Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


Vsetín stvrdil formu, pohár patří Radomyšli Tisk
Napsal Lukáš Vlach  |  Středa, 04.12.2019

2019 pcnsdorholice 01(Holice) Týden po kategorii starších žáků se uzavřela i letošní pohárová soutěž dorostu. Její závěrečné dějství se odehrálo v sobotu v Holicích. Zájem byl obrovský, turnaj naplnil maximální kapacitu 24 dvojic - včetně dvou reprezentačních výběrů žáků do 15ti let. Svou účastí jej navíc ozdobili i čerství juniorští mistři světa Majštiník, Bílý a Matura. První dva jmenovaní si také v barvách mateřského Vsetína dokráčeli pro turnajový triumf. Vítězem celého seriálu se stala Radomyšl.

V základních skupinách k žádnému většímu překvapení nedošlo a také z předkola play-off prošly všechny týmy z druhých míst ve skupinách. Notnou dávku smůly si zde vybral několika neproměněnými setboly reprezentační výběr starších žáků B (Dvořák, Čižinský), který se tak s turnajem musel rozloučit poměrně záhy. V osmifinále už došlo k prvním výpadkům favoritů a vítězů skupin. Skončil Český Brod (Truc, Jedlička), jenž padl v jediném třísetovém zápase této fáze s Modřicemi B. Dohrál i Zbečník B (Šimeček, Levý), jehož zaskočila výborným výkonem Radomyšl B. A překvapivě se do nejlepší osmičky neprobojovaly ani Čelákovice (Matura, Hejtík), když podlehly reprezentačnímu výběru žáků A.

V úvodním čtvrtfinále Modřice A (Boleloucký, Brenner) držely ve vyhecovaném zápase krok se Vsetínem A až do devítek v prvním setu, zde však byli úspěšnější Valaši. Ti si pak postup ve druhé sadě bez problémů pohlídali. Radomyšl A hladce přemohla do této chvíle velmi dobře hrající reprezentační výběr A (Tolar, Seidl). Ani druhá sestava Modřic (Bartoš, Jonas) nebyla v této fázi úspěšná, když  po dobrém začátku ve zbytku zápasu nestačila na Radomyšl B. Domácí Holice A (Veselý, Brož) se v závěrečném čtvrtfinále musely sklonit před Zbečníkem A, kterému po jasně vyhraném prvním setu, v němž exceloval mladičký Fries, pomohl v tom druhém za devítek svou chybou na útoku domácí Brož.

Na strojovou hru vsetínského tandemu marně hledala recept v úvodním semifinále Radomyšl A  (Slavíček, Hokr). Jihočeši od začátku tahali za kratší konec a Valaši svůj postup s přehledem kontrolovali. Úspěšná nebyla vzápětí ani Radomyšl B (Buriánek, Švancar),  jež rovněž ve dvou setech nestačila na Zbečník A. Oddílový souboj obou dvojic z jihu o třetí místo skončil lépe pro béčko.

Finále přineslo důstojné vyvrcholení celého turnaje. Lépe do něj vstoupil Zbečník A (Pohl, Fries), když v dobře útočil a chyboval méně než soupeř (Majštiník, Bílý). Moravané ale ve druhém dějství přidali a podařilo se jim zlepšenou hrou srovnat. Střetnutí gradovalo v tiebreaku, kde velmi vyrovnaný mač dospěl až do stavu 9:9. Při rozhodujícím míči celého turnaje udržel nervy na uzdě Bílý, jenž svůj útok do paty trefil přesně lajnu a rozhodl o výhře Vsetína. Zbečník tak přišel posledním možným míčem o vítězství v turnaji a také o posun na pódiové umístění v poháru. ,,Ze začátku turnaje to nebylo z naší strany herně úplně ono, v play-off jsme se ale dost zlepšili. Škoda těsné prohry v pohledném finále. Obhajovali jsme loňské vítězství, navíc to pro mě byl poslední zápas za Zbečník, takže jsem se chtěl rozloučit vítězstvím. Udělali jsme bohužel ve třetím setu o chybu více než soupeř, ale určitě se nemáme za co stydět. Ondra Fries zahrál ve svém věku proti zkušenějším hráčům opravdu skvěle,“ chválil svého spoluhráče lídr zbečnického tandemu VÁCLAV POHL.

Vsetínští si udělali radost nejen triumfem na holické akci, ale výhra je navíc vynesla na druhé místo konečného účtování celého seriálu. „Turnaj nám vyšel nad očekávání. V klíčovém semifinále proti horažďovickým klukům, ze kterých jsem měl asi největší respekt, zahrál skvěle Dan Bílý a poslal nás do boje o zlato. Finále mu už tolik nevyšlo a na výsledku to bylo poznat. Před zápasem jsem čekal, že vyhrajeme 2:0, ale všechno bylo jinak. Musím  pochválit soupeře, zejména Vašek Pohl hrál výborně takticky. Byl to boj do posledního balonu a nakonec jsme to zvládli,“ oddechl si kouč Climaxu LUMÍR GEBEL. Ten ocenil i výkonnostní posun, který jeho svěřenci během sezony udělali. „Je vidět, že na sobě makají. Zejména na Majštiníkovi se projevují zkušenosti z extraligového áčka. Oba kluci jsou pak pilíři B-týmu, jenž na podzim postoupil do první ligy. Herní sebevědomí je na nich znát.“

O celkovém pohárovém vítězi v podstatě nebylo pochyb už před turnajem. Radomyšl si velký náskok v pohodě pohlídala třetí a čtvrtou příčkou. Po zásluze se tak může radovat z přesvědčivého prvenství. „Zdobila nás vyrovnanost výkonů a vyhýbala se nám zranění,“ konstatoval spokojený trenérský bouřlivák JOSEF SLAVÍČEK. „Na všech turnajích jsme se umístili do čtvrtého místa, dva turnaje jsme navíc vyhráli. Právě tato dvě vítězství položila základ k našemu celkovému triumfu,“ dodal trenér Jihočechů.

Konečné pořadí turnaje:
1. NK Climax Vsetín A (Majštiník, Bílý)
2. TJ Sokol Zbečník A (Pohl, Fries)
3. TJ Radomyšl B (Buriánek, Švancar)
4. TJ Radomyšl A (Hokr, Slavíček)

Konečné pořadí poháru ČNS dorostu 2019:
1. TJ Radomyšl 304 body
2. NK Climax Vsetín 214 bodů
3. TJ Slavoj Český Brod 211 bodů
4. TJ Sokol Zbečník 194 bodů

FOTOGALERIE Michala Němce

Komentáře   

 
#1 Fanousek 2019-12-05 11:04
Kde to je ta Radomyšl? Jsou vážně tak dobří. Kde jsou veličiny Modrice, Šacung, Vary. Dík za odpověď.
 
 
#2 Tom 2019-12-05 22:08
Jsou kluby co mají dobré muže ale mládež nic moc. Nebo jhsou co se soustředějí na mládež nebo ženské a nemají moc dobré muže. Jenom hodně málo klubů má dobré všechno. Ani si nemyslím že by bylo dobré se chlubit medailema z mládeže. Dneska u nohejbalu dostane medaile skoro každý mladý co někam přijede
 
 
#3 Beneš 2019-12-06 12:12
Sehnat mládež, poctivě ji trénovat, objíždět všechny možné turnaje a přebory není vůbec jednoduché, spíše bych řekl velmi složité. Chce to jednak nesmírnou obětavost člověka nebo lidí, kteří tomu obětují tisíce hodin svého času ( zdarma), kteří si zajistí dostatek peněz na tu mládež a konečně tu mládež někde získají ( a to je asi největší problém a není to jen u nohejbalu). Mládež mají kluby většinou nárazově- jednou to je Kotlářka, jednou to je Radomyšl, jednou to je Zbečník, jednou to je Stříbro atd. Jsou pouze vyjímky, kde je mládež téměř trvale třeba po období 10-ti nebo 20-ti let ( Modřice, Karlovy Vary, Prostějov aj) A tak to bude zřejmě i v mnoha dalších létech a to je dvůd, proč si myslím, že u nás nohejbal nikdy nezahyne.
 
 
#4 Roman 2019-12-06 14:38
Podle mě je to hodně závislý na rodičích. Když zrovna jejich kluk slušně kope jsou ochotný se mladým věnovat. Dívejte na Kotlářku nebo Stratov kde dneska vůbec jsou?