojí a padají s Hokrem, ovšem ani on neměl úplně nejlepší den. Stejně tak se nejzkušenější hráč Modřic Brenner nevyvaroval výkyvů a střídal skvělé okamžiky se slabšími. Naopak vyrovnanost kádru a solidní výkony mladších modřických hráčů Svobody, Koloucha či Dvořáka byly rozhodujícím jazýčkem na vahách. „Gratuluji soupeřům k vítězství, předvedli lepší mezihru a přípravu útoku. To bylo pro výsledek utkání určující. Svěřencům pak děkuji za celou sezonu a za vybojování historického úspěchu pro nohejbal v Radomyšli,“ řekl kouč poraženého týmu JOSEF SLAVÍČEK.

Sestava domácích: Hokr, Vachulka, Votava, Havlík, Hrubý, Ježek, Věženský, Mandl. Sestava hostů: Brenner, Kolouch, Svoboda, Dvořák, Jahoda, Dlabka, Jurka.

Trenér Radomyšle JOSEF SLAVÍČEK: „Duel se mně hodnotí těžce. Než jsme se stačili rozkoukat, tak jsme prohrávali 0:3. Klíčové byly porážky v první dvojici a první trojici. Nechybělo mnoho a mohli jsme dostat kanára. Postupně jsme se však dokázali vrátit do hry a utkání zdramatizovali, na vítězství to však bohužel nestačilo.“

Trenér Modřic MIROSLAV BEDNÁŘ: ,,Od nás se asi moc nečekalo vzhledem k mládí našich hráčů. O to více mě vítězství těší. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Všem klukům bych chtěl poděkovat za perfektní přístup v celé sezóně.“

FOTOGALERIE Michala Němce

 

O 3. místo

2021 BDL po 05 04TJ Peklo nad Zdobnicí - TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice 4:3

Peklo toužilo v domácím prostředí vybojovat cenný kov. ,,Čertům“ k tomu měla pomoci podpora tradičně početného publika, do karet jim hrála i absence čelákovického Nesládka. Utkání se mohlo za relativně příznivého počasí ještě odehrát na venkovním hřišti. Úvod střetnutí měl patřit domácí elitní sestavě Fries, Čižinský. Ta se ale zpočátku hodně trápila a první set získala proti papírově slabší dvojici Spartaku Loffelmann, T. Matura a alternující Jedlička až posledním možným míčem. Ve druhém dějství už to ale byl  koncert v podání Východočechů. Sokovi povolili uhrát jediný míč. Druhý zápas přinesl vyrovnanější podívanou. První sadu získal rozdílem dvou balonů čelákovický pár Seidl, D. Matura, druhou vybojovali shodným poměrem domácí Šimeček s Ferebauerem. Drama vrcholilo v tiebreaku, kde byli o fous lepší hosté. Srovnáno. Ve trojicích to měl být především souboj pekelské obrany s dělostřelcem Maturou, a to se do puntíku potvrdilo. Tolik povedených klepáků až za vymezený prostor hřiště a šatny v Pekle nepamatují! Přestože se domácí statečně rvali o každý míč, soupeř šel do vedení. 1:2. V soubojích jednotlivců však Středočeši dlouhodobě paběrkují, a když k tomu přičteme singlové kvality Friese, nebylo pochyb o favoritovi. Ani zde předpoklady nelhaly. 2:2. Podobně jako v semifinálové bitvě proti Hokrově Radomyšli se Peklo ve trojicích nedokázalo v útoku soupeři vyrovnat ani tentokrát. Jen 15 uhraných míčů na dílčí vítězství nemohlo stačit. Stav 2:3 a elitní debly proti sobě ve velmi důležitém souboji. K velké radosti domácího publika se Fries s Čižinským rozehráli k výbornému výkonu a duel proti D. Maturovi se Seidlem zvládli na podtrženou jedničku. ,,Kluci hráli s klidnou hlavou, což se vyplatilo. Silnější sestavu soupeře porazili 2:0 na sety. Byl to klíčový okamžik utkání,“ pochválil spoluhráče pekelský kapitán PETR ŠIMEČEK. 3:3. Majitele cenného kovu musel určit souboj druhých dvojic. A také zde měli navrch domácí. Hrdiny Pekla se tak stali po bezproblémové výhře Ferebauer se Šimečkem. Právě kapitán Východočechů se rozloučil s dorosteneckou kategorií ziskem bronzové medaile. ,,Jsem velmi spokojený a hrdý na to, že jsme vybojovali třetí místo v Botas dorostenecké lize. Byl to můj poslední duel v této věkové kategorii a hrozně moc jsem si ho užil,“ radoval se Šimeček. Naopak Spartak si po loňskému bronzu zisk dalšího cenného kovu do své sbírky nepřipíše. ,,Chyběl nám Nesládek, ale na to se vymlouvat nechci. Musím sportovně pogratulovat soupeřům k třetímu místu,“ řekl čelákovický kapitán TOMÁŠ LOFELMANN.

Sestava domácích: Čižinský, Fries, Šimeček, Ferebauer, Kotyza, Kopecký, Teplý, Koblic. Sestava hostů: Seidl, Loffelmann, D. Matura, T. Matura, Jedlička.

Kapitán Pekla PETR ŠIMEČEK: ,,Hráli jsme dobře a je to poznat na výsledku. Chtěl bych poděkovat fanouškům, kteří opět vytvořili úžasnou atmosféru -  stejně jako ve všech domácích utkáních.“

Kapitán Čelákovic TOMÁŠ LOFFELMANN: „Nezopakovali jsme sice výsledek ze základní části, přesto jsem s výkonem spokojen.“

Konečné pořadí soutěže: 1. MNK mobilprovás Modřice A, 2. TJ Radomyšl, 3. TJ Peklo nad Zdobnicí, 4. TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice.