Soutěže mládeže a žen

2020 bdl tipy 01Již v neděli začne čtvrtfinále play-off Divize dorostu 2020. Nohec magazín oslovil trenéry jednotlivých družstev a položil jim před ostrým startem tři otázky:

1. Jak jste spokojeni s dosavadními výkony a výsledky vašeho družstva?

MAREK LÍBAL (Holice): ,,Naše výkony byly velmi nevyrovnané. V určitých okamžicích jsme předváděli to, co bychom chtěli hrát, jindy jsme ale kupili základní chyby. Od nevýhodného postavení při příjmu až po nevhodnou volbu úderu při zakončení. Velkým pozitivem je posun některých hráčů z hlediska jejich sebeuvědomění. Výsledky momentálně není třeba příliš řešit, mohly být lepší i horší.

JAKUB BOČEK (Zruč-Senec): ,,S dosavadními výkony jsem velice spokojen. Většina z dorosteneckého týmu pravidelně trénuje s naším A-týmem a na výkonech je to znát.“ 

MARTIN SPILKA (Čelákovice): ,,Podle vývoje dorostenecké ligy jsme s druhým místem spokojení. Jsem rád, že si zahráli všichni kluci a výsledek je týmový.“

TOMÁŠ HANUŠ (Šacung): ,,S výkony družstva jsem spokojený. Kluci podávali stabilní výkony a hráli na sto procent. Po prvních kolech jsme chtěli skončit na prvním místě v základní části, ale kvůli našemu pochybení ve Zruči to nevyšlo. To byl také jediný duel, kdy se mi náš výkon nelíbil.“ 

MICHAL HOLATA (Peklo): ,,Výkony odpovídaly našim aktuálním možnostem, ale bylo by špatné, kdybychom byli spokojeni, vždycky se najde prostor pro zlepšení.“

JOSEF SLAVÍČEK (Radomyšl): ,,S předvedenou hrou a výkony týmu jsem vcelku spokojen. Kluci jdou herně nahoru. Do příštího ročníku jsou naše cíle mnohem vyšší.“

RICHARD LAŤÁK (Modřice): ,,Před startem základní části jsem hráče upozornil, že nebude prostor na chyby, jelikož se hraje jednokolově. Bohužel hned první utkání v Pekle jsme nezvládli podle představ a už jsem tušil, že se na druhé místo nedostaneme. Následující utkání jsme zvládli herně i výsledkově lépe.“

PETR TOLAR (Stříbro): ,,Máme velmi mladé družstvo. Velká část soupisky je tvořena hráči, kteří jsou dorostenci prvním rokem nebo jsou ještě starší žáci. Z tohoto pohledu jsme spokojeni s postupem do play-off, a dalo by se říct, že jsme splnili cíl, který jsme si stanovili.

VLADIMÍR HLAVATÝ (Karlovy Vary): ,,Spíš než s výsledky družstva v letošním ročníku, kdy jsme ve skupině doufali v postup do čtyřky, jsme rádii, že se nám daří stavět družstvo mládeže do dorostenecké ligy od prvního ročníku této soutěže bez jediného výpadku až do současné doby.“

PAVEL JANEK (Přerov): ,,Bohužel nejsem, z důvodu špatného přístupu našeho dorostu k soutěži.“

EMANUEL VIŠVADER (České Budějovice): ,,Pociťuji mírné zklamání z výkonů některých hráčů. Očekával jsem větší nasazení a spolupráci týmu.“

 

2020 bdl tipy 022. Jaké jsou vaše ambice pro nadcházející play-off (případně v bojích o 9. -11. místo)?

LÍBAL: ,,Výsledkové ambice si v mládežnických kategoriích již delší dobu neklademe, moc pozitiv to nepřináší. Naším cílem je učit se a zdokonalovat jednotlivé dovednosti směrem k co možná nejvyšší úrovni. K tomu samozřejmě další utkání v play-off výborně poslouží. Pokud se zadaří výsledkově, bude to skvělý bonus. Obecně považuji dorosteneckou kategorii za přelomovou v přístupu – zaměření na činnost přetrvává, ale výsledky již začínají hrát také roli. V kategorii mužů je to pak již jasné.

BOČEK: ,,Po vítězství v základní části nemůže být jiný cíl než postup mezi nejlepší čtyřku a poprat se o účast ve finále.“

SPILKA: ,,Chceme se připravovat zápas od zápasu a udělat co nejlepší výsledek. Nemyslím si, že určovat nějaké cíle a zbytečně tím svazovat naše hráče, je dobré. Půjdeme zápas od zápasu, a samozřejmě budeme chtít vyhrávat. Na co to bude stačit, to se uvidí.“

HANUŠ: ,,Doufáme, že se konečně dostaneme do semifinále BDL a celkově bychom rádi skončili na medailových pozicích.“

HOLATA: ,,Ambice jsou jako vždy ty nejvyšší, ale jsme realisté a jdeme zápas od zápasu.“

SLAVÍČEK: ,,Myslím, že postoupit přes silné Čelákovice bychom brali jako dar z nebes.“

LAŤÁK: ,,Na play-off jsme posílili o Dana Bílého ze Vsetína, který nám určitě hodně pomůže v každé disciplíně. Trénuji mládež, ambice nejsou primární. Když do toho dají kluci všechno a když dokáží zvládat těžké momenty, tak výsledek přijde.“

TOLAR: ,,V play - off máme proti sobě samozřejmě favorita favoritů: Holice jsou, podle mne, jasný favorit celé soutěže, který se opírá o velmi zkušené kluky, kteří jsou členy dorostenecké a juniorské reprezentace.“

HLAVATÝ:: ,,Jediná ambice pro nadstavbovou část o 9. - 11. místo je odehrát co nejlepší zápasy. Ze tří účastníků máme nejvyšší bodový zisk a nejlepší skóre, teoreticky bychom měli chtít tuto část soutěže vyhrát a obsadit konečné 9. místo, ale jako cíl to družstvu nestavíme.“

JANEK: ,,Žádné, jsme poslední.“

VIŠVADER: ,,Věřím, že kluci zabojují a štěstí nám bude přát.“

 

2020 bdl tipy 03Jakým způsobem ovlivnila (ovlivňuje) koronavirová pandemie chod vašeho celku?

LÍBAL: ,,Myslím, že není nikdo, koho by se koronacirkus nedotkl. V době koronavirové opony se projevil charakter a nastavení hráčů. Někteří trénovali sami každý den, jiní bez vědomí startu soutěží nikoliv. Postupná koronormalizace nám umožnila zahájit společné tréninky a vrátit se k téměř běžnému režimu. Aktuální vyhlídky nejsou příliš pozitivní a je pravděpodobně pouze otázka času, kdy i nohejbalisté odehrají nějaký covidmatch.

BOČEK: ,,Pouze tím, že se nehraje klasická sezóna a musel se vymyslet náhradní plán, jak si zahrát.

SPILKA: Covid-19 naše mladé hráče ovlivnil jen v tom dobrém. Mládež nechodila do školy, tak se trénovalo i dopoledne a díky Covid-19 jsme mohli zapojit všechny mladé hráče do Českého poháru, kde získávají zkušenosti, které se určitě v příštím roce budou hodit.

HANUŠ: ,,Zásadně asi nijak. Sice ubylo pár tréninkových dnů, ale o to mají kluci větší chuť do zápasů jak v BDL, tak v KP za mužské B družstvo.

HOLATA: ,,Nevidíme v tom zásadní problém.“

SLAVÍČEK: ,,Samozřejmě, že zimní přípravu a část jara Covid-19 omezil v trénincích, a také v BDL se hrálo pouze v základní části jedno kolo, což je určitě škoda. Kluci chtějí a potřebují hrát co nejvíce.“

LAŤÁK: ,,Není nic příjemného, když hráči nemůžou trénovat. Klesá výkonnost, ale na druhou stranu se pak hráči více těší, až se zase začne. Pro všechny to bylo stejné a nakonec - rozhoduje se v play-off.“ 

TOLAR: ,,Koronavirová pandemie ovlivnila samozřejmě i náš oddíl. Kluci delší dobu nekopali, tak se někteří snažili trénovat alespoň individuálně, a pak začali hrát alespoň okresní nebo nesvazové soutěže dospělých, které začaly dříve než liga. Každopádně tréninkové manko bylo na většině znát.

HLAVATÝ: ,,Koronavirová pandemie se našeho družstva mládeže moc nedotkla, díky zapojení rodičů do činnosti oddílu se nám podařilo v době uzavření hřišť přejít na individuální přípravu.“

JANEK: ,,Docela zásadně, uvažovali jsme o změně na podzim jaro.“

VIŠVADER: ,,Hráči trochu zlenivěli. Vzhledem k jejich věku je přestávka v tréninku velmi znát, což se promítlo i do výkonu v posledních zápasech.“

 

Trenérské tipy na čtvrtfinále (s rozšířeným tipem kouče dosud neporažených Holic):

T.J. Sokol Holice – TJ Baník Stříbro:

LÍBAL: Výsledky vlastních utkání netipuji.

Boček: 2:0, Spilka: 2:0, Hanuš 2:0, Holata: 2:1, Slavíček: 2:0, Laťák: 2:0, Tolar: 2:0, Višvader: 2:0, Hlavatý: 1:2, Janek: 2:1.

Areál Club Zruč-Senec – MNK  mobilprovás Modřice:

LÍBAL: Tohle bude zajímavá série. První tým západní skupiny to s posílenými Modřicemi nebude mít vůbec snadné. Tipuji vítězství Modřic 2:0 nebo 2:1.

Boček: 2:0, Spilka: 0:2, Hanuš: 2:1, Holata: 0:2, Slavíček: 0:2, Laťák: 1:2, Tolar: 2:1, Višvader: 0:2, Hlavatý: 0:2, Janek: 2:0.

SK Šacung Benešov 1947 – TJ Peklo nad Zdobnicí:

LÍBAL: Myslím, že se fanoušci dočkají vyrovnané série na tři utkání. Ve prospěch Šacungu hovoří zkušenosti jednotlivých hráčů. Peklo má mladý nadějný tým a kvalitní singl.

Boček: 0:2, Spilka: 1:2, Hanuš 2:1, Holata: 1:2, Slavíček: 2:1, Laťák: 2:1, Tolar: 1:2, Višvader: 2:0, Hlavatý: 2:1, Janek: 1:2.

TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice – Tělovýchovná jednota Radomyšl:

LÍBAL: Favoritem jsou pro mě Čelákovice, nicméně kartami může kromě rozhodčích výrazně zamíchat uzdravující se Filip Hokr. Tipuji 2:0 pro Čelákovice.

Boček: 2:0, Spilka: bez tipu, Hanuš: 2:1/1:2, Holata: 2:1, Slavíček: bez tipu, Laťák: 2:0, Tolar: 2:1, Višvader: 0:2, Hlavatý: 1:2, Janek: 1:2.