Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


Pohár starších žáků se uzavřel na jihu Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Čtvrtek, 28.11.2019

2019 pcnsstzcb 01(České Budějovice) Turnajem dvojic v Českých Budějovicích vyvrcholil minulou sobotu letošní ročník Poháru Českého nohejbalového svazu starších žáků. Na nejvyšší stupínek se ve městě na soutoku řek Vltavy a Malše postavil tandem Baníku Stříbro Lukáš Tolar, Dominik Nozar.

Plzeň, Žďár nad Sázavou, Praha-Nebušice, Peklo nad Zdobnicí, Čelákovice, Bystřice nad Pernštejnem a České Budějovice. Tady všude se letos bojovalo o pohárové body. Sedmkrát se z vítězství na turnajích radovaly různé variace stříbrských sestav, přesto skončil Baník v konečném hodnocení pohárového seriálu „až“ třetí. Triumf patří Modřicím, které nasazovaly do jednotlivých podniků více formací. Kombinace solidní výsledek - početná účast se Jihomoravanům vyplatila a vynesla je v konečném účtování do čela. Druhá příčka patří Peklu.

2019 pcnsstzcb 03Na jihu se v neděli sešlo 19 dvojic z deseti oddílů. Klasický systém čtyř základních skupin posunul do čtvrtfinále osm nejlepších týmů. V této fázi svedly velkou řež Peklo A (Fries, Čižinský) s Modřicemi A. O jeden míč byl šťastnější moravský celek. „Je to pro nás podnět k dalšímu tréninku,“ poznamenal kouč poražených MICHAL HOSTINSKÝ. Herní pohodu naopak prokazovalo favorizované Stříbro. V semifinále zametli Západočeši s Čelákovicemi MIX. Jejich finálový sok vzešel ze zápasu obou modřických dvojic. Vítěze musela určit až třetí sada, kdy bylo o tři balony lepší áčko. B tým Jihomoravanů poté padl i v klání o bronz, kde opět v tiebreaku podlehl Čelákovicím. Vyrovnaná partie se ve finále hrála jen v úvodním setu. Baník byl v koncovce o dva body lepší a modřické áčko pak odpadlo. Druhá sada byla jednoznačná. „Korunovali jsme naši skvělou sezónu v této kategorii. Opírali jsme se hlavně o Lukášovy výkony a formu. Tentokrát jsme měli trochu problém s přípravou útoku a příjmem, a to hlavně v duelech ve skupině. Naši hru jsme ale opřeli o razantní servis, abychom soupeřům co nejvíce znepříjemnili jejich rozehrávku. Výkon ve vyřazovací části byl již z naší strany mnohem lepší a gradoval v semifinále proti Čelákovicím. Finále proti Modřicím bylo dost o chybách, které dělal protivník na útoku, a nám tím dost usnadnil cestu k vítězství,“ uvedl lodivod kormidelník sestavy PETR TOLAR.

2019 pcnsstzcb 02Přestože oba modřické debly své poslední zápasy v turnaji prohrály, kontrolovali Moravané díky získaným bodům triumf v celém seriálu. „Splnili jsme tak náš dlouhodobý cíl,“ liboval si trenér MIROSLAV BEDNÁŘ. „Naše áčko předvádělo po celý den konzistentní výkony, jen finále se mu tolik nepovedlo. Před výkonem Stříbra ale musím smeknout. B tým se ve skupině dlouho hledal. Play-off už bylo v jeho podání lepší, ale pak prohrál s oddílovým áčkem. V zápase o bronz byl patrný věkový rozdíl mezi soupeři, nám chyběla větší razance. Kluci si ale zaslouží pochvalu,“ dodal.

Nejlepším hráčem turnaje byl zvolen modřický Patrik Kolouch. „Chtěl bych pořadatelům z Dynama České Budějovice poděkovat za zajištění hodnotných cen v podobě nohejbalových balónů a sítí,“ vzkázal na závěr předseda Komise mládeže ČNS Michal Hostinský.

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Baník Stříbro (Tolar L., Nozar)
2. MNK Modřice A (Kolouch, Jurka)
3. TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice MIX (Seidl, Růžička)
4. MNK Modřice B (Svoboda, Kubový)

Konečné pořadí PČNS starších žáků 2019:
1. MNK Modřice 394 bodů
2. TJ Peklo nad Zdobnicí 381 bodů
3. TJ Baník Stříbro 376 bodů
4. NK Climax Vsetín 174 bodů