Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
Pohár ČNS základních škol putuje do Trhových Svin Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 19.01.2009

2008_rfpcnszs_01(Praha) V pořadí třetí ročník celorepublikového Poháru ČNS základních škol zná svého vítěze. Stala se jím základní škola z Trhových Svin, kterou na republikovém finále reprezentovala sestava Tomáš Kápar, Ondřej Matějka, Dan Fík. Po dvou vítězstvích zástupce ústeckého kraje se tak mohou radovat na jihu Čech.

Pražský nohejbalový víkend nabídl dvoudenní klání školáků z celé republiky, kteří se kvalifikovali medailovým umístěním z okresního kola. Paradoxně tradiční nohejbalové bašty byly zastoupeny minimálně, nebo vůbec. Naopak nejvíce zástupců vyslala Česká Lípa, Jablonec a Hradec Králové (3), po dvou zástupcích dodal Bakov nad Jizerou, Benešov, Průhonice, Valašské Meziříčí, Vsetín, a Židlochovice. Celkem se představilo 31 trojic. Páteční dopolední boje ve skupinách vyslaly do první poloviny osmifinále okteto trojic, Gymnázium Sušice, Gymnázium  Benešov, ZŠ Lány, ZŠ Jiráskova Benešov, ZŠ Mozartova Jablonec "A" i "B", ZŠ Bakov nad Jizerou "A" a ZŠ Průhonice"A". Z postupu do semifinále se nakonec potěšili žáci ze Sušice a Jabloneckého béčka. Do odpoledních osmifinálových vyřazovacích bojů nahlédly trojice ZŠ Teplice, ZŠ Sever Hradec Králové "A" i "B", ZŠ Trhové Sviny, ZŠ Vlčnov, ZŠ Židlochovice "A", ZŠ Benešova Modřice a ZŠ Česká Lípa "C". Do nedělního semifinále zamířily Trhové Sviny a Modřice. Nedělní semifinále zdramatizovalo bloudění modřických mladíků, kterým cestu do haly musel ukázat až na pátrací akci vyslaný člen Nohec týmu, Antonín Stehlík. V prvém semifinále zcela jednoznačným výsledkem zdolali hráči Trhových Svinů svého soupeře z Jablonce a mohli se těšit na finále. To druhé semifinále bylo mnohem vyrovnanější, o vítězi rozhodoval až třetí set. Ten pro sebe urvali modřičtí, na Sušici čekal souboj o třetí místo. Západočeši se brzy z finálové neúčasti vzpamatovali a poměrně snadno rozhodli o držiteli bronzu. Finále bylo důstojnou podívanou, ale i přehlídkou taktických chyb, což však u mládežnických kategorie je běžným jevem. Poslední míč prvého setu vyzněl pro Modřice, ve druhém však Trhové Sviny dovolily Jihomoravanům pouhé dva body. Poslední set už svinenští urvali pro sebe a mohli tak pozvednout Bicanovu putovní trofej. Nejen o pohárovém vítězství jsme si pohovořili s TOMÁŠEM KÁPAREM.

2008_rfpcnszs_02Tomáši, jak vypadá spolupráce ohledně nohejbalu se ZŠ v Trhových Svinech?

Z vyprávění táty vím, že když náš pan ředitel nastupoval na zdejší ZŠ, tak můj táta byl v sedmé třídě. Pan Mikeš vlastně nohejbal na zdejší školu přivedl a začal pořádat školní turnaje. Můj táta s Antonínem Svitákem začali na ZŠ vést nohejbalový kroužek asi před deseti lety a z toho vlastně vzniklo první žákovské družstvo pro oddíl nohejbalu. V kroužku se vystřídalo hodně kluků i děvčat. Tam začínal s nohejbalem můj brácha i já. Takže možná nebýt pana ředitele, tak ani nemáte s kým dělat tenhle rozhovor.

Kterého svého úspěchu si v loňské sezoně nejvíce vážíš?

Určitě je to titul z  MČR družstev v Kroměříži, kde byla konkurence opravdu veliká. Dál je to právě první místo v Poháru ČNS ZŠ 2008, ale i další dobrá umístění na turnajích v Čechách i na Slovensku. Rok 2008 byl pro náš oddíl úspěšný, ať už z pohledu výsledků, ale i tím, že jsme pořádali MČR trojic a dvojic, kde jsme skončili v trojicích druzí a v dvojicích třetí.    

Co říkáš svému umístění mezi žáky v anketě Nohejbalista roku 2008?

Se čtvrtým místem jsem spokojen, protože na místech přede mnou jsou kluci, kteří si to zasloužili asi víc než já. Chci poděkovat všem, kteří mi dali hlas. Je to ale hodnocení jednotlivce, za kterým stojí minimálně ještě dva nebo tři hráči. Takže děkuji i spoluhráčům, kteří měli na mém úspěchu podíl. Možná mi trochu uškodila neúčast na MČR jednotlivců.

2008_rfpcnszs_03Co máš ohledně nohejbalu v plánu pro letošní rok?

Tak hlavně abych byl zdráv a mohl hrát soutěže jak v nohejbale, tak ve fotbale. V nohejbale je to krajský přebor mužů a v dorostu liga v Dynamu České Budějovice, kde jsem hrál už vloni. Po odchodu Zdeňka Musila a Pavla Ryneše to bude určitě těžší, ale je to sport a budeme se všichni snažit udělat co nejlepší výsledek. Uvidíme...

Čeho bys chtěl v nohejbale dosáhnout a s kým by sis chtěl někdy zahrát?

Budu se snažit udělat maximum pro všechny týmy kde budu hrát, ale zatím žádný vyložený cíl nemám. A s kým bych si chtěl někdy zahrát? Ze současných špičkových hráčů vyloženého oblíbence nemám. Ale kdyby to bylo možné, tak s Josefem Bicanem, a to jak nohejbal, tak i fotbal.  

Co bys poradil začínajícím nohejbalistům, aby dosáhli alespoň toho co ty?

Tak určitě je to musí bavit a mít k sobě i kamarády. Poctivě trénovat a nechat si poradit. A když se nedaří nebo je někdo lepší, tak si nenechat vzít chuť a nebalit to po prvním neúspěchu. Je to sice kolektivní sport ale na každého hráče je vidět. Bez dobré party to však jde těžko.