Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


BDL: Mistrovská vsetínská otočka Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Úterý, 29.10.2019

2019 BDL po 07 01(Praha) Botas dorostenecká liga má nového vládce. Loňské mistry z Českého Brodu na trůnu vystřídal Climax Vsetín. Valaši dokončili v sobotním dopoledním finálovém střetnutí v pražské UNYP Aréně svoji letošní spanilou jízdu. Vyhráli po patnácté v řadě, po zásluze si pověsili na krk zlaté medaile a zvedli nad hlavu pohár pro vítěze. Jejich triumf se přitom nerodil snadno. Po dvojicích měl obhájce titulu dvoubodový náskok, ale moravský celek  postupem času získával převahu a čtyřmi výhrami v řadě finále otočil. Druhá příčka patří Českému Brodu, bronz bere Radomyšl.

BDL: Finále play-off

NK Climax Vsetín  – TJ Slavoj Český Brod  4:2

Zasáhne Zdeněk Kalous do dorosteneckého finále, nebo ne? Tak zněla hlavní otázka před začátkem vyvrcholení „Botasky“. Nakonec platila varianta číslo dvě, lídr obhájce titulu se na nástupu neobjevil. