Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 21.07. 14:18 Turnaj dvojic
    3. ročník nohejbalového turnaje dvojic ve Výrovicích (u Znojma) 25.7.2020, ...
DD: První porážka Šacungu, padl ve Zruči Tisk
Napsal Lukáš Vlach  |  Čtvrtek, 02.07.2020

2020 bdl 04 01Po týdenní pauze vyplněné MČR starších žáků v Čakovicích pokračovala Divize dorostu Ligového poháru předposledním kolem základní části. V obou skupinách se situace v tabulce před prázdninovou přestávkou výrazně zamotala, a tak jedinou jistotou je osmička postupujících do play-off. Budou v ní chybět Přerov, České Budějovice a Karlovy Vary.

Skupina A: 4. kolo

AC Zruč-Senec - SK Šacung Benešov 1947 5:2

Doposud suverénní Šacung narazil. Nadšeně bojující Zruč v závěru dokonce útočila na tříbodový zisk. ,,Prakticky v plné sestavě, jen bez Michala Krunerta, jsme se jeli porvat o konečné první místo v základní části. Body ale udělala jen první dvojka Fürbacher, Ziegler. Zbytek týmu neměl svůj den,“ povzdechl si trenér Šacungu TOMÁŠ HANUŠ. Úvod utkání přitom hostujícímu trápení příliš nenasvědčoval. Obě silnější sestavy totiž získaly pro své týmy tým po bodu a před první trojicí svítil na ukazateli skóre stav 1:1. Zde přišel zřejmě klíčový moment duelu. Lépe zvládnutá koncovka třetí sady v podání trojice Rott, Ausberger, Suchý, posadila domácí do sedla, a ti v euforii přidávali jeden vítězný korálek za druhým. Hynek v singlu porazil Šperlíka, úspěšnější byli Západočeši i v odvetné trojici, a když Rott se Suchým přetlačili ve tiebreaku Šperlíka s L. Krunertem, vypadalo to s hosty všelijak. Důležitý bod pro Benešovské, jenž je ponechává ve hře o vítězství ve skupině, zajistila alespoň dvojice Fürbacher, Ziegler, která zdolala Hynka se Šůchou. ,,Čekal jsem těsnější výsledek. Naštěstí se nám dařilo, tedy až na první a poslední dvojku, kde jsme si to pokazili v podstatě sami. Jediné, co nás může mrzet, je fakt, že jsme soupeře nechali odjet s bodem, který Šacungu podle mě dost pomůže,“ hodnotil střetnutí hráč Zruče MICHAL SUCHÝ. ,,Gratulujeme soupeři k zaslouženému vítězství, vše se tímto totálně zamotalo,“ je si vědom i hostující lodivod Hanuš.

Sestava domácích: Hynek, Rott, M. Suchý, L. Šůcha, Škudrna, Ausberger. Sestava hostů: Fürbacher, L. Krunert, Šperlík, Ziegler, Janko, Khandl.

Hráč Zruče MICHAL SUCHÝ:Chtěli jsme dát do utkání úplně všechno, jelikož jsme věděli, že je pro nás hodně důležité a výhra nad Šacungem by nám mohla vylepšit umístění v tabulce. S výkonem celého týmu jsem maximálně spokojen.“

Trenér Benešova TOMÁŠ HANUŠ: „Bohužel nám nic nevycházelo. Měli jsme velkou kazivost při příjmu i útoku. Soupeř oproti tomu chyboval minimálně. Podle toho utkání také dopadlo.

2020 bdl 04 02TJ Baník Stříbro - TJ Dynamo ČEZ České Budějovice 7:0

Dynamo nenavázalo na předchozí vítězství a bojovný výkon proti Karlovým Varům. Na půdě Stříbra nedokázalo získat ani set, naopak hráči domácího Baníku doslova koncertovali. ,,Utkání mělo jednoznačný průběh. Soupeř, v čele s Lukášem Tolarem, nás převyšoval téměř ve všech herních činnostech,“ souhlasil trenér Českých Budějovic BRONISLAV PILBAUER. V sestavě Stříbra se poprvé představil nováček hostující z Bílé Hory Plzeň Radek Makovec. ,,Zvýšení konkurence v týmu nám může velmi prospět,“ kvitoval trenér domácího Stříbra MIROSLAV NOZAR. Nejblíže k zisku bodu, či alespoň setu, bylo Dynamo v poslední dvojici. Nakonec se ale nepovedlo ani to, když v obou setech Chvátal s Trajerem padli nejtěsnějším poměrem s Nozarem a Makovcem, Jihočechům tak zazpíval na cestu domů nepopulární kanár.

Sestava domácích: L. Tolar, Nozar, Makovec, Kopejtko, Budek. Sestava hostů: Chvátal, Škoda, Brabec, Klečka, Trajer.

Trenér Stříbra MIROSLAV NOZAR: „Kluci věděli, že si v tomto utkání již můžeme zajistit účast ve vyřazovacích bojích. Všichni podali bojovný, soustředěný výkon a všechny body zůstaly zaslouženě ve Stříbře.

Trenér Českých Budějovic BRONISLAV PILBAUER: ,,Kluci na rozdíl od domácího utkání s Karlovými Vary podali ustrašený a velmi nervózní výkon. Mají tak přes prázdniny o čem přemýšlet a na čem pracovat.“

SK Liapor WITTE Karlovy Vary - TJ Radomyšl 3:4

Liapor se chtěl pokusit v domácím prostředí favorizovaného soupeře zaskočit. Drápky vystrčil hned ve druhé dvojici, kdeyž A. Henzl s Gregorem přehráli Věženského s Vachulkou i střídajícím Ježkem a srovnali průběžný stav na 1:1. Jenže v obou trojicích kralovali hosté v čele s L. Votavou a obě pohodlně získali. ,,O co se zatím můžeme opřít, je právě hra trojic, kde na síti výborně hrajícího Lukáše Votavu dokáže obsloužit prakticky kdokoliv z týmu. I tentokrát jsme dokázali bez větších problémů oba zápasy vyhrát,“ souhlasil trenér Radomyšle MAREK VOTAVA. O šanci na výhru definitivně Karlovy Vary přišly v singlu, přestože měl Rendl zápas velmi dobře rozehraný. Jenže Ježek téměř ztracený zápas dokázal otočit a vyhrál nejtěsnějším možným poměrem v koncovce zkrácené sady. ,,Tady jsme se připravili o vítězství. Po vyhraném prvním setu vedl Rendl ve druhém 7:3 a 8:6, přesto nedokázal souboj dotáhnout k výhře,litoval i trenér Karlových Varů VLADIMÍR HLAVATÝ. V odvetných dvojicích domácí zabojovali a dokázali korigovat konečný výsledek až na konečných 3:4. Radomyšl v posledním kole základní části přivítá v domácím prostředí Šacung, na který ztrácí jediný bod. Právě výsledek tohoto šlágru hodně napoví o konečném pořadí ve skupině a nasazení pro play-off.

Sestava domácích: A. Henzl, Š. Henzl, Gregor, Rendl, Tišňovský. Sestava hostů: L. Votava, Havlík, Věženský, Vachulka, Ježek.

Trenér Karlových Varů VLADIMÍR HLAVATÝ: ,,Vyrovnané utkání, ve kterém byl náš tým jasně lepší ve dvojicích - vyhráli jsme tři ze čtyř. Hosté naopak dominovali v trojicích. S výkonem hráčů i s jejich přístupem k utkání a nasazením jsem spokojený, všichni hráli na hranici svých možností.“

Trenér Radomyšle MAREK VOTAVA: „Do Karlových Varů jsme vyrazili jen v pěti, když doma musel zůstat indisponovaný T. Votava. Úvodní dvojici jsme zvládli, zato ta druhá byla pro mne velkým zklamáním. Naštěstí nám funguje hra trojic a štěstí se k nám přiklonilo i v singlu. V závěru utkání nám proti nadšeně bojujícím domácím trochu došly síly, když se projevila účast hráčů na sobotním turnaji.

TABULKA SKUPINY A

 

Skupina B: 4. kolo

2020 bdl 04 03TJ Peklo nad Zdobnicí - TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice 3:4

Velmi zajímavý duel. Domácí měli velkou šanci v případě vítězství zajistit si minimálně druhé místo. Východočeši navíc začali skvěle, když Fries s Čižinským takřka bezchybným výkonem měli po celé utkání proti Hejtíkovi s Maturou navrch. Když jim v závěru druhého dějství pomohl za devítek nevynucenou chybou na útoku hostující Matura, po zásluze si došli pro první bod. Vzápětí se však karta obrátila. Nesládek se Seidlem byli mnohem trpělivější než Šimeček s Ferebauerem, kteří kupili v mezihře i na útoku chyby. Srovnáno. Ve trojici sice Peklo získalo úvodní set, ale agresivná hra Středočechů nakonec přinesla ovoce. Spartak zápas otočil a ujal se vedení. V singlu ovšem zase jasně dominoval Fries, celkem v poklidu zajistil vyrovnání skóre. Odvetná trojice byla zajímavá už z toho pohledu, že oba týmy nastoupily bez svých tahounů Matury a Friese. Mnohem lépe se s tím prali již od začátku Čelákovičtí, kteří se mohli spolehnout na důrazného Nesládka. Trenéři Pekla zkoušeli sestavu několikrát prostřídat a nakonec vrátili do hry i svého lídra Friese. Ani to však k obratu nepomohlo a hosté šli do odvetných dvojic z lepší pozice. Domácí fandové věřili, že elitní sestava Fries a Čižinský vrátí Peklo zpět do hry o vítězství. Jenže tentokrát se pletli. Spartak hrál ve velké pohodě, především Seidlovi se dařilo, naopak na druhé straně se pohoda vytratila. Hladká porážka znamenala konec nadějí na výhru v utkání. ,,Hostující sestava byla přesnější a údernější,“ souhlasil trenér Pekla MICHAL HOLATA. Na konečných 3:4 snížili v závěru Šimeček s Ferebauerem, kteří skolili Maturu, Löffelmana a střídajícího Hejtíka. ,,Naše druhá dvojice nás tentokrát podržela a předvedla určitě svůj letos zatím nejlepší výkon,“ pochválil své svěřence Holata. Tímto je stále vše před posledním kolem otevřené. Peklo však potřebuje pro lepší než čtvrtou pozici do play-off získat minimálně bod na půdě favorizovaných Holic. Čelákovice již budou jen čekat na ostatní výsledky.

