Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 21.07. 14:18 Turnaj dvojic
    3. ročník nohejbalového turnaje dvojic ve Výrovicích (u Znojma) 25.7.2020, ...
Singlový titul patří Sobotkovi Tisk
Napsal Marek Líbal  |  Pátek, 03.07.2020

2020 mcrmlz1 01(Modřice) Týden po starších žácích se svého prvního letošního šampionátu dočkali i nejmladší nohejbalisté. V nově zrekonstruovaném nohejbalovém areálu v Modřicích se v neděli 28. června konalo 12. GALA mistrovství České republiky mladších žáků jednotlivců. Přestože mají hráči kvůli covidovým opatřením v nohách pouze několik týdnů tréninku, předváděli velmi kvalitní bojovné výkony. Se všemi soupeři i s nástrahami tropického počasí se nejlépe vypořádal Matěj Sobotka ze Žďáru nad Sázavou, který po loňském bronzu tentokrát získal vytoužené zlato.

V recepci zbrusu nové Městské sportovní haly se prezentovalo 27 hráčů z celkem 11 oddílů, což je oproti minulému ročníku mírné zlepšení. Kromě stálých účastníků mládežnických nohejbalových akcí potěšila i účast klubů, které se dosud mládežnických mistrovství příliš neúčastnily. Výpravy z Opočna i ze Slaného zanechaly velmi dobrý dojem a ukázaly, že se s nimi bude muset počítat.

Startovní pole rozdělil řídící orgán soutěže do osmi základních skupin, z nichž vítěz postupoval do osmifinále. Singlisté umístění na druhých a třetích místech museli o svoji účast v play-off ještě zabojovat v předkole. Díky tomu každý z účastníků mistrovství odehrál minimálně tři zápasy. Vzhledem k přechodu fantoma loňské sezony Michaela Svobody do kategorie starších žáků byla cesta k vítězství otevřená a medailové ambice mohla mít celá řada hráčů. Na medaile si brousili zuby Modřičtí, vysokou výkonnost prokazují hráči Českého Brodu, Ondřej Tolar ze Stříbra, karlovarský Tobiáš Gregor či Matěj Sobotka ze Žďáru nad Sázavou.

Krásné a vyrovnané zápasy byly tentokrát k vidění již v osmifinále. V něm zazářil Jiří Zápotocký ze Slaného, když si ve třech setech poradil s pekelníkem Josefem Pavlištou. Postupu se po zvládnutém tiebreaku dočkal i Kryštof Kalianko hájící barvy českobudějovického Dynama a k radosti domácích fanoušků i František Dlabka, jenž přehrál Tobiáše Gregora až posledním míčem třetího setu.

Ve čtvrtfinále se Zápotocký nezalekl velkého soupeře v podobě Ondřeje Tolara a celý první set ho trápil ostrým podáním i dobrou poziční hrou. Za devítek však hlavní zbraň slánského nohejbalisty selhala, když podání z jeho levačky skončilo několik centimetrů v zámezí. Ve druhé sadě si začal Tolar přijímat blíže k síti a aktivní hrou soupeře deklasoval. To ale nemění nic na tom, že výkon středočeského borce patřila k nejpříjemnějším překvapením šampionátu. Druhé čtvrtfinále se povedlo Františku Dlabkovi, jenž bez větších problémů přešel přes oporu Českého Brodu Jana Bálka. Ve čtvrtfinále skončil turnaj i pro Kryštofa Kalianka. Stopku mu ve dvou setech vystavil Matěj Sobotka. V posledním čtvrtfinále neměl modřický Tomáš Jahoda slitování s Janem Zadrobílkem, který tentokrát hájil barvy Českého Brodu.

Semifinálové zápasy nabídly třísetové bitvy. Dlabka přejel v úvodním setu Tolara, ve druhém se však karta obrátila a byl to hráč Stříbra, kdo na hřišti dominoval. Modřický trenér Bednář si pro rozhodující sadu vybral vítěznou stranu a nemýlil se. Tolar si nedokázal dobře přihrávat Dlabkův dlouhý servis a domácí měli finále jisté. Čistě modřické obsazení finále odmítl Matěj Sobotka, jehož razantní pojetí singlu slavilo proti techničtějšímu Jahodovi úspěch.

Duel o bronz musel rozseknout také až zkrácený set. V něm si tentokrát Ondřej Tolar věděl rady, poslední úder zacílil na lajnu a mohl slavit. Ve finále proti sobě stanuli dva zcela odlišní hráči. Modřický Dlabka opírá svoji hru o kvalitní podání, prezentuje se technickou hrou. Sobotka zase využívá svých fyzických dispozic a smečuje téměř z každé pozice. Úvod finále patřil Dlabkovi, který se ujal vedení 3:1. Sobotka se však dokázal uklidnit, útok začal směřovat do volných prostor, a když se mu začalo dařit i na podání, nebylo o vítězi celého šampionátu pochyb.

Na turnaj jsem se velmi těšil, protože byl v krásném prostředí a hlavně mezi kamarády, se kterými se vždy rád potkám. Mé ambice byly dostat se aspoň do první osmičky, protože se mi to podařilo i v minulém roce. Když jsem pak porazil v semifinále Tomáše Jahodu, začínal jsem myslet na to, že by se dal letošní ročník vyhrát, zvlášť když Franta Dlabka vyřadil mého loňského „kata“ Ondřeje Tolara. Nakonec se mi můj sen splnil a mohl jsem se radovat z prvního místa. Velké díky patří mému trenérovi Františku Sládkovi, s nímž jsem v jarní přípravě trénoval smečované údery, a samozřejmě také tátovi, který mě k nohejbalu přivedl,“ líčil čerstvý mistr České republiky MATĚJ SOBOTKA.

Po odchodu Michaela Svobody z této kategorie se konečně dalo bojovat o první místo a Matěj potvrdil, že bude patřit tento rok v mladších žácích k nejlepším. Za celý den ztratil pouze jeden set a zaslouženě vyhrál. Chtěl bych pochválit i domácí klub za bezchybné uspořádání MČR,“ zhodnotil výkon svého svěřence trenér Žďáru nad Sázavou FRANTIŠEK SLÁDEK.

Spokojený byl i kouč modřických nadějí MIROSLAV BEDNÁŘ: „Věřil jsem v postup mezi čtyři nejlepší a to mi kluci splnili. V rozhodujících zápasech jsme se nedokázali dostat na síť. Pochválil bych připravené zázemí a organizaci turnaje pod vedením Petrů Jahody a Guldy.“

Konečné pořadí turnaje:
1. UNITOP SKP Žďár nad Sázavou (Sobotka)
2. MNK Modřice B (Dlabka)
3. TJ Baník Stříbro (Tolar)
4. MNK Modřice A (Jahoda)

Fotogalerie:

Komentáře   

 
#1 Tomáš 2020-07-17 14:32
Fotka č. 8. Je neuctivé, když se nepodají ruce soupeřů jako první. Představte si v tenise, že naběhne po posledním míčku trenér jako první podat ruku soupeřovi. Jak se asi cítí hráč s číslem 6? Polepšete se pane