2015 zbecnik 01(Zbečník) Pohár ČNS mládeže 2015 odstartoval turnajem dvojic starších žáků ve Zbečníku. V konkurenci deseti deblů se prosadily favorizované sestavy. Vítězství si ze severovýchodních Čech odvezlo Dynamo České Budějovice, stříbro patří Čakovicím a bronz domácím.

Ve dvou pětičlenných základních skupinách měly smůlu pouze poslední dva celky, zbytek se mohl těšit na souboje v play-off. Ve skupině A zůstal Černý Petr družstvu Pekla nad Zdobnicí, v béčku nakonec těsně Liaporu Karlovy Vary. Z vítězství ve skupinách se podle očekávání mohli těšit největší adepti na medaile - A týmy Čakovic (Kalous, Brož) a Českých Budějovic (Koudelka V., Koudelka Z.).

Ve čtvrtfinále se po oddílovém derby muselo s turnajem rozloučit českobudějovické béčko (Musil, Musil),  Čakovice A si pohrály se zbečnickým béčkem (Vávra, Beran), Zbečník A nedal šanci čakovické rezervě v sestavě s jedinou dívkou na turnaji (Hozmanová, Hozman) a Dolní Radechová si překvapivě snadno poradila s Kotlářkou (Ungermann, Truc, Novotný). V prvním semifinále Čakovice A nepřipustily žádné komplikace, ve druhém semifinále proti Koudelkům statečně bojoval Zbečník (Polák, Pohl). Domáci dotáhli druhou sadu do stavu 9:9, nakonec se ale radoval favorit.

2015 zbecnik 02Ve východočeském derby o bronz proti Dolní Radechové (Levý, Mareček) měl Zbečník pomalejší rozjezd, ve druhém dějství však již jasně kraloval a mohl se tak po výborných výkonech na celém turnaji radovat z umístění na stupních vítězů. Finále slibovalo napínavý souboj, v krásném utkání však měli  navrch Jihočeši, kteří po strojovém výkonu zaslouženě zvítězili. Českobudějovičtí tak začali letošní sezonu stejně, jako zakončili tu loňskou, tedy vítězstvím.

,,Bratři Koudelkové potvrdili svojí kvalitu a zaslouženě zvítězili. Ve své základní skupině se příliš nezapotili, potrápil je až ve druhém setu semifinále bojovný Zbečník a ve finále silné Čakovice. Mrzí mě jen, že naše béčko nezvládlo v základní skupině koncovku s Kotlářkou, a tak již ve čtvrtfinále došlo ke vzájemnému souboji našich dvojic,“ hodnotil vedoucí Dynama České Budějovice PAVEL MUSIL.

,,Družstva Čakovic a Českých Budějovic splnila roli největších favoritů a předvedla přítomným divákům nohejbal vynikající úrovně. Naše áčko podalo ve dvojicích možná zatím svůj nejlepší výkon, od začátku do konce si kluci drželi konstantně dobrou výkonnost bez větších výpadků, hráli zodpovědně a s velkým nasazením. Jsem tedy maximálně spokojený,“ radoval se ze bronzové pozice vedoucí domácího Zbečníku LUKÁŠ VLACH.

2015 zbecnik 03Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Dynamo ČEZ České Budějovice A (Koudelka V., Koudelka Z.)
2. TJ AVIA Čakovice A (Kalous, Brož)
3. TJ Sokol Zbečník A (Polák, Pohl)
4. TJ Sokol Dolní Radechová (Levý, Mareček)

Průběžné pořadí poháru ČNS starších žáků: 1. TJ Dynamo ČEZ České Budějovice A 68 bodů, 2. TJ AVIA Čakovice 56 bodů, 3. TJ Sokol Zbečník 50 bodů, 4. TJ Sokol Dolní Radechová 30 bodů, 5. SK Kotlářka Praha 15 bodů.


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři