Soutěže mládeže a žen
Písmo
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

(Karlovy Vary) Dva týdny po šampionátech dorostenců si poslední červnový víkend na dvorcích SK Liapor V Karlových Varech užili svůj svátek i nejmladší nohejbalisté. 14. mistrovství České republiky mladších žáků bylo původně vypsáno jako dvoudenní, ovšem nedělní počet přihlášených trojic nenaplnil potřebnou kvótu. A tak se republikové medaile rozdávaly jen v sobotu ve dvojicích. Nejcennější kov si na krk pověsili bratranci Jan a Jakub Zadrobílkovi hájící barvy Českého Brodu.

Dvojice (sobota 27. 6. 2021)

V Doubí se se sešlo 12 sestav z osmi oddílů. Domácí klub přihlásil tři dvojky, Slavoj Český Brod a Sokol Dolní Počernice po dvou a Modřice, Strakonice, Peklo nad Zdobnicí, Žďár nad Sázavou i Holice po jedné. Bojovalo se ve dvou základních skupinách, z každé šly do pavouka čtyři nejlepší debly. Čtvrtfinále znamenalo konečnou pro sestavy Holic (Šůra Ro., Šůra Ri.), Pekla (Kopecký, Prachař, Frejvaldová), Karlových Varů A (Hošek, Kalán, Kornatovský) a Dolních Počernic A (Kaděra, Štrait).

Vyrovnaný zápas s lepšími koncovkami v podání Modřic. Asi tak se dá okomentovat úvodní semifinále. V roli poraženého se ocitl Žďár nad Sázavou. Druhý duel jasně režírovalo českobrodské duo Zadrobílkových, jež dovolilo Strakonicím jen sedm balonů. Byli to ale právě Jihočeši, kteří odjížděli z lázeňského města s úsměvem. Důvod? Bronzová medaile, kterou získali v souboji o třetí příčku. Po jasně vyhraném úvodním setu přetlačili ve druhé sadě Žďár až v poslední výměně. Celek z Vysočiny tak skončil čtvrtý.

Bratranci Zadrobílkovi v průběhu celého turnaje své soky naprosto decimovali. A nepovolili ani ve finále, kde se jejich poslední obětí stal modřický výběr. Výsledek dvakrát 10:4 je vypovídající. Úchvatná je i celková bilance vítězů - v pěti odehraných zápasech neztratili ani set a turnaj vyhrály s udivujícím skóre 160:62 míčů. „Musím přiznat, že kluci to měli vlastně docela jednoduché, konkurence nebyla při slabším ročníku nijak velká. Měli velkou výhodu v tom, že jsou vyrovnaná dvojice, což byla na šampionátu výjimka, většina ostatních sestav vždy měla jednoho dominantního hráče. Oba si dokázali dobře přijmout, připravit útok i zasmečovat,“ bilancoval kouč vítězů LUKÁŠ ČERVENKA. „Ze soupeřů mě zaujal modřický Fanda Dlabka, který ale měl k sobě slabší kluky a hrál si to prakticky sám. Dobře vypadali i kluci z Pekla, ale ti to neunesli psychicky, báli se vyhrát,“ dodal.

Trojice (neděle 28. 6. 2021)

Pořadatelé v neděli v přivítali jen šest trojic, takže turnaj nemohl být uznaný jako oficiální mistrovství republiky a hrál se „jen“ jako Pohár ČNS mladších žáků. „Pod nízkým počtem přihlášených je nepochybně podepsána koronavirová krize a více než půl roku zavřené tělocvičny a školy, což značně ztížilo, ne-li vůbec znemožnilo dělat nábory nováčků a vůbec pracovat s dětmi,” konstatoval šéf pořádajícího karlovarského oddílu VLADIMÍR HLAVATÝ. Vítězem se opět stala sestava Českého Brodu.

Konečné pořadí turnaje (MČR dvojic):
1. TJ Slavoj Český Brod A (Zadrobílek Jan, Zadrobílek Jak.)
2. MNK mobilprovás Modřice (Dlabka Fr., Dlabka Ro., Šlezinger)
3. NK Habeš Strakonice (Jareš, Sliacký)
4. UNITOP SKP Žďár nad Sázavou (Sládek, Lukeš)

Konečné pořadí turnaje (PČNS trojic):
1. TJ Slavoj Český Brod (Zadrobílek Jan, Zadrobílek Jak., Polák, Cibulková)
2. MNK mobilprovás Modřice (Dlabka Fr., Dlabka Ro., Šlezinger)
3. TJ Peklo nad Zdobnicí (Kopecký, Prachař, Frejvaldová, Hejný)
4. UNITOP SKP Žďár nad Sázavou/T.J. Sokol Holice MIX (Sládek, Lukeš, Šůra Ro., Šůra Ri).

Fotogalerie z MČR dvojic:

Komentáře  

#1 Antonín Stehlík 2021-07-05 14:56
Všichni si zaslouží respekt. I ti nejslabší mohou být v budoucnosti třeba i nejlepší! Všichni trenéři palec nahoru!
Citovat