Soutěže mládeže a žen
Písmo
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

(Karlovy Vary) Po roční vynucené přestávce se o víkendu 12. a 13. června dočkala nejstarší mládežnická kategorie svého šampionátu. Dorostenecké mistrovství na dvorcích SK Liapor WITTE v Karlových Varech ovládly kompletně týmy z východní skupiny BDL. Tituly braly Holice a Čelákovice.

„Jsem rád, že jsme se po dlouhé době mohli sejít opět na vrcholné mládežnické akci. Pokud nemá šampionát jasného favorita, je to vždy zajímavější a to zde platilo dvojnásob. Herní pauza na hráčích nebyla znát, a jelikož někteří dorostenci sbírají zkušenosti v extralize, měly vyřazovací boje svou kvalitu,” uvedl předseda Komise mládeže Českého nohejbalového svazu MICHAL HOSTINSKÝ.

Dvojice (sobota 12. 6.)

Celkem 23 sestav se utkalo ve sportovním areálu v Doubí o titul z dvojic. Osm základních skupin a všichni postupující do předkola znamenalo slušnou porci zápasů. Naštěstí se, i přes hrozivě vypadající mraky, počasí umoudřilo a bylo možné hrát celý den bez přerušení. Až do předkol se zásadní dramata nekonala a většina favoritů plnila papírové předpoklady. Překvapivý postup do osmičky si ve třech setech zajistila Radomyšl B (Ježek, Hrubý) přes béčko Modřic (Jurka, Kolouch). Přesně v opačném gardu pak vypadlo áčko Radomyšle (Havlík, Vachulka) s Modřicemi E (Iláš, Nesnídal).

Ve všech čtvrtfinálových kláních stačily favoritům k postupu dva sety. Modřice C si poradily béčkem Pekla (Ferebauer, Kopecký, Kotyza), Šacung Benešov ukončil naděje Radomyšle B, Holice přejely céčko Modřic a Peklo A přetlačilo sestavu Čelákovic (Nesládek, Löffelmann).

V prvním semifinále byly favoritem spíše Modřice, nicméně benešovští Oranjes (Šperlík, Krunert L., Ziegler) Jihomoravany (Brenner, Dvořák) překvapili a po zisku prvního setu byli lepší i v tiebreaku. Ve druhém semifinále nenašli Čižinský s Friesem klíč na strojovou hru Holic. Vojtíšek výborně přijímal a Veselý velmi často úspěšně pálil z druhé. Z vítězství ve východočeském derby se tak právem radovali hráči v tmavomodrých dresech. V zápase o bronz Modřice nezaváhaly a kombinací technických i razantních míčů nedaly Peklu šanci.

Herní pohoda holických mladíků se přenesla i do finále, naopak Šacung marně hledal odpovědi na jejich chytrou hru. Východočeši si tedy celkem s jistotou došli pro zisk dalšího titulu do oddílové sbírky a Dominik Veselý přidal ocenění pro nejlepšího hráče dvojic. „Po debaklu s Peklem v dorostenecké lize jsme zapracovali na základních věcech, které jsme přenesli do zápasů na mistrovství. Ve dvojicích jsme se skvěle doplňovali, zvládli jsme těžké okamžiky a po celý den dokázali stupňovat výkon,” chválil své svěřence kouč Holic MAREK LÍBAL.

Konečné pořadí turnaje (dvojice):
1. T.J. SOKOL Holice A (Veselý, Vojtíšek)
2. SK Šacung Benešov 1947 (Šperlík, Krunert L., Ziegler)
3. MNK mobilprovás Modřice C (Dvořák, Brenner)
3. TJ Peklo nad Zdobnicí A (Fries, Čižinský)

 

Trojice (neděle 13. 6.)

2021 mcrdor23 03V neděli čítalo startovní pole 14 trojic. Opět pouze z lavičky mohli Hokr s Votavou sledovat zápasy Radomyšle, naopak Lukáš Tolar se po sobotní absenci objevil v dresu Stříbra. Podobně jako u dvojic potvrzovaly favorizované týmy papírové prognózy a ve čtvrtfinálových bojích vyřazovaly postupující trojice z předkol. Ale pozor! Hned v prvním čtvrtfinále była totiž k vidění dramatická a pro Stříbro trochu nešťastná zápletka. V druhé sadě trefil čelákovický Nesládek blokujícího Sobotku tvrdým úderem míče do hlavy a hra musela být přerušena. Otřeseného hráče převezla rychlá záchranná služba na vyšetření, která naštěstí potvrdila „pouze“ otřes mozku. Po nepříjemné pauze a vynuceném střídání si přesto Baník vybojoval zkrácenou sadu a v ní hned tři mečboly. Čelákovice však náročnou chvilku zvládly a v dramatické koncovce ukončily naděje Západočechů na zisk medaile.

V prvním semifinále Čelákovice nezahodily svou šanci, když Nesládek svou razancí v útoku dokázal rozbít pekelskou obranu. V tom druhém byly síly vyrovnané a musel rozhodnout poslední míč, kde si holický Veselý poradil s blokem Brennera z Modřic. V zápase o bronz Peklo toužilo po své první dorostenecké medaili, Modřice ale zaváhaly jen v první sadě a bronz urvaly pro sebe.

Co fungovalo Holicím celý víkend, na Čelákovice neplatilo. Löffelmann se Seidlem dokázali v poli chytat útoky Veselého a s Nesládkem na bloku předvedli větší kompaktnost své formace. Dorostenecký trojkový titul číslo 46 tak putuje do Čelákovic. Nejlepším hráčem druhého dne byl zvolen Petr Nesládek. „Ve trojicích jsme navázali na sobotní kvalitní hru, ve finále se ovšem projevila útočná síla soupeře a v několika okamžicích i to, že jsme v tomto složení ještě téměř nic neodehráli,” uznal porážku lodivod stříbrného celku MAREK LÍBAL.

Zatímco ve dvojicích měli k medailím daleko, v neděli si na krk pověsili kov nejcennější. Jaké bylo kouzlo výrazného čelákovického zlepšení? „Bohužel kvůli nabitému termínovému kalendáři, jsme museli vyslat na dvojky mladé hráče bez trenéra. Někteří další se nemohli mistrovství vůbec zúčastnit, protože nastoupili za extraligové áčko. A proto i ten neslavný sobotni výsledek,” vysvětlil jeden z trenérů středočeské výpravy MARTIN SPILKA. „Naštěstí v neděli mohl doplnit sestavu Seidl, navíc všichni byli pod dozorem,” pokračoval s úsměvem Spilka a dodal: „Začátek mistrovství byl z naší strany opatrný. Nejtěžší bylo ve čtvrtfinále, kde Nesládek omylem sestřelil soupeře, který dostal z metru balonem do obličeje. Nevypadalo to vůbec hezky a musela zasahovat záchranka. Celé to nějak na hráče padlo a nebyli ve své kůži. Ze stavu 4:2 to bylo najednou 4:10. To samé pokračovalo i ve třetím setu. Najednou se nám zmenšilo hřiště a nebyli jsme schopní dát balon do kurtu. Už to był prakticky ztracený zápas, ale nějakým zázrakem se nám povedlo stav 7:9 otočit úspěšnými bloky na naši stranu. Od této chvíle jakoby z nás spadl těžký kámen a pak to šlo samo. Odehráli jsme zbytek zápasů v obrovské pohodě a taky kvalitě. Chci klukům poděkovat za dodržení taktických pokynů a přeji jim hodně úspěchů v nohejbalové kariéře.”

Konečné pořadí turnaje (trojice):
1.TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice (Nesládek, Seidl, Löffelmann)
2.T.J. SOKOL Holice A (Veselý, Vojtíšek, Kubový, Vohradník, Sochůrek)
3. MNK mobilprovás Modřice A (Dvořák, Brenner, Svoboda)
4.TJ Peklo nad Zdobnicí A (Fries, Čižinský, Ferebauer, Kotyza, Kopecký)

Fotogalerie: