díky, mě stačila stejná odpověď už od Ládi :-) jen sem chtěl aby ses ro ...
  • 25.09. 19:27 Rychlost informací(Maršálek)
    Zkusme prosím Zdendo krátce věcnou diskuzi bez té omáčky o Vláďových ú ...
V Bystřici excelovalo Stříbro i Modřice Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Pátek, 01.11.2019

2017 pcnszbys 01(Bystřice nad Pernštejnem) Pohár Českého nohejbalového svazu mladších a starších žáků 2019 pokračoval v den státního svátku v Bystřici nad Pernštejnem. Na Vysočinu dorazilo 20 trojic z 12 oddílů. Vítězové? Očekávaní. Mezi staršími žáky Stříbro, v nejmladší kategorii Modřice. „Vše proběhlo bez větších problémů, ale bylo to stejně jako každý rok náročné a zatím nevím, zda budu turnaj organizovat i v příštích letech,“ uvedl ředitel akce  MIROSLAV BEDNÁŘ z pořádajícího MNK Modřice.

Starší žáci

11 týmů bylo rozděleno do dvou skupin, ze kterých postupovalo do KO vždy nejlepší kvarteto. Již ve skupinách se sice prosadili papíroví favorité, ale nebyla ani nouze o dílčí překvapení. Ve skupině A třeba remizovaly Karlovy Vary s později stříbrným Vsetínem, ve skupině B se možná nečekalo jasné vítězství Modřic A nad Českým Brodem nebo nad Peklem A. Ve čtvrtfinále už ale nebyl prostor na slabší chvilku. Stříbro snadno zdolalo České Budějovice (Novotný, Škoda, Čakan), Český Brod druhou sestavu Modřic (Bednář, Sluka, Kubový), Vsetín přejel Peklo A (Čižinský, Ferebauer, Kotyza) a modřické áčko skolilo rezervu Pekla (A. Teplý, Koblic, V. Kopecký).

V semifinále se Stříbro zachraňovalo proti Českému Brodu ve druhém setu posledním možným míčem, aby si pak v koncovce tiebreaku došlo pro postup. Vsetín skvělou obranou a nebezpečným útokem eliminoval vítěze skupiny B - Modřice A. V zápase zklamaných semifinalistů poté nestačili Modřičtí ani na Český Brod, který jim oplatil porážku ze skupiny. Trenér Českého Brodu LUKÁŠ ČERVENKA byl s výkonem svých kluků spokojen.V semifinále jsme nedokázali hrát přes slabší stranu soupeřovy obrany, a proto jsme prohráli. Výborně proti nám hrál zvláště Lukáš Tolar. V zápase o třetí místo musím kluky pochválit, jen jim trochu ujel druhý set, kdy chtěli rychle ukončit zápas. Ve třetím setu už hráli bez chyb a zbytek za nás udělaly Modřice.“ Naproti tomu trenér Modřic MIROSLAV BEDNÁŘ neskrýval částečné zklamání. „Naše áčko předvedlo moc profesorský nohejbal a Vsetín nám transparentně předvedl, jak se v této kategorii hrají trojice. Béčko mne ovšem mile překvapilo a proti Českému brodu sahalo po vítězství ve druhém setu. Bohužel, za devítek jsme na útoku dvakrát neproměnili a prohráli 10:9 a tudíž i celý zápas. Oproti našemu áčku však kluci předvedli bojovný výkon,“ vrátil se ještě ke čtvrtfinálovému zápasu druhé sestavy.

Finále nabídlo vyrovnanou bitvu. Vsetínští, hendikepovaní zraněním Dvořáka, kladli Stříbru statečný odpor hlavně v první sadě, kterou ztratili pouze neproměněným posledním útokem. V druhém setu Valachům sice utekl začátek, ale přesto se drželi až do samotného závěru a jejich obětavá obrana místy vyvolávala potlesk přítomných diváků. Konečný výsledek však pečetil zkušený Lukáš Tolar, kterému zbylo po náročném programu nejvíce sil. Stříbrský kormidelník PETR TOLAR své svěřence chválil, byť v průběhu turnaje často nevypadal úplně spokojeně. „Kluci se opět trochu sehrávali, neboť takhle spolu často nenastupují. Citelně chyběli Gaszsczyk s Fujanem. Po skončení skupiny Lukášovi konečně došlo, že musí vzít funkci lídra na sebe a odtáhnout to. Přijeli jsme sice s cílem, že bychom byli rádi na „bedně“ ale protože Lukáš má dobrou formu, kterou letos budoval v Karlových Varech pod vedením Karla Bláhy nebo Jiřího Dvořáka, vyšlo to nakonec na samotný vrchol. Ve finále hráli Vsetínští velmi dobře, přestože nebyl Dvořák úplně fit. Už ve skupině jsme s nimi ztratili set a vypadá to, že ve Vsetíně nebudou mít pár let s dorostem problémy.“ Také lodivod poražených finalistů DALIBOR DVOŘÁK své kluky ocenil. „Turnaj se nám herně velmi vydařil. Bohužel můj syn David měl již před turnajem v Bystřici problém se zády. Bojoval s tím celý turnaj. Bolest se však zhoršovala s každým dalším zápasem. Ve finále už to nešlo, a proto jsme museli udělat změnu na postu smečaře. Nahradil jej Zbranek, který se ale s novou rolí vypořádal velmi dobře. V prvním setu jsme měli navrch a rozhodl poslední útok, ve kterém Martin neunesl tíhu okamžiku. Zahrál snadný úder, se kterým si kluci ze Stříbra lehce poradili. A Tolar nás ihned potrestal. Ve druhém setu nás tento neproměněný útok a ztráta prvního setu natolik poznamenaly, že nám soupeř v úvodu odskočil. Ještě se nám podařilo set po oddechovém času zdramatizovat, ale koncovka už se nám nepovedla. Musím kluky pochválit za předvedený výkon a doufat, že David bude brzy v pořádku.“

Konečné pořadí turnaje (starší žáci):
1. TJ Baník Stříbro (Tolar L., Nozar, Sobotka)
2. NK CLIMAX Vsetín (Dvořák, Tomek, Zbranek)
3. TJ Slavoj Český Brod (Jedlička, Růžička, Seidl)
4. MNK SILNICE GROUP Modřice A (Jurka, Kolouch, Nesnídal)

Mladší žáci

Mladších žáků dorazilo sice jen devět trojic, ale systém byl stejný jako ve starší kategorii. Také zde čelo obou skupin ovládli až na jedinou výjimku pozdější semifinalisté. Překvapivé byly hlavně výsledky druhého výběru Žďáru nad Sázavou, který zdolal Peklo i Holice. Čtvrtfinále poslalo dál Český Brod na úkor druhé sestavy Žďáru nad Sázavou (Sládek, Zapletalová, Toman), Holice (Jirka, Nastoupil, Šedivý) naopak podlehly po třísetovém boji Žďáru nad Sázavou A. Modřice A rozdrtily Opočno mix (Holeček, Krunčík, Prachař, A. Kopecký) a Modřice mix nepustily dál Peklo (Jarkovský, Teplý, Pavlišta).

Obě trojky Modřic se utkaly v úvodním semifinále a navzdory jasnému výsledku to byl tuhý boj s výbornými individuálními výkony všech aktérů. Nakonec rozhodl rozdílový hráč Svoboda. V druhém mači si to rozdali Žďár A a Český Brod. Nelítostný souboj v koncovce třetí sady zvrátili na svou stranu kluci z Vysočiny. Českobrodští pak přišli i o místo na stupních vítězů, když v duelu o bronzové medaile podlehli modřickému mixu. „Na naší straně se zase projevila nervozita, takže kluci neukázali to, co hrají na tréninku. Je to pro ně zkušenost a budeme doufat, že to bude příště lepší,“ hodnotil své nejmladší hráče trenér Středočechů LUKÁŠ ČERVENKA.

Jak už se letos v mezi mladšími žáky stalo tradicí, finále ovládla první modřická sestava. Ze všech aktérů na kurtu vyčníval letošní hegemon této kategorie Michael Svoboda. Dokázal bodovat prakticky ze všeho a navíc všemi způsoby - od tvrdé smeče až po filigránsky zahraný stopbal či nekompromisní nůžky. Po jasné úvodní sadě se žďárské trio zvedlo, ale k vítězství mělo daleko. Druhé místo si však na Vysočině cení. „Pro náš oddíl je to úspěch, kluci ještě nemají dvanáct let. Tak vysoko jsme v poháru dlouho nebyli. Chtěl bych vyzdvihnout za celou sezónu hlavně Matěje Sobotku, i když pochvalu zaslouží celý kolektiv, kde jsou vlastně všichni našimi odchovanci,“ nešetřil chválou trenér Žďáru nad Sázavou FRANTIŠEK SLÁDEK. Trenér modřické omladiny MICHAL SVOBODA měl po celý den jenom příjemné starosti. „Na poslední turnaj mladších žáků jsme tentokrát  rozdělili letošní elitní sestavu. Spolu s Ondrou Tolarem jsme pak vytvořili dvě vyrovnané trojice, které, jak už se letos pro naše sestavy stalo téměř pravidlem, na sebe narazily v play-off ještě před branami finále. Každopádně na konci pak mohli slavit všichni celkový triumf letošním poháru ČNS. Pochvala zároveň patří všem našim klukům i za to, že dopomohli Michaelu Svobodovi k letošní  "Perfect season" bez ztráty jediného setu. Vedle něj se v různých vítězných sestavách v poháru ČNS či na republikových šampionátech prostřídalo během celého roku šest hráčů.“