2020 bdl 02 01V nejzajímavějším duelu druhého kola Divize dorostu napravily ve skupině B Modřice porážku z úvodního vystoupení a přetlačily doma Čelákovice, které naopak padly podruhé v řadě. Jihomoravané tak ukázali, že se s nimi musí i letos počítat. Rozjeté Peklo si připsalo další tři body, když deklasovalo Přerov na jeho půdě. V áčku zatím vypadá po další jasné výhře v Karlových Varech nejlépe Šacung a jako jediný je zatím bodově stoprocentní. Druhou výhru si připsala také Radomyšl, která v jihočeském derby vydolovala plný počet bodů na půdě českobudějovického Dynama. Ze svého prvního vítězství se raduje nováček ze Stříbra, jenž v dalším derby doma skolil oslabený celek ze Zruče. Hosté byli nakonec v závěru rádi alespoň za bod.

Skupina A: 2. kolo

TJ Dynamo ČEZ České Budějovice - TJ Radomyšl 1:6

Mladíci z Dynama přivítali na svém hřišti zkušenějšího soupeře z Radomyšle, na kterého přes velkou snahu po většinu duelu herně nestačili. Od počátku jsme měli otěže utkání pevně v rukou, domácím nelze upřít snahu, ale větší kvalita a fyzická vyspělost byla na naší straně,věděl i trenér hostů MAREK VOTAVA. Radomyšl se rychle ujala vedení 3:0, následně ale zazlobil domácí Škoda a získal pro Dynamo první set, jenže Vachulka se nenechal rozhodit a singl nakonec dokázal zvrátit. „Škoda byl naší velkou naší nás vrátit zpět do utkání, ale po třísetovém boji se mu to nepodařilo,“ zalitoval kormidelník Českých Budějovic EMANUEL VIŠVADER. Po dalších dvou hladkých výhrách hostů bylo o tříbodovém exportu do Radomyšle rozhodnuto, Dynamu se ale povedlo v poslední dvojici konečný stav alespoň zkorigovat, o což se postarala dvojice Chvátal, Trajer.

Sestava domácích: Chvátal, Škoda, Brabec, Klečka, Trajer, Čakan. Sestava hostů: L. Votava, Ježek, Věženský, Vachulka, Havlík, T. Votava

Trenér Českých Budějovic EMANUEL VIŠVADER:Nastoupili jsme v pozměněné sestavě dvojic, protože jsem byl nucen udělat změny. Soupeř byl velmi kvalitní a herně vyrovnaný. Byl nad naše síly.“

Trenér Radomyšle MAREK VOTAVA: Jsem spokojen s předvedenou hrou i s výsledkem, jen mě trochu mrzí ztráta koncentrace v koncovce, kdy jsem Dynamu dovolili získat čestný bod. Domácím hráčům nelze upřít snahu a bojovnost, jejich čas určitě přijde, ale tentokrát si myslím, že zaslouženě vyhrál náš tým.“

2020 bdl 02 03TJ Baník Stříbro-AC Zruč-Senec 5:2

Zruč si po hladkém domácím vítězství nad Vary brousila zuby na další body, proti však byl nadšeně bojující nováček ze Stříbra v čele s Lukášem Tolarem. Hostům v zápase navíc citelně scházel jejich tahoun Rott. ,,Zápas a jeho výsledek absolutně nenaplnil naše očekávání, především kvůli chybějící hlavní opoře našeho týmu Tomáši Rottovi, který si bohužel v noci před utkáním zablokoval krk a nemohl se zápasu zúčastnit. Od první chvíle byla jeho absence velice poznat, jelikož byla celá sestava na místě předělána. Nejvíc se to odráželo ve dvojicích, na které jsme tolik spoléhali,“ posteskl si hostující hráč MICHAL SUCHÝ. Po úvodních dvojicích, které vyhrály silnější sestavy obou týmů - za Stříbro L. Tolar s Kopejtkem a za hosty Hynek s M. Suchým, byl stav nerozhodný. Pak však přišla domácí smršť, jež se zastavila až na stavu 5:1, když především obě trojice a singl se staly zcela jednoznačnou záležitostí hráčů Baníku. „Na rozdíl od minulého utkání jsme sehráli výborně obě trojice a nedali v nich soupeři prakticky žádnou šanci,“ liboval si domácí trenér MIROSLAV NOZAR. V poslední dvojici šlo ještě o dost. Hosté ji potřebovali zvládnout, aby si zajistili do tabulky důležitý bod. V naprosto vyrovnaném souboji rozhodoval až úplně poslední míč zkrácené sady. Šťastnější byli v závěru zručští Škudrna se Šůchou proti Nozarovi s Budkem.

Sestava domácích: L. Tolar, Nozar, Budek, Sobotka, Kopejtko, O. Tolar. Sestava hostů: Hynek, Ausberger, Škudrna, M. Suchý, L. Šůcha.

Trenér Stříbra MIROSLAV NOZAR: „Hlavní hvězdou utkání byl Lukáš Tolar, který se podílel na všech pěti bodech našeho týmu, všichni kluci ale podali sympatický výkon. S výsledkem jsme velmi spokojeni a nechybělo mnoho, abychom brali dokonce všechny tři body. “

Hráč Zruče MICHAL SUCHÝ: „S výkonem celého týmu nejsem ani trochu spokojený. Výsledek mluví za vše. Ačkoli může být ovlivněn absencí zmiňovaného Rotta, tak si myslím, že teď celý tým ví, že toto se již nesmí opakovat a musíme být připraveni na jakoukoli změnu sestavy.

SK Liapor WITTE Karlovy Vary - SK Šacung Benešov 1947 0:7

Šacung nastoupil do utkání tentokrát bez Michala Krunerta a pouze v minimálním počtu hráčů. I tak potvrdil hladkou výhrou ambice na vítězství v západní skupině. ,,Na Karlovy Vary se nám dlouhodobě daří, ale dnešní utkání jsme přesto nepodcenili a přijeli v téměř nejsilnější sestavě. To dokazuje několik třísetových zápasu. I po přesunu do haly kvůli rozmočenému kurtu jsme pokračovali v zodpovědném výkonu a utkání dotáhli k tříbodovému zisku,“ zhodnotil střetnutí trenér Benešova TOMÁŠ HANUŠ. Vývoj přitom opravdu nebyl až tak jednoznačný, jak napovídá konečný výsledek. Domácím se ale hrubě nedařily koncovky. Po úvodní dvojici dostali hráči Liaporu všechny tři následujícíc zápasy do zkrácených setů, ani jeden z nich se jim však nepodařilo získat. Když pak nezvládli ani těsné koncovky v odvetné trojici, bylo prakticky jasné, že odejdou i tentokrát bez bodu. Šacung si odvetné dvojice pohlídal, kanárovou výhru pečetili nejprve Fürbacher s Zieglerem a poté i L. Krunert se Šperlíkem. ,,Utkání bylo negativně poznamenané počasím. Úvodní tři zápasy se hrály na mokrém povrchu za občasného mrholení, pak byl duel za stavu 0:3 kvůli silnému dešti přerušen a dohrávalo se v hale. S podmínkami se lépe vyrovnali herně vyspělejší hosté, kteří si odvezli zasloužené vítězství 0:7,“ krátce shrnul dění trenér domácích VLADIMÍR HLAVATÝ.

Sestava domácích: A. Henzl, Š. Henzl, Rendl, Tišňovský, Gregor. Sestava hostů: Fürbacher, L. Krunert, Šperlík, Ziegler.

Trenér Karlových Varů VLADIMÍR HLAVATÝ: „Naši hráči podali výkony odpovídající podmínkám. Spokojený jsem hlavně s tím, že se nikdo nezranil.“

Trenér Benešova TOMÁŠ HANUŠ: Do Karlových Varů jsme přijeli s minimálním počtem lidí. K vidění bylo několik třetích setů, které však kluci zvládli dobře. Výkony nebyly sice podle mých představ, ale na vítězství to stačilo.

Tabulka:  ZDE

 

Skupina B: 2. kolo

MNK mobilprovás Modřice – TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice 4:3

2020 bdl 02 02Modřice do utkání nastoupily už s oporou Bolelouckým, což se ukázalo jako velmi důležitý faktor. Právě Boleloucký v první dvojici společně s Brennerem po bezchybném výkonu hladce přehráli Hejtíka s Löffelmannem a střídajícím Maturou. Hosté dokázali srovnat třísetovou výhrou dvojice Nesládek, Seidl proti Jonasovi se Svobodou a střídajícím Jurkou. Úvodní trojice se ukázala pro další vývoj jako klíčová, rozhodl ji až poslední možný míč a útočná chyba hostů. ,,Souboj prvních trojic rozlouskl tajenku celého utkání. První set jsme neustále dotahovali a hosté ukázali několik razantních útoků. Ve druhém jsme ale postupně zlepšovali obranu a dovedli zápas do tiebreaku. V úplné koncovce nám pomohl smečař hostů, který poslal míč do těsného autu,“ oddechl si modřický trenér RICHARD LAŤÁK. Vzápětí vedení navýšil mladíček Kolouch, jenž v singlu zničil Löffelmanna a Modřice měly výhru na dosah. Za záchrannou brzdu však zatáhli hosté v odvetné trojici, kterou rozhodla koncovka úvodní sady. ,,Brenner v průběhu dostal od bloku nepříjemnou ránu do hlavy a musel vystřídat. Set se musel rozhodnout až za devítek. Domluva zněla jasně - útok směřovat do nahrávače a nejlépe do pravé nohy. Někdy je ale asi lepší nic neříkat, když potom smečař zahraje do Matury, který i při své výšce dokáže velmi dobře zkrotit míč. Konec už netřeba komentovat. Ve druhém setu se prostřídala sestava, ale na víc, jak pět bodů, to nebylo,“ zlobil se Laťák. Čelákovice živily naději na zvrat, která se ještě o něco zvýšila po vyhrané koncovce prvního dějství v následujícím klání dvojic v podání Seidla a Nesládka. Elitní dvojice domácích Brenner a Boleloucký se ovšem v dalších dvou sadách uklidnila, zápas otočila a domácí diváci se mohli ve zbrusu novém areálu začít radovat. Na vítězství totiž již nemohla nic změnit ani závěrečná porážka domácích mladíků Jurky se Svobodou.

Sestava domácích: Boleloucký, Brenner, Jonas, Svoboda, Kolouch, Jurka, Pilař, Šášek. Sestava hostů: Hejtík, Matura, Löffelmann, Nesládek, Seidl.

Trenér Modřic RICHARD LAŤÁK: ,,V pátek jsme přizpůsobili trénink na hru Čelákovic, hlavně na dvojice a vyplatilo se. Výborný výkon podal náš první debl a v singlu Kolouch. Nejslabší článek naší hry byl příjem, což se zlepšuje velmi pomalu. V příštím kolem zkusíme urvat body ještě lepším výkonem na půdě největšího favorita soutěže v Holicích.

Trenér Čelákovic MICHAL DOUCEK: Škoda první trojky, kde jsme určitě sahali po bodu. Ani předposlední dvojka nebyla bez šancí. Musíme zlepšit koncovky a být při nich více trpěliví.

TJ Spartak MSEM Přerov-TJ Peklo nad Zdobnicí 0:7

Peklo válí! Po úvodní výhře s Modřicemi získalo tentokrát všechny tři body a vypadá to, že by mohlo skončit v soutěži mnohem výše, než možná někteří čekali. Dobrou zprávou pro Východočechy také je, že se k minule výborně hrajícím Friesovi s Čižinským přidali svými výkony tentokrát i další hráči. Hostující tým se v úvodu zápasu hladce vyhranými dvojicemi ujal velmi rychle vedení 2:0. První a poslední komplikace v celém utkání nastala v úvodní trojici, kdy domácí získali svůj jediný set. Po vystřídání se ale Peklo na hřišti srovnalo a zvládlo zkrácenou sadu lépe. ,,Při hře prvních trojic jsme museli vystřídat Kopeckého za Čižinského, čímž jsme změnili herní systém a vyrovnaný souboj zvládli. Ve zbytku zápasu jsme již dominovali,“ pochvaloval si vedoucí Pekla MICHAL HOSTINSKÝ. To bylo ze strany domácích vše. Východočeši trpělivě přidávali další body a ve velké pohodě dokráčeli za hladkou výhrou. Spartaku naopak při jeho letošní premiéře zazpíval nepopulární kanár. ,,Peklo je cílevědomý tým, který to s mládeží opravdu umí,“ ocenil soupeře domácí lodivod PAVEL JANEK.

Sestava domácích: Bláha, Pokorný, Pírek, Mužík, P. Lollek, V. Lollek. Sestava hostů: Ferebauer, Čižinský, Fries, Šimeček, Kotyza, Kopecký.

Trenér Přerova PAVEL JANEK: ,,Silný soupeř nás přehrál po všech stránkách, nepomohlo ani zlepšení Pírka a Pokorného. Určitě nám chyběl Dreiseitl, který letos hraje v Holicích.“

Vedoucí Pekla MICHAL HOSTINSKÝ: ,,Do utkání jsme nastupovali s vědomím, že pokud chceme bojovat o co nejlepší umístění v play-off, tak je nutné se vyhnout zbytečným bodovým ztrátám. Šli jsme proto cílevědomě za ziskem tří bodů. Stále pracujeme na sehrávání našeho týmu, což se projevilo především ve výborně odehrané druhé trojici. V závěrečných dvojicích jsme si již dovolili zapojit střídající hráče.

Tabulka: ZDE


Komentáře   

#7 Beneš 2020-06-14 16:17
To co se zde píše považuji za naprosto skandální. Dorosteneckou ligu jsme hráli několik roků, ale tohle je již značně přes čáru. Ale ono je to vlastně všechno hodně špatné, co si budeme namlouvat.
Citovat
#6 Znalec 2020-06-13 09:44
Zápis nepíšou trenéři ale delegovaní rozhodčí svazem. Ty bych především potrestal. Zase ale domácí tým pokud nemá zajištěnou halu má přece právo zbylé zápasy skrečovat.
Citovat
#5 Petr p. 2020-06-13 04:44
Je to ostuda pokud někdo zápas napíše. Pro oba kluby exemplárni potrestani. Zápas měl skončit za 3 body pro stříbro. Na můj vkus hraje dorost. Ligu hodně týmu a s malou kvalitou. Česká skupina je podstatně slabší. Budejky, Vary, zruč na to momentálně nemají. Stříbro jeden hráč a ještě si týmy píši zápasy. Možná by bylo vhodné, aby se vyjádřili oba trenéři proč vlastně ovlivňují soutěž.
Citovat
#4 Antonín Stehlík 2020-06-12 14:34
V dorostenecké lize by stejně prospělo, kdyby za stavu 4:2 nebo 6:0 mohl kterýkoliv tým postavit do závěrečné dvojice sestavu která by se skládala z hráčů, kteří v první ani druhé dvojce nehráli. Pomohlo by to rozvoji mládeže, pomohlo by to trenérům vyzkoušet nováčky v ostrém boji a na celkovém bodovém stavu by to nic neměnilo.
Citovat
#3 a je to! 2020-06-12 07:30
No a co. Tak se poslední dvojka napsala a Zruč má alespoň bod. Bylo ošklivé počasí a týmy se na závěrečné klání už nechtěly stěhovat do haly. Je smutné, že se zápasy domlouvají už v této kategorii.
Citovat
#2 Fanda 2020-06-12 04:41
A jak? Tezko ma autor vedet kdyz k dispozici zapis a komentare treneru.
Citovat
#1 baník stříbro 2020-06-12 04:01
Divný článek, viděl jsem celé utkání, ale závěr se ve Stříbře ukončil jinak a ne poslední dvojicí...
Citovat