V rozhodujících třetích duelech čtvrtfinále Divize dorostu využily domácího prostředí jak Čelákovice, které přehrály Radomyšl 4:1, tak i Šacung Benešov, jenž se jako jediný vzepřel nadvládě východní skupiny. V semifinále se utkají Holice se Šacungem a na Čelákovice se těší v Modřicích. Peklu a Radomyšli sezóna končí.

(Modřice) Byl to jeden ze šampionátů, kdy je favorit dopředu zřejmý. A svoji úlohu tentokrát s velkým přehledem zvládl. Lukáš Tolar z Baníku Stříbro si na 19. MČR jednotlivců starších žáků v Modřicích podle očekávání došel pro zlato. V konkurenci 29 singlistů obsadil druhou příčku domácí Svoboda, bronz si odvezl strakonický Votava.

32

(Rychnovek) Kdo by to byl řekl! Výprava Vršovic dorazila o uplynulém víkendu do dějiště 28. MČR dvojic a trojic žen v Rychnovku u Jaroměře bez své elitní smečařky Řehákové. Nenahraditelná absence. Nebo ne? Taktovky se totiž ujala Aneta Fojtíková a společně se svými spoluhráčkami celý šampionát opanovaly. Důkaz? Dva tituly! Fojtíková tak zkompletovala zlatý hattrick, když po zisku republikového singlového prvenství vyhrála i další dvě disciplíny. Cenné kovy si z východních Čech odvezl ještě Český Brod a Santoška.

2020 mcrmlz23 01(Český Brod) Před koncem prázdnin ještě bitva o medaile. 13. GALA mistrovství republiky České republiky dvojic a trojic mladších žáků přivítaly o posledním srpnovém víkendu kurty TJ Slavoj Český Brod. Účast? Průměrná. 18 dvojic a deset trojic z deseti oddílů. Kvalita? Slušná. Zvlášť v posledních kolech pavouka. Vítěz? Modřice. V sobotu i v neděli, byť pokaždé po třísetovém mači.

Prvními semifinalisty divize dorostu se staly Modřice, které i ve druhém zápase doslova přejely kanárovým výsledkem Zruč-Senec. Následovaly je také Holice, jež zdolaly stejným poměrem jako v domácím prostředí statečně bojující Stříbro. Na své soupeře pro semifinálové boje si však musejí oba celky ještě počkat, protože jak Šacung, tak i Radomyšl si dokázaly vítězstvím v odvetách vybojovat rozhodující souboj.

Ve skupině o 9. -11. místo se odehrál jen jeden zápas a v něm byli úspěšnější mladíci z Českých Budějovic, kteří zdolali Liapor Karlovy Vary na jeho domácí půdě. Přerov souboje o umístění a dlouhou cestu do na západ Čech předem vzdal, končí tak poslední.

2020 BDL po 01 01 Čtvrtfinále play-off divize dorostu odstartovalo prvními duely. Ve všech byly úspěšnější týmy z východní skupiny a ujaly se vedení v sérii 1:0. Odvety se hrají v neděli. Tvrdě narazil především vítěz skupiny A Zruč-Senec, který inkasoval na domácí půdě od Modřic nepopulárního kanára. Jen o málo lépe se vedlo zbylým družstvům z ,,áčka“. Nejblíže měl k vítězství Šacung, jenž několikrát vstal téměř z mrtvých, ale nakonec Peklu přeci jen podlehl nejtěsnějším poměrem. Bez šance v domácí odvetě nebude Radomyšl, která vzdorovala v Čelákovicích a sympatický výkon podalo i Stříbro v Holicích. Ty však zvítězily i bez svého lídra Veselého.

2020 bdl tipy 01Již v neděli začne čtvrtfinále play-off Divize dorostu 2020. Nohec magazín oslovil trenéry jednotlivých družstev a položil jim před ostrým startem tři otázky: