• 21.07. 14:18 Turnaj dvojic
    3. ročník nohejbalového turnaje dvojic ve Výrovicích (u Znojma) 25.7.2020, ...
PČNS žen: Solidarita kráčí za obhajobou Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Středa, 15.07.2020

2020 pcnszenjaro 01Ve druhé polovině května odstartoval Pohár ČNS žen. Čekal se atak zkušených exprvoligových týmů Litohlav, Útěchova a Čakovic na dvojnásobného vítěze posledních dvou ročníků – pražskou Solidaritu. Tým z metropole však zatím potvrzuje roli favorita a po šesti odehraných turnajích zatím vévodí průběžnému pořadí pohárového seriálu. Soutěž bude pokračovat po prázdninách.

1. turnaj: Dvojice – Chotyně (23. 5. 2020)

Hráčky Solidarity hned v prvním turnaji dvojic naznačily, že to s obhajobou loňského a předloňského vítězství myslí vážně. Ve finále si to totiž rozdaly dvě jejich sestavy. Dvanáct týmů bylo rozděleno do dvou skupin, ze kterých postupovaly čtyři týmy do čtvrtfinále. „Zápasy byly během celého turnaje velice vyrovnané, hráčky odvedly skvělé výkony, proto nezbývalo, než alespoň některé z nich ocenit speciálními cenami. Nejlepší smečařkou byla zvolena Zuzana Kosová, nejlepší výkony podávala Martina Perglerová, nejlepší hráčkou pak byla vyhodnocena Lucie Mužíčková,“ uvedla vedoucí pořadatelského SK ŠMIDLIGIRLS Chotyně LUCIE LUDVÍKOVÁ.

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ SOLIDARITA Praha A (M. Čermáková, Trnková, Lukáčová)
2. TJ SOLIDARITA Praha B (Janková, Kosová)
3. TJ AVIA Čakovice mix (Severinová, Límová)
4. SK ŠMIDLIGIRLS Chotyně A (J. Čermáková, Perglerová, Ludvíková)

2. turnaj: Dvojice – Čakovice (30. 5. 2020)

Stejný počet sestav i shodný systém jako před týdnem v Chotyni. Z klasického KO nakonec vyšla vítězně děvčata z Litohlav. Kapitánka Čakovic JANA ČERNÁ byla s průběhem celé akce velmi spokojena. „Ve finále si to za parádní atmosféry rozdala děvčata z Litohlav a Solidy. Těsným výsledkem 10:8 a 10:9 urvaly vítězství Litohlavy, kterým tímto srdečně ještě jednou gratuluji. Třetí místo získala děvčata z Útěchova. Díky štědrým cenám od sponzorů jsme mohly za parádní výkony ocenit všechny zúčastněné.“

1. TJ Litohlavy A (Michálková, Mužíková)
2. TJ SOLIDARITA Praha A (Mašková, Kosová)
3. TJ Útěchov Brno (Schützová, Holátová, Ličáková)
4. SK WATTO (Šulcová, Cihlářová)

2020 pcnszenjaro 023. turnaj: Trojice – Dolní Počernice (7. 6. 2020)

Skvělých 15 trojkových sestav vykouzlilo úsměv na tvářích pořadatelů, zvláště když během zahájení vykouklo skrze mraky sluníčko. Tři skupiny po pěti účastnících, ze kterých postupovaly první dva týmy a dva nejlepší s třetích míst. Domácí ZUZANA TICHÁ si pochvalovala nejen úroveň hry, ale také pomoc všech lidí okolo nohejbalu v Dolních Počernicích. „Díky našim členkám nohejbalového týmu Libče Lexové a Katce Svobodové jsme měli zajištěný dostatek rozkládacích stanů, stolů a lavic. S organizací turnaje nám velmi pomohl ředitel místního dětského domova Martin Lněnička. Celým turnajem nás jako zkušený moderátor provázel a průběh jednotlivých zápasů trefně komentoval, staral se o systém turnaje a zapisování výsledků.“

1. NK Andělská Hora (Kr. Rendlová, H. Vejdovská, K. Vejdovská)
2. TJ SOLIDARITA A (Čermáková, Trnková, Janková)
3. TJ SOLIDARITA B (Kosová, Holomková, Mašková)
4. SK WATTO (Bezstarostí, Šulcová, Richterová)

4. turnaj: Dvojice – Andělská Hora (14. 6. 2020)

Jedenáct dvojic se prezentovalo v Andělské Hoře. „Již během ranních příprav zlobilo počasí a do poslední chvíle se nevědělo, zda se bude hrát v tělocvičně nebo v našem novém venkovním areálu. Naštěstí se při zahájení turnaje počasí umoudřilo a vše mohlo začít. Ve dvou základních skupinách se hrálo na dva sety. Z každé skupiny postupovaly první čtyři týmy do osmifinále. Bohužel se nám během čtvrtfinále pokazilo počasí a na kurtech se již dalo hrát leda tak vodní pólo. Po menším zdržení se opět pokračovalo v tělocvičně, kde svedly obrovský boj hráčky SK Watto se Solidaritou Praha A o třetí místo. Finálový zápas mezi sebou odehrála družstva NK Andělská Hora A a TJ Utěchov A,“ shrnula průběh turnaje Kateřina Svobodová.

1. NK Andělská Hora A (K. Vejdovská, Svobodová)
2. TJ Útěchov Brno A (Fendrichová, Schützová)
3. TJ SOLIDARITA Praha A (Trnková, Mašková)

2020 pcnszenjaro 035. turnaj: Singly – Vršovice (21. 6. 2020)

Čtrnáct odvážných singlistek se i přes nepřízeň počasí prezentovalo na kurtech TJ Sokol Praha Vršovice II. Díky dvěma kurtům, se povedlo, že hra byla plynulá a žádná hráčka nemusela dlouho čekat. Velký úspěch slavily holky z oddílu TJ Útěchov Brno, kterým se podařilo vybojovat první i druhé místo. O třetí se popraly holky z NK Andělská Hora a SK ŠMIDLIGIRLS Chotyně. Moc bych chtěla poděkovat holkám z první ligy a rodině Zátkových, které nám pomohly vše připravit a zorganizovat, aby to dopadlo tak ,jak má,“ oddechla si VERONIKA FUČÍKOVÁ, která se také starala o zdařilý průběh celé akce. Za zaznamenání stojí také čtvrté místo nestárnoucí Svobodové.

1. TJ Útěchov Brno A (Malátová)
2. TJ Útěchov Brno B (Schützová)
3. NK Andělská Hora A (K. Vejdovská)
4. SK ŠMIDLIGIRLS Chotyně A (Svobodová)

6. turnaj: Dvojice – Litohlavy (28. 6. 2020)

Příjemné počasí přilákalo do Litohlav sedmnáct dvojic. Přáním většiny bylo nedopustit další bodový únik týmu Solidarity. Jenže odpověď Pražanek byla rázná. Trnková s Maškovou sice postoupily ze skupiny A z druhého místa, ale jejich cesta vyřazovací částí se zastavila až na nejvyšším stupínku. „Týmy byly rozděleny do čtyř skupin., kde se hrálo pouze na dva sety, do pavouka postupovaly z každé skupiny vždy dvě nejlepší formace. Tam se také hrálo již na dva vítězné sety. Ve finále po třísetové bitvě zvítězila Solidarita A nad naším áčkem, a to nejtěsnějším možným rozdílem. Stala se tak zaslouženým vítězem turnaje. Po odehrání finále proběhlo předání diplomů a věcných cen prvním třem umístěným týmům v turnaji dvojic,“ shrnula vedoucí domácího týmu MARKÉTA PRAŽSKÁ. Překvapením byl neúspěch obou sestav Andělské Hory, které nezvládly čtvrtfinálové duely.

1. TJ SOLIDARITA Praha A (Trnková, Mašková)
2. TJ Litohlavy A (Michálková, Mužíková)
3. TJ Útěchov Brno A (Schützová, Holátová)
4. TJ AVIA Čakovice A (Šimáčková, Severinová)

Průběžné pořadí po 6. Turnaji: 1. TJ SOLIDARITA Praha 33 b., 2. TJ Útěchov Brno 26 b., 3. NK Andělská Hora 19 b., 4. TJ Litohlavy 15 b., 5. SK ŠMIDLIGIRLS Chotyně 12 b., 6. SK WATTO a TJ AVIA Čakovice 6 b., 8. Sokol Dolní Počernice 2 b., 9. TJ Sokol Praha Vršovice II 1 b., 10. TJ Pankrác 0 b.