2009_titzaci_01(Modřice) Letošní žákovský šampionát jasně ukázal, kde se mládeži systémově věnují, kde práce se žáky není jen prázdná fráze a splněná povinnost. „K úspěchu musí být od obojího - práce i talent. A ještě k tomu trochu štěstí. To se zpravidla přikloní k tomu, kdo si svůj talent ještě vyztuží tvrdou prací. Když si na to potom vzpomene na hřišti, tak to dodá i sebevědomí," myslí si kouč pražské Kotlářky Martin Hlavička. Horažďovický trenér David Boška jej s úsměvem doplňuje. „Je to jednoduché, stačí být čtyřikrát týdně na hřišti, i v zimě, a jde to samo. Důležité je, aby hráč věděl, co v nohejbale chce a šel za svým snem. Kdo nemá cíl a chodí si jen zahrát, nemá šanci něco dokázat."

2009_utechov_01(Brno) Když si v roce 1997 několik dívek z Brna začalo jen tak kopat přes síť a divilo se, že to opravdu jde, nikdo určitě nepředpokládal, jakých konců se ženský nohejbal v Brně dočká. Téhož roku svolal Tonda Stehlík první trénink na hřiště v Obřanech.  Zúčastnily se Jitka Marousková a Helena Šimáčková s žáky mj. Radek Pelikán, Ondra Pavlíček a další.

2008_rfpcnszs_01(Praha) V pořadí třetí ročník celorepublikového Poháru ČNS základních škol zná svého vítěze. Stala se jím základní škola z Trhových Svin, kterou na republikovém finále reprezentovala sestava Tomáš Kápar, Ondřej Matějka, Dan Fík. Po dvou vítězstvích zástupce ústeckého kraje se tak mohou radovat na jihu Čech.

2008_pszaci_01(Prostějov) Poslední žákovská smeč trojic na severu Moravy se už několik let chlubí vizitkou nejprestižnějšího žákovského turnaje  světa. Svoji pověst potvrdila i letos, kdy si do Prostějova našlo cestu 15 družstev starších a 14 týmů mladších žáků. Mezinárodní punc akci dodaly týmy ze Slovenska, Maďarska a Rumunska. Turnaj je zařazen do seriálu Poháru ČNS žáků a zároveň součástí nultého ročníku Evropského poháru žáků.