Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 09.11. 18:41 Pravidla - aut
    je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč dotknout čáry. ...
  • 31.10. 22:10 Pravidla - aut
    Dobrý den, chtěl bych se zeptat na přesnou definici rozlišující dopad mí ...
Prostějov potvrdil svoji nadvládu Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Středa, 17.12.2008

2008_pszaci_01(Prostějov) Poslední žákovská smeč trojic na severu Moravy se už několik let chlubí vizitkou nejprestižnějšího žákovského turnaje  světa. Svoji pověst potvrdila i letos, kdy si do Prostějova našlo cestu 15 družstev starších a 14 týmů mladších žáků. Mezinárodní punc akci dodaly týmy ze Slovenska, Maďarska a Rumunska. Turnaj je zařazen do seriálu Poháru ČNS žáků a zároveň součástí nultého ročníku Evropského poháru žáků.

Nejtalentovanější mladší žák Jakub Ftačnik měl za stavu 9:9 ve třetím setu na noze dokonalý triumf prostějovských nohejbalistů. Ti vyhráli chvíli před tím kategorii starších žáků a oči příznivců v hledišti se teď upíraly právě na devítiletého domácího šutéra. Jeho smeč ale skončila pár desítek centimetrů za zadní čarou a odstartovala radost soupeřů ze slovenské Revúce... Ani tahle drobná kaňka ale nemohla zastavit oslavy domácích. V celkovém součtu totiž obhájili vítězství v Poháru ČNS. Současně mohli zvednout nad hlavy obrovskou trofej pro historicky prvního vítěze Evropského poháru žáků. „Jsem rád, že kluci na úplný závěr napsali zlatou tečku za  výbornou sezonou a svými výkony i nasazením přesvědčili o svých kvalitách," prohlásil trenér prostějovské mládeže Richard Beneš.

Mladší žáci

Při neúčasti letošního dvojnásobného mistra republiky Kotlářky Praha se otevřela cesta k prvenství dalším týmům. Svoji šanci využil slovenský tým NK Revúca, který ve třísetovém finále zdolal Sokol I Prostějov. Výtečný nohejbal nabídl už semifinálový boj mezi domácím týmem a Modřicemi, kde se štěstí přiklonilo na stranu Prostějova. Modřické naděje skončily třetí, čtvrtou příčku obsadil Žďár nad Sázavou.

2008_pszaci_02Starší žáci

Základní skupiny nepřinesly výraznější překvapení a všichni favorité se vešli do čtvrtfinálové osmičky. Už tady se ale rozpoutal nelítostný boj o finálové pozice. Dramatickou podívanou přinesl souboj mezi Trebišovem a rumunským celkem Coexim R Lupeni. Slovenští mladíci nakonec přemohli propracovanou defenzivu soupeře a mohli se připravovat na semifinále. Do čtyřky poměrně hladce pronikla i favorizovaná domácí trojice. Bojující Čakovice v sestavě s mladším žákem Kalousem se však s turnajem rozloučily důstojným výkonem. Mezi kvarteto nejlepších nakoukli po výhře nad nezvykle zakřiknutou Solidaritou Praha i letošní mistři republiky v družstvech Trhové Sviny. Posledním semifinalistou se staly Modřice, které vyřadily Žďár nad Sázavou.

V úvodním semifinále si Prostějov poradil 2:0 s překvapivě velmi dobře hrající trojicí Modřic. Ve druhém utkání nestačili Jihočeši z Trhových Svinů na Trebišov. Do boje o třetí příčku se dokázali lépe namotivovat Modřičtí a získali místo na stupních vítězů. Samotné vyvrcholení turnaje mělo prakticky dorosteneckou úroveň. Oba celky předvedly vynikající mládežnický nohejbal. Trebišov v úvodním dějství pohrdl několika setboly a nakonec ho ztratil. I druhý set dospěl ke stavu 9:9. Slovenský smečař poté kopl v rozhodujícím momentu těsný aut...

„Je pěkné vyhrát v domácím prostředí. Vítězstvím jsme si navíc zajistili první místo v nultém ročníku Evropského poháru žáků. Pro mne i pro kluky to byl poslední turnaj v téhle kategorii, od ledna přecházíme do dorostu. Chtěli jsme udělat radost i trenérovi, tak jsem rád, že se to povedlo a nezklamali jsme ho," ohlédl se za turnajem smečař vítězné prostějovské trojice Kristián Pacejka.

Zklamání z těsné finálové porážky ze sebe rychle setřásl kouč Trebišova František Ňaršanský. „Svůj cíl jsme splnili nadmíru, je to výborný výsledek. Navíc chlapci jsou ročník 1994, takže se tady určitě uvidíme i za rok. Ve Školském sportovním středisku v Trebišově trénuji osmadvacet malých nohejbalistů, z toho osm v této kategorii. Patříme mezi slovenskou špičku - vyhráli jsme celostátní žákovskou ligu. Dnešní finále bylo proto skutečným vyvrcholením celé akce, když se střetly dva nejlepší celky z obou zemí."

Po turnaji proběhlo hlasování trenérů o nejlepší hráče v obou kategoriích. Mezi staršími žáky obdržel nejvíce hlasů trebišovský Maroš Kubica. Nejtalentovanějším mladším žákem byl zvolen Jakub Ftačnik z domácího Sokola I Prostějov.

2008_pszaci_03Výsledky

Starší žáci:
1. TJ Sokol I Prostějov (Anděl, Pírek, Pacejka)
2. NK 99 Trebišov (Sadílek, Kubica, Frič)
3. Sokol SDS Exmost Modřice (Vostřejš, Brabec, Svoboda)
4. TJ Spartak Trhové Sviny (Fík, Matějka, Kápar)

Mladší žáci:
1. NK Revúca (Švec, Hrebík, Levický)
2. TJ Sokol I Prostějov (Ftačnik, Matkulčík, Roba)
3. Sokol SDS Exmost Modřice (Gulda, Krejčík, Burian)
4. SKP Žďár nad Sázavou (Bajer, Landa, Petr Matěj)

Konečné pořadí Poháru ČNS žáků 2008
1. TJ Sokol I Prostějov
2. Avia Čakovice
3. TJ Solidarita Praha
4. TJ Spartak Trhové Sviny

Konečné pořadí Evropského poháru žáků
1. TJ Sokol I Prostějov
2. NK 99 Trebišov
3. NK Revúca
4. Sokol SDS Exmost Modřice