Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


Pohárová premiéra v Počernicích Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Úterý, 18.02.2020

2020 pcnsmlzdp 01(Praha-Dolní Počernice) Polovina února, ale venku skoro jaro. Ideální čas pro start letošní soutěžní sezony. Její úvod obstarala nejmladší nohejbalová kategorie. V Dolních Počernicích se v sobotu odehrál první díl Poháru Českého nohejbalového svazu mladších žáků. V boji o letošní premiérové pohárové body byl nejúspěšnější modřický tandem František Dlabka, Tomáš Jahoda.

Po zimní pauze je hlad po nohejbalu. Dokazuje to počet dvojic, který na okraj Prahy vážil cestu. Obavy z chřipkové epidemie se naštěstí nenaplnily a dorazilo všech 17 přihlášených sestav,“ říká ředitel turnaje MILAN KADĚRA z pořádajícího dolnopočernického oddílu. „Hrálo se ve čtyřech skupinách a dvou halách, nově i v Kyjích, kde jsme našli halu s vyhovujícími rozměry. Ukončili jsme tak trápení v naší malé Sokolovně, kam se ovšem na trénink rádi vrátíme, dodává. Líbila se mu i úroveň hry, kterou malí vyznavači "baletu nad nízkou sítí" předváděli. „Roste nám spousta mladých a šikovných nohejbalistů,“ zvedá palec Kaděra.

Zatímco vítězové čtyř základních skupin šli rovnou mezi nejlepší osmičku, týmy na druhých a třetích třetích místech musely do předkola. Všichni dopolední premianti pak ve čtvrtfinále potvrdili své pozice a své protivníky hladce vyřadili. Žďár nad Sázavou A nejprve rozesmutnil domácí Dolní Počernice (Trzaskalik, Pergner). Modřice A skolily karlovarské béčko (Stýblo, Novotný). Český Brod A přejel Čakovice (Katz, Počávovský). A v posledním klání této fáze poslaly Karlovy Vary A domů holické céčko (Čapek, Tomašov).

2020 pcnsmlzdp 02Modřice před rokem v Dolních Počernicích triumfovaly a v cestě za obhajobou je nezastavil ani Žďár nad Sázavou. Kluci z Vysočiny padli v semifinále s favoritem ve dvou setech. Podobný průběh měl i druhý souboj, kde si Český Brod poradil s Karlovými Vary. Lázeňský tandem pak svedl velkou řež o bronz se Žďárem. Rozhodla koncovka tiebreaku, ve které byla o dva míče šťastnější dvojice z česko-moravského pomezí. Finále? Žádná velká přetahovaná. Modřičtí byli v sobotu nejlepší a potvrdili to i zápase o vítězství. Českému Brodu dovolili jen 11 balonů. Zajímavostí je, že konečné pořadí na prvních čtyřech příčkách je naprosto shodné s tím loňským. A stejná jsou i jména, jen v modřické sestavě Jahoda nahradil Svobodu.

Za celý turnaj musím kluky moc pochválit. Do všech zápasů nastoupili velmi zodpovědně a po celý den předváděli konstantně výborné výkony. Oba od ledna trénují se skupinou našich starších žáků pod vedením trenérů Bednáře a Svobody, a tak přijeli skvěle připraveni. Neprohráli ani set. Pomohla k tomu i skvělá mezihra, když kluci prakticky stále útočili z blízkosti sítě. Ve finále proti velmi kvalitnímu družstvu Českého Brodu se Tomášovi dařilo "zaháněcí" podání, čímž soupeři ztěžoval přípravu útoků. Když oba opět přidali takřka bezchybnou mezihru, mohli naplno využít útočný potenciál leváka i praváka v této dvojici a o výsledku nebylo pochyb,“ bilancoval kouč vítězné modřické formace PETR JAHODA. Pohár mladších žáků pokračuje 14. března v Holicích.

Konečné pořadí turnaje:
1. MNK mobilprovás Modřice B (Dlabka, Jahoda)
2. TJ Slavoj Český Brod A (Bálek, Červenka)
3. UNITOP SKP Žďár nad Sázavou (Sobotka, Zapletal)
4. SK Liapor WITTE Karlovy Vary A (Lebeda, Gregor)