Sestava domácích: Ferebauer, Fries, Čižinský, Šimeček, Kotyza, Kopecký, Teplý. Sestava hostů: Nesládek, Seidl, Hejtík, Matura, Löffelmann, Jedlička.

Trenér Pekla MICHAL HOLATA: ,,Myslím, že jsme odehráli kvalitní utkání. V cestě nám však stál silný soupeř, v jehož řadách jsou hráči se zkušenostmi z dospělého nohejbalu. Právě v tom bych viděl největší rozdíl, který se nejvíce projevil v zápasech trojic. Čelákovice, i díky typologii hráčů, hrají silový, agresivní nohejbal, nám nezbývá než se snažit o určitou pestrost a chytrost. Každopádně gratulujeme soupeři k vítězství.“

Trenér Čelákovic MICHAL DOUCEK: ,,Na první celek tabulky se náš tým vytáhl a vybojoval cenné vítězství. Kluci měli náročný víkend, když museli naskakovat do obou dospěláckých týmů, a tak jsem s jejich hrou vcelku spokojen. Naším nejlepším hráčem byl Seidl.

TJ Spartak MSEM Přerov - TJ Sokol Holice 0:7

Východočeši přijeli do Přerova bez tří opor: Veselého, Pohla a proti ,,svým“ nakonec nenastoupil ani Dreiseitl. Parta okolo kapitána Vojtíška se ale semkla a dokázala i tak získat tři body. Cesta za nimi však byla těžší, než napovídá výsledek. ,,Místo stavu 0:4 to klidně mohlo být 3:1 pro nás. Všechny zápasy byly vyrovnané, jen v závěru jsme se vždy lekli vítězství,smutnil domácí trenér PAVEL JANEK. Do utkání Holice nastoupily ve velkém stylu a v první dvojici povolili Kubový s Vojtíškem domácím pouhých šest míčů. Poté přišla trojice soubojů, kde vždy rozhodoval až třetí set. Ve druhé dvojici Sochůrek s Vohradníkem po velké bitvě udolali Pokorného s Pírkem. ,,To byl asi rozhodující moment. Zvítězili jsme až posledním míčem třetího setu a nastartovali se tak do zbytku střetnutí, oddechl si trenér Holic MAREK LÍBAL. V dalších dvou zápasech získal Spartak první set, ale ani v jednom případě nedokázal dílčí zápas dotáhnout do vítězného konce. V singlu dokonce vedl Pírek ještě ve druhém setu 7:3, pak herně zkolaboval a Vojtíšek až do konce duelu nepovolil soupeři jediný bod. To bylo na domácí moc a Holice už v poklidu dokráčely pro tři body. Vysokou výhru potvrdili, znovu ve třech sadách, v závěrečné dvojici Vojtíšek s Kubovým.

Sestava domácích: Bláha, Pírek, Mužík, Pokorný, V. Lollek. Sestava hostů: Vojtíšek, Kubový, Vohradník, Sochůrek.

Trenér Přerova PAVEL JANEK: ,,Stále nezvládáme koncovky dobře rozehraných zápasů. Naším nejlepším hráčem byl Pírek.“

Trenér Holic MAREK LÍBAL: ,,K utkání jsme nastoupili v minimálním možném počtu, bez tří hráčů základní sestavy. Konečný výsledek je pro domácí až příliš krutý a dění na hřišti úplně neodpovídá. Hned čtyři zápasy dospěly do třetích setů. V nich jsme většinou dokázali zachovat klidnou hlavu a mnohdy i se štěstím zvítězili.“

TABULKA SKUPINY B