2015 pcncelstml 01(Čelákovice) Pohár ČNS mládeže pokračoval o uplynulém víkendu v Čelákovicích. V sobotu se letos podruhé utkali starší žáci a  výhru ze Zbečníku zopakovaly České Budějovice, tentokrát ve trojicích. V neděli pak bylo na programu premiérové měření sil nejmladší kategorie. Tady zůstaly vavříny doma, když první i druhou pozici obsadily čelákovické sestavy.

Starší žáci

Do bojů zasáhlo 13 družstev, která se utkala ve dvou halách a třech základních skupinách o postup do bodované osmičky poháru.  Skupinu A vyhrál Zbečník, v béčku zvítězily Čakovice a céčko opanovaly České Budějovice. V dodatečném předkole o poslední postupové místo se utkaly třetí celky ze čtyřčlenných skupin. Čelákovice tady skolily Šacung Benešov a mladý domácí celek se tak mohl radovat z účasti ve vyřazovacích bojích. 

V úvodním čtvrtfinále trápila Dolní Radechová (Levý, Mareček, Forman) soupeře z Horažďovic pouze v prvním setu, poté si o poznání vyrovnanější celek z podhůří Šumavy už výhru u pohlídal. Ve druhém vyřazovacím klání získal Zbečník (Pohl, Beran, Polák) proti Kotlářce těsně úvodní sadu, pak se však situace na palubovce otočila a po boji se ve třetím dějství zajistili postup Pražané. Největší favorité poté nezaváhali. Čakovice přejely Čelákovice (Nesládek, Urbánek, Konečný) a České Budějovice přehrály Český Brod (Hrdinka, Čech, Zavacký), který však ve druhém setu statečně bojoval a prohrál až nejtěsnějším poměrem. 

2015 pcncelstml 02Oba semifinálové duely se rozhodly ve dvou setech. V bitvě o Prahu přehrály Čakovice bez větších problémů Kotlářku (Truc, Ungermann, Novotný), to Horažďovice (Hokr, Buriánek, Slavíček, Plechatá) kousaly favorizované Budějovice o něco více, ani zde to však na soupeře nestačilo. V souboji o bronz nezačali hráči Horažďovic vůbec dobře první set s Kotlářkou ztratili. Ve zbytku střetnutí se však zkoncentrovali, výrazně zlepšili svou hru a vývoj utkání otočili.

Ve finále byl v souboji Českých Budějovic (Koudelka V., Koudelka Z., Musil L., Potůček) s Čakovicemi (Kalous, Brož, Hozman) k vidění velký boj, jenž musel rozhodnout až třetí set. Nakonec byli o jediný míč šťastnější Jihočeši, kteří tak zvýšili náskok na svého soupeře v průběžném hodnocení poháru ČNS. Nejlepším hráčem turnaje v Čelákovicích byl vyhlášen Zdeněk Kalous z Čakovic.

Konečné pořadí turnaje st. žáků:
1. TJ Dynamo České Budějovice (Koudelka V., Koudelka Z., Musil L, Potůček)
2. TJ Avia Čakovice (Brož,  Kalous Z., Hozman)
3. TJ Sokol Horažďovice VYNK Hapon (Hokr F., Slavíček, Buriánek, Plechatá)
4. SK Kotlářka (Ungermann, Truc, Novotný)

Průběžné pořadí poháru ČNS st. žáků: 1. TJ Dynamo České Budějovice 128 bodů, 2. TJ Avia Čakovice 104 bodů, 3. TJ Sokol Zbečník 65 bodů, 4.-5. SK Kotlářka a TJ Dolní Radechová 45 bodů, 6. TJ Sokol Horažďovice VYNK Hapon 42 bodů, 7.- 8. TJ Spartak Čelákovice a TJ Slavoj Český Brod 15 bodů.

 

2015 pcncelstml 03Mladší žáci

Dvě formace Čelákovic a po jedné sestavě Čakovic, Žďáru nad Sázavou, Hlavence, Pekla a Pankráce. Takové bylo složení sedmičlenného startovního pole nedělního zápolení mladších žáků. Po bojích ve dvou základních skupinách měli účast ve čtvrtfinále jistou všichni. Domácí áčko mělo volný los, Peklo vyřadilo Pankrác (Sláma, Lepší, Marek), Čelákovice B zdolaly Čakovice (Kalous V., Protiva, Barnat) a konečně v nejnapínavějším čtvrtfinálovém souboji malých nohejbalistů vystavil Hlavenec stopku Žďáru nad Sázavou (Šimek, Bukáček O., Bukáček A.) až posledním možným míčem.

Obě trojice pořádajícího oddílu válely i v semifinále. Áčko ve dvou sadách skolilo soupeře z Pekla (Fries, Čižinský, Koblic, Lisková) a béčko potřebovalo k postupu přes Hlavenec (Svačina, Blahna, Hubinka) tři sety. Bronz si nakonec ze středních Čech odvezlo Peklo, když nejtěsnějším poměrem přetlačilo v souboji poražených semifinalistů Hlavenec. V oddílovém finále pak měly navrch Čelákovice A (Seidl, Matura, Konečný), které po výhře nad svými oddílovými spoluhráči (Wild, Hrouzek, Jelínek) mohly oslavit výhru v turnaji. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen semilský Fries, hájící barvy družstva TJ Peklo.

„Jsem rád, že jsme dostali od ČNS důvěru uspořádat pohár starších a mladších žáků. V kategorii starších žáků to byla pro naše hráče premiéra, věkový rozdíl byl na první pohled znát. Mezi mladšími žáky dokázaly obě naše trojice vyhrát své skupiny, a tím si zajistit lehčí cestu k vytouženému finále. Po nervózních zápasech jsme se nakonec mohli radovat  z domácího derby ve finále.  Chtěl bych touto cestou poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci turnaje a doufám, že příští rok tuto akci zopakujeme. Děkuji i trenérovi Jiřímu Kyliánkovi za práci s dětmi v našem oddíle,“ uvedl předseda TJ Spartak Čelákovice MARTIN SPILKA.

Konečné pořadí turnaje ml. žáků:
1. TJ Spartak Čelákovice A (Seidl, Matura, Konečný)
2. TJ Spartak Čelákovice B  (Wild, Hrouzek, Jelínek)
3. TJ Peklo (Fries, Čižinský, Koblic, Lisková)
4. SK NOHEJBAL Hlavenec (Svačina, Blahna, Hubinka)


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři