Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


Epidemie zastavila i Zimní pohár žen Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Pondělí, 23.03.2020

2020 zpz2020 01(Český Brod, Santoška, Nebušice) Jen tři ze čtyř plánovaných turnajů zvládly odehrát aktérky Zimního poháru žen 2020. Poslední akce v Čelákovicích se už kvůli současné epidemii nového koronaviru nekonala. „Bohužel situace nám nedovoluje dokončit celý seriál, a tak je vítěz určen po dohodě se všemi týmy už po třetím turnaji. Je jím družstvo Českého Brodu. Ceny budou předány na letním turnaji Jedličkov open,“ řekla předsedkyně Komise žen Českého nohejbalového svazu VLADIMÍRA VOITHOVÁ.

1. turnaj – Český Brod – trojice (15. 12. 2019)

Zahajovací turnaj Zimního poháru přivítal v polovině loňského prosince v Českém Brodu 12 trojkových sestav. V boji o třetí místo si to  rozdalo mimo soutěž hrající uskupení Břve a Vršovice. Bylo to parádní představení zvláště Plechaté, kterou nedokázaly Pražanky eliminovat. Vyvrcholení turnaje pak obstaraly obě hlavní sestavy Českého Brodu. Momentálně lepší byla Bálkové formace. „Finálový zápas proti spoluhráčkám byl několikrát nakloněný v náš prospěch. Ovšem ani já, ani Lenka Cibulková jsme nedokázaly vzít do rukou zodpovědnost a souboj dokončit. Moc dobře vím, že jsem za stavu 9:7 ve třetím setu měla zahrát kraťas. Nebo alespoň za stavu 9:8 a možná ani za 9:9 by nebyl špatný. Ale jsem ponaučená a následující sezónu budu hrát už s maximální odvahou i nasazením,“ zpytovala svědomí VERONIKA TYMICHOVÁ ze stříbrné sestavy.

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Slavoj Český Brod B (Bálková, Möglichová, Červenková)
2. TJ Slavoj Český Brod A (Cibulková, Tymichová, Chuchlová)
3. TJ Sokol Břve (Plechatá, Kulhavá, Lukáčová)
4. TJ Sokol Vršovice II (Strejčovská, Lošťáková, Fojtíková)

2. turnaj – Santoška – dvojice (18. 1. 2020)

Solidních 14 dvojic si našlo cestu do haly se dvěma antukovými kurty, kde má své zázemí pražský oddíl ze Santošky. Ze tří skupin se postupovalo do vloženého čtvrtfinále, které nakonec rozhodlo o tom, že semifinálové dvojice vytvořily pouze hráčky Santošky a Českého Brodu, jež se utkaly ve dvojím oddílovém derby. O třetí místo si zahrála domácí Santoška A proti Českému Brodu A. Domácí hráčky podlehly až v rozhodující výměně tiebreaku. Ve finále proti sobě stály Santoška B a Český Brod B. První set domácím utekl v rozhodující výměně, Santoška ale pak zabojovala a srovnala. Ve třetím dějství však byly o dva balony opět lepší Středočešky. Tentokrát už to VERONICE TYMICHOVÉ vyšlo. „Do turnaje jsme společně s Martinou Chuchlovou šly s velkými ambicemi. I když nás nikdo netipoval na vítězky, tak jsme chtěly urvat co nejlepší umístění, ostatně jako vždy. Vzhledem k tomu, že jsme spolu opravdu dlouho dvojku nehrály, tak nám chvilku trvalo, než jsme našly společnou řeč. Brzy ale začalo jít vše jako na drátkách a dokázaly jsme v semifinále přehrát i naši A sestavu, navíc s velkou převahou. Finále bylo těžkou zkouškou. Snažila jsem si zabrat skoro celé pole, abych jako smečařka měla větší procento míčů a zároveň soupeřky donutila se tlačit do co nejmenšího prostoru, což fungovalo. Jsem moc šťastná, že to vyšlo. Martina také hrála na sto procent a jsem na ni pyšná.

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Slavoj Český Brod B (Tymichová, Chuchlová)
2. DTJ Santoška B (Körösi, Plechatá)
3. TJ Slavoj Český Brod A (Möglichová, Bálková)
4. DTJ Santoška A (Tomšová, Tumová)

3. turnaj – Nebušice – trojice (8. 2. 2020)

V Nebušicích hrálo dvanáct týmů ve čtyřech skupinách a vítězky postoupily přímo do čtvrtfinále. Druhé a třetí celky pak ve vloženém osmifinále hrály o možnost je vyzvat. Čtvrtfinálová klání potom poslala do semifinále Český Brod B, Vršovice a oba týmy Santošky. Ty si to nakonec rozdaly v derby o první finálové místo a úspěšnější byla sestava Plechaté. Ve druhém zápase se béčko Českého Brodu pokusilo pomstít vyřazení svého prvního týmu ve čtvrtfinále, ovšem ve třísetové bitvě triumfovaly hráčky Vršovic, v jejichž sestavě se po celý den na útoku překvapivě často objevovala Fojtíková. I o bronz se hrálo na tři sady. Zápas „rozhodla“ za devítek Bálková, když její technické zakončení bylo neúspěšné. Třetí příčka tak připadla Santošce B. O nejvyšší stupínek si to v pražském klání rozdaly Santoška A s Vršovicemi. Díky precizní a kompaktní hře si pro zlato došly zástupkyně Santošky. Zaslouženě. Naše obrana se nedokázala vyrovnat s pestrým útokem Plechaté, která své údery rozdávala všemi směry. Chvíli se sice zdálo, že bych ji mohla zkrotit svým blokem, ale nestalo se a soupeřky přesvědčivě vyhrály,“ nabídla svůj pohled RŮŽENA ŘEHÁKOVÁ z týmu poražených finalistek.Musím ještě zmínit mladá děvčata z Útěchova B Zapletalovou a Cempírkovou - žákyně ze Žďáru nad Sázavou. Pod vedením své hrající trenérky Malátové získávají správné nohejbalové návyky a věřím, že pokud u nohejbalu vydrží, ještě o nich uslyšíme,“ dodala.

Konečné pořadí turnaje:
1. DTJ Santoška A (Kopecká, Plechatá, Zachová)
2. TJ Sokol Vršovice II (Řeháková, Zátková, Fojtíková)
3. DTJ Santoška B (Tomšová, Tumová, Tafsi)
4. TJ Slavoj Český Brod B (Bálková, Möglichová, Chuchlová)

FOTOGALERIE ZDE

Konečné pořadí Zimního poháru žen: 1. TJ Slavoj Český Brod 23 bodů, 2. DTJ Santoška 18 b., 3. TJ Sokol Vršovice II 9 b., 4. TJ Spartak Čelákovice 5 b., 5. TJ AVIA Čakovice 3 b., 6. TJ Útěchov 2 b., 7. TJ Solidarita Praha a TJ Pankrác 0 b.