2019 pcnsmlzhol 01(Holice) Nová sezona, očekávaný vítěz. Pohár Českého nohejbalového svazu 2019 odstartoval v sobotu turnajem dvojic mladších žáků v Holicích. Letošní soutěžní premiéru si nenechalo ujít 13 sestav z osmi klubů. Cenu pro vítěze si z východních Čech odvezlo duo Svoboda, Iláš z oddílu, který loni celý seriál v této věkové kategorii s velkou převahou ovládl. Z Modřic.

2019 pcnsstart 01Necelé dva měsíce. Tak krátká byla soutěžní pauza mládežnických nohejbalistů. Prosincové MČR dvojic a trojic starších žáků v Semilech mají všichni aktéři ještě v živé paměti, zároveň však již musí spřádat plány na novou sezonu. Pohár Českého nohejbalového svazu mládeže 2019 totiž startuje již tuto sobotu. O první body do oblíbeného turnajového seriálu budou usilovat mladší žáci na turnaji dvojic v Holicích. A jak vypadají ambice jednotlivých týmů napříč věkovými kategoriemi?

2018 mcr1stz 01(Brandýs nad Labem) Konec listopadu, týden po vrcholu sezony – mužském světovém šampionátu v Rumunsku. Možná byste si řekli, že na nohejbalových kolbištích panuje klid zbraní. Omyl. Starší žáci v sobotu zápolili o svoji první letošní sadu republikových medailí. Ve Sportovním centru v Brandýse nad Labem se pod patronací ČNS konalo 17. MČR jednotlivců starších žáků. O nejcennější kovy si to rozdali dva favorité, Lukáš Tolar ze Stříbra v finále přemohl pekelského Ondřeje Friese.

2018 1LZ 12 01(Praha) Bylo to drama, jaké se na superfinále sluší. Epická bitva. Mistryně ženské ligy určil až poslední možný míč celého utkání. A rozhodl o výměně stráží na jejím samém vrcholu. Po sedmi titulech v řadě se hegemon poslední dekády musí spokojit se stříbrem, vítězkami se poprvé v historii staly nohejbalistky TJ Sokol II Vršovice.

2018 mcrstz23 01(Semily) Kdyby bookmakeři vypisovali kurzy na největší favority 24. MČR starších žáků dvojic a trojic, tak by mezi největší aspiranty na republikové tituly stoprocentně zařadili sestavy Stříbra a Pekla. A papírové předpoklady se o víkendu v Semilech naplnily bezezbytku. Oba týmy si spravedlivě podělily republikové vavříny. Sobotní dvojice vyhráli Západočeši před týmem z obce ležící na říčce Zdobnici a o den později ve trojkách si oba rivalové pozice prohodili. Bronzové kovy putovaly na Moravu, ve dvojkách si pro medaili došlo modřické duo, v neděli byl úspěšný Vsetín.

2018 mcrsingld 01(České Budějovice) Dva týdny po finále Botas dorostenecké ligy se v této věkové rozdělovala letos poslední sada medailí. V Českých Budějovicích se v sobotu konalo 20. mistrovství České republiky jednotlivců. V hale TJ Lokomotiva se nakonec ze zlaté medaile radoval Jaroslav Kovařík hájící barvy Českého Brodu, když ve finále nejtěsnějším poměrem udolal Václava Pohla ze Zbečníku.

2018 BDL po 08 01(Praha) Na jedné straně snaha zkompletovat mistrovský hattrick, na druhé touha potvrdit roli největšího favorita a dojít si pro zlato. Tyto dvě motivace zkřížily své cesty v sobotním odpoledni na palubovce Arény Sparta v Praze. V premiérovém superfinále Botas dorostenecké ligy se střetl modřický obhájce titulu s vyzyvatelem z Českého Brodu. Sen Jihomoravanů o třetím ligovém triumfu v řadě se zbortil především kvůli nezvládnutým třetím setům. Byť herně drželi s papírovým favoritem krok, tak úvodní tři zápasy ztratili právě ve zkrácených sadách. Tady se duel lámal. Modřičtí stihli už jen zmírnit porážku a museli uvolnit místo na dorosteneckém trůnu svému protivníkovi.