(Modřice) Rok a třičtvrtě. Tak dlouhá doba uplynula od posledního klasického turnaje Poháru Českého nohejbalového svazu mládeže. Když nebudeme počítat republikové šampionáty, tak naposledy se hrály dvojky dorostu 29. února 2020 v Plzni. Koronavirová pandemie ovšem znovu vycenila zuby a debly starších žáků minulou neděli v Modřicích byly nejspíš zase na dlouhou dobu poslední akcí. Zrušen je další díl pohárového seriálu ve Žďáru nad Sázavou a s největší pravděpodobností i zbylé turnaje dorostu a mladších žáků v Modřicích…

(Modřice) Poslední letošní sada republikových medailí - napříč všemi věkovými kategoriemi - se rozdávala v sobotu v Modřicích. 22. BOTAS mistrovství České republiky dorostu přilákalo na jih Moravy 32 hráčů. Z vítězství se radoval největší favorit turnaje, Lukáš Tolar z Baníku Stříbro. Druhou příčku obsadil Dominik Veselý z Holic a bronz si odvezl vsetínský Martin Zbranek.

(Praha) Technický úder se modřickému Svobodovi příliš nepovedl, Havlík z Radomyšle byl u míče včas. Jenže kulatý nesmysl mu přeskočil nohu a zůstal mimo kurt. Finále Botas dorostenecké ligy v pražské UNYP Areně na Podvinném mlýně právě skončilo. Jihočeši mají sklopené hlavy, na opačné straně sítě se jásá. Modřice po čtyřech letech opět získávají dorostenecký titul! Kdo by si na ně přitom po základní části vsadil? Do play-off šly až ze čtvrtého místa, ovšem perfektně načasovaly formu. Postupně vyřadily Stříbro, Čelákovice a zastavit je nedokázal ani finálový protivník. Co rozhodlo souboj o zlato? Začátek. Radomyšl nezachytila nástup a rychle prohrávala 0:3. Její lídr Filip Hokr sice třemi body v řadě zadělal na drama, konec si ale kluci z Moravy pohlídali. Vzhledem k jejich věku i potenciálu se dá čekat, že to není poslední zlato, které se jim blýská na krku... Bronz vybojovalo už o týden dříve Peklo, jež doma přemohlo Čelákovice.

(Praha) Nikoliv chudý předkrm, ale vydatná porce atraktivního a napínavého nohejbalu. Vyvrcholení ženské ligy otevřelo minulý čtvrtek program superfinálového dne. Obhájkyně prvenství z Českého Brodu se před solidně zaplněnou libeňskou halou více než čtyři hodiny přetahovaly se sokyněmi ze Santošky. A nakonec o trůn přišly. Pražanky totiž vytasily na finále trumf – maďarskou reprezentantku Körösi-Pál. Skvělý tah! Mač se čerstvé posile mimořádně povedl a čtyřmi body překlopila misky vah na stranu svého družstva. DTJ Santoška tak bude mít datum 28. října 2021 zapsaný v klubové kronice zlatým písmem – vybojovala historicky první titul.

(Praha, Andělská Hora) Po prázdninové pauze pokračoval na podzim Pohár českého nohejbalového svazu žen. Stejně jako na jaře dominovaly hráčky Solidarity, jež ovládly úvodní tři turnaje. Paradoxně neuspěly jen na čtvrtém, závěrečném, který se konal na jejich domácích kurtech. Nic to ale nemění na tom, že pohár pro vítězky celého seriálu patří s velkou převahou právě jim. Vyhrály už popáté v řadě. Druhý skončil Útěchov, třetí příčku braly Litohlavy.

Dvě utkání stačila oběma vítězům semifinálových sérií play-off Botas dorostenecké ligy k tomu, aby se vypořádali s protivníky. Modřice na domácím hřišti rozhodly o nečekaně pohodovém postupu přes Čelákovice již v odvetné trojici. Drama v Radomyšli pak rozsekl v koncovce odvetné dvojice kat pekelských ambicí Filip Hokr. Neopakovatelnou atmosféru superfinále tak 28. října v Praze ochutnají Modřice a Radomyšl. O bronz si to rozdá Peklo nad Zdobnicí s Čelákovicemi, výhodu domácího prostředí budou mít díky lepšímu umístění v základní části Východočeši. Hraje se v neděli 24. října.