Soutěže mládeže a žen
Písmo
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

2018 BDL po 08 01(Praha) Na jedné straně snaha zkompletovat mistrovský hattrick, na druhé touha potvrdit roli největšího favorita a dojít si pro zlato. Tyto dvě motivace zkřížily své cesty v sobotním odpoledni na palubovce Arény Sparta v Praze. V premiérovém superfinále Botas dorostenecké ligy se střetl modřický obhájce titulu s vyzyvatelem z Českého Brodu. Sen Jihomoravanů o třetím ligovém triumfu v řadě se zbortil především kvůli nezvládnutým třetím setům. Byť herně drželi s papírovým favoritem krok, tak úvodní tři zápasy ztratili právě ve zkrácených sadách. Tady se duel lámal. Modřičtí stihli už jen zmírnit porážku a museli uvolnit místo na dorosteneckém trůnu svému protivníkovi.

BDL: Finále play-off

TJ Slavoj Český Brod – MNK SILNICE GROUP Modřice 4:1

Nervozita se v úvodu podepsala na výkonu favorizovaných Středočechů, v jejichž barvách nastoupil hned trojlístek borců působících v mužské extralize. Využili toho Brenner s Jonasem a v prvním setu hladce přehráli Kalouse s Čechem. Jenže ve druhém dějství „odvázal“ Kalous smečovaný servis a soupeře doslova rozstřílel. „V tiebreaku mu sice začalo tvrdé podání selhávat, naštěstí jsme si dobrou obrannou prací a bezchybným útokem došli pro první bod,“ ulevilo se českobrodskému kouči MARTINU JANÍKOVI. Podobný průběh přinesl i druhý dvojkový souboj. Modřický tandem Svoboda, Bartoš měl zejména díky soupeřovým nepřesnostem zpočátku navrch a trpělivou hrou navyšoval proti chybujícímu Trucovi s Kovaříkem svůj náskok. Teprve s příchodem Ungermanna na kurt se Středočeši zvedli. Úvodní sadu sice nezachránili, ale ta další už se hrála pod jejich taktovkou. „S Ungermannem přišla technická hra, na kterou jsme špatně zareagovali. Opět musel rozhodnout třetí set. Na každé straně přišla jedna chyba a za devítek zakončil Kovařík nedůrazně. Příjem od Bartoše ovšem dopadl metr ven, což byla obrovská škoda,“ litoval promarněné šance lodivod obhájců titulu RICHARD LAŤÁK. Sečteno podtrženo, dvě těsné koncovky a jeho svěřenci nabrali dvoubodové manko. Rvali se však dál.

Kalous, Truc a Čech proti Svobodovi s Bartošem a Brennerem. Tak složili oba kormidelníci trojkové sestavy, jež se měly popasovat o třetí bod střetnutí. Středočeši v úvodu opět chybovali a na kompaktního protivníka se jim nedařilo najít recept. V závěru prvního setu sice srovnali, ale modřický Svoboda úderem po síti rozhodl. „Na začátku druhé sady pokračovala naše chybovost. Naštěstí jsme včas začali hrát disciplinovaněji a zápas dotáhli opět do zkráceného setu, kde jsme vydřeli dvoubodový náskok, který jsme si už pohlídali,“ popsal cestu za klíčovou výhrou Janík. Jeho hráči potřetí otočili dílčí zápas a bylo prakticky rozhodnuto. I proto vyslala českobrodská lavička do klání singlistů překvapivě kapitána Ungermanna. Ten sice začal dobře, ale postupně se na kurtu projevila převaha specialisty na tuto disciplínu Bartoše a Modřickým přistál na kontě první bod. Nutno podotknout, že vzhledem k průběhu střetnutí si jej zasloužili. Kosmetická úprava skóre však nemohla nic změnit na skutečnosti, že Středočeši neochvějně mířili za metou, po níž toužili už loni. Před rokem jim stopku vystavily právě Modřice, teď je v cestě za nejcennějším kovem nemohlo nic zastavit. První set odvetné trojice sice rozhodl až Svobodův dotek sítě za devítek, pak už českobrodská trojice Kalous, Kovařík a Ungermann kralovala. „Soupeř exceloval ve všech herních činnostech a dovedl utkání k vítězství,“ shrnul Laťák. „Jsem rád, že jsme Modřicím oplatili loňské vyřazení právě teď, ve finále,“  liboval si v rozhovoru pro Českou televizi lídr čerstvých šampionů ZDENĚK KALOUS.

Sestava domácích: Ungermann, Kalous, Truc, Čech, Kovařík. Sestava hostů: Bartoš, Boleloucký, Jonas, Svoboda, Brenner, Krejčí.

Trenér Českého Brodu MARTIN JANÍK: „I přes špatné vstupy do jednotlivých zápasů musím pochválit bojovnost všech kluků. Díky výborným výkonům dokázali vítězstvím potvrdit své letošní výsledky.“

Trenér Modřic RICHARD LAŤÁK: „Gratuluji Českému Brodu k titulu, který vyhrál zaslouženě. V sestavě neměl slabinu mezi hráči ani v trenérovi. Měli jsme proti sobě silného protivníka se zkušenostmi z extraligy, a to byla jedna z hlavních příčin naší prohry. Tou druhou byl Zdenda Kalous, který když potřeboval, tak zahrál to, co měl. Rozebírali jsme si hru všech hráčů soupeře, ale nastavenou taktiku vždycky zlomila herní inteligence a dovednosti Kalouse. Kluci podali velmi statečný výkon a ukázali, že nehráli finále náhodou. Není snadné nastoupit v tak velké hale před tolika diváky, sám jsem se toho obával. Superfinále bylo posledním utkáním Tomáše Svobody za dorost. Děkuji mu za předvedené výkony a doufám, že na sobě bude nadále pracovat.“

Fotogalerie: