2014 pszpv 01(Prostějov) Pohár ČNS žáků 2014 je minulostí, uzavřela jej Poslední žákovská smeč v Prostějově. V chudším startovním poli starší kategorie – 9 trojic – potvrdili svoji letošní pohárovou dominanci hráči Českých Českých Budějovic. Mezi mladšími žáky se radovala smíšená sestava Modřic a Šacungu.

V listině účastníků ani letos nebyly zapsány zahraniční formace. Slováci nedorazili z finančních důvodů. Na rozdíl od minulosti jsme jim nemohli zabezpečit finanční úlevy ve startovném, ubytování a stravě, takže to pro ně bylo prý moc nákladné. Je to škoda, ale tentokrát jsme akci pořádali jen ze svého rozpočtu a bez sponzorů,“ vysvětlil RICHARD BENEŠ z pořádajícího TJ Sokol I Prostějov, proč nedošlo na mezinárodní konfrontaci.

Starší žáci

2014 pszpv 02Dvě základní skupiny „vyplivly“ čtvrtfinálové dvojice. A první kolo pavouka hned přineslo jedno překvapení. Mírně favorizované Čakovice (Kalous, Brož, Heřman) totiž  podlehly ve třech sadách Modřicím. V dalších duelech mohli diváci sledovat marný vzdor Zbečníku (Polák, Pohl, Beran) proti domácí trojici, vyrovnaný souboj Dolní Radechové (Mareček, Levý, Středa) s Valašským Meziříčím, ze kterého vyšli vítězně Valaši, a konečně jasnou výhru Dynama České Budějovice nad Peklem (Horčička, Lisek, Veselý).

Největší šok, obzvlášť pro domácí fandy, však přišel teprve v semifinále. Prostějovský výběr (Ftačník, Kábrt, Spáčil, Pospíšil), aspirující tradičně na mety nejvyšší, selhal v zápase s Valmezem a po dvou ztracených setech se musel s vidinou finále rozloučit. „Vybrali jsme si slabší chvilku,“ musel konstatovat kouč Hanáků Richard Beneš. O svoji kůži se však museli bát i Českobudějovičtí. Modřice (Svoboda, Boleloucký, Bartoš) jim byly velmi vyrovnaným partnerem a o vítězi tohoto klání rozhodoval až poslední balon třetího dějství. Nakonec se ale favorit prosadil. Obě střetnutí o medaile už podobnou záplatku nenabídla. Prostějov si místo na stupínku pohlídal a ani Jihočeši (Žikeš, Višvader, Koudelka V., Koudelka Z.) neměli ve finále proti Valašskému Meziříčí (Andris, Podzemný, Straka, Majštiník) žádné problémy. Svým triumfem jen podtrhli první místo v celkovém hodnocení poháru.

Mladší žáci

2014 pszpv 03Zatímco mezi staršími žáky byl počet sestav mírným zklamáním, v nejmladší kategorii znamenalo osm startujících trojic milým překvapením. Hned tři formace dorazily z Čelákovic, dvě z Modřic a po jedné ze Vsetína, Čakovic a Pekla. Své pozice v play-off obhájily oba vítězové základních skupin. Modřic A a Peklo sehrály velmi vyrovnané finále, ve kterém byli nakonec o dva míče lepší Moravané, v jejichž sestavě doplnil Brennera a Lukla benešovský Krunert. Podobně napínavý byl i duel o bronz, kde áčko Čelákovic nejtěsnějším poměrem udolalo Vsetín.

„Turnaj v Prostějově vnímám jako třešničku na dortu letošního žákovského poháru. V kategorii starších žáků se turnaje zúčastnila téměř celá špička, což mu dalo ve vyřazovací části náboj a k vidění bylo plno zvratů. Největší radost mi však udělala kategorie mladších žáků, kde se prezentovala solidní účast osmi trojic, což po předchozích méně úspěšných kolech vnímám velmi pozitivně. Vedle bezchybné organizace ze strany pořadatelů nesmím opomenout účast České televize, která zde natáčela pod vedením olympijského vítěze v akrobatickém lyžování Aleše Valenty pořad Lvíčata. Věřím že díl o nohejbale, který by se na obrazovkách ČT D měl objevit začátkem příštího roku, bude povedený. Podobné akce jako byl tento turnaj v Prostějově jsou velkým přínosem, jelikož přináší něco navíc a zatraktivňují náš sport,“ uvedl předseda Komise mládeže ČNS MICHAL HOSTINSKÝ a pokračoval: „V rámci organizace poháru ČNS v příštích letech musíme zapracovat na větší propagaci a informovanosti mládežnických oddílů. Věřím, že se nám podaří rozpis upravit tak, abychom přilákali více pořadatelů a nastavili určitý model počtu turnajů a disciplín. Naším cílem bude samozřejmě pokračovat v podpoře mladších žáků, které osobně vnímám jako nejdůležitější s ohledem na zlepšení stavu mládežnického nohejbalu.“


Konečné pořadí turnaje st. žáků:
1. Dynamo České Budějovice A (Žikeš, Višvader, Koudelka V., Koudelka Z.)
2. NK Valašské Meziříčí (Andris, Podzemný, Straka, Majštiník)
3. TJ Sokol I Prostějov (Ftačník, Kábrt, Spáčil, Pospíšil)
4. TJ Sokol SDS Exmost Modřice  (Svoboda, Boleloucký, Bartoš)

Konečné pořadí Poháru ČNS st. žáků 2014:
1. TJ Dynamo České Budějovice - 439 bodů
2. TJ Sokol I Prostějov - 278 bodů
3. TJ Avia Čakovice - 90 bodů
4.-5. TJ Sokol Dolní Radechová a SK Nohejbal Žatec - 78 bodů

Konečné pořadí turnaje ml. žáků :
1. TJ Sokol SDS Exmost Modřice A (Lukl, Brenner, Krunert)
2. TJ Peklo (Čižinský, Šimeček, Fries)
3. TJ Spartak Čelákovice A (Urbánek, Nesládek, Vajgl)
4. NK Climax Vsetín (Dvořák, Sícha, Daněk)

Konečné pořadí žebříčku Poháru ČNS ml. žáků 2014:
1.-2. Brenner a Lukl (oba TJ Sokol SDS Exmost Modřice)- 44 bodů
3.-4. Šimeček a Čižinský (oba TJ Peklo) - 40 bodů
5. Šimek (PKS okna  Žďár nad Sázavou) - 28 bodů
6. Fries (TJ Sokol Semily) - 24 bodů


Komentáře   

#24 to radek 2015-01-24 20:43
Naši ligu ne, zato na MS může přijet kdejaký turista bez kavalifikace
Citovat
#23 Antonín Stehlík 2015-01-24 15:44
Avizovaný pořad Lvíčata.
Parádní podívaná pro děti i jejich rodiče. Skvělá reklama na nohejbal!

http://decko.ceskatelevize.cz/lvicata
Citovat
#22 fanda 2014-12-18 08:42
To se mi zdá rozumné.
Citovat
#21 Radek 2014-12-17 12:00
#13 Antonín Stehlík, #17 Petr
- Trefný postřehy. Mně je vždycky podezřelý, když se někdo ohání lidskými právy, rasizmem, komplotem. Máme dost svých starostí, na co si přidělávat další. Když už, ať Matia se svýma Kecerovcema objede u nás deset menších turnajů a potom se podle zkušenosti uvidí, jestli si zaslouží hrát na Top turnajích jako Poslední smeč. Naší ligu taky nemůže hrát každý kdo přijde. Musí se přece kvalifikovat.
Citovat
#20 Divak 2014-12-16 22:57
Na mistrovstvi evropy hraje kanada a u zaku se ohanite pravidly?? Trochu na hlavu ne?
Citovat
#19 Tonda 2014-12-16 22:46
Járo bomba. Akorát ti ušlo že prachy se netahají z Rómů, ale z dotací EU. Který pak rozdělí ministerská komise a nebo rada kraje. Na dotace se skládají všechny státy EU různým poměrem. Stát je vybere od svých obyvatel - daňových poplatníků jako jseš ty. Kéž by místo nesmyslných dotací, ze kterých Rómové nic stejně neuvidí vybrané prachy šly do rozpočtové kapitoly sportů, mohly za ně normnální družstva Slováků do Prostějova přijet. Nikdo by potom nic neřešil.
Citovat
#18 jara 2014-12-16 21:51
A co vám vadí? Cik... maj dlouho byznys z nás. Teď vadí že existuje vykuk co má byznys znich? Jenom dobře. Pro mě Matia = borec!
Citovat
#17 Petr 2014-12-16 20:17
Dost k věci:

Spor o "romské" peníze mezitím propukl i ve Vládní radě pro záležitosti romské komunity. Její romští členové sepsali na konci srpna poměrně ostré prohlášení: "Vynakládání značných finančních prostředků na integrační aktivity pro Romy končí u expertů z majoritních organizací a agentur bez jakéhokoli efektu pro cílovou skupinu. Romská integrace a sociální vyloučení se tak stává výhodným byznysem. Romové jsou vždy až na posledním místě," píše se v prohlášení.
Citovat
#16 Petr 2014-12-16 20:12
Fajn že chápeš. Já zas znám dost lidí, který Matiovi uvěřili a dneska jim při vyslovení jeho jména vyskočí pot na kůži. Vždycky bude za ublíženýho a jenom kritizovat. Vždycky se taky najdou naivkové co mu to budou žrát.
Citovat
#15 Tomáš 2014-12-16 19:44
M.Šnídl, Angličani ti mají v povaze nekafrat, to je sázka na jistotu. My, Češi/Slováci máme naštěstí v povahách, krom té švejkovské kafravosti i smysl pro humor.
Citovat

Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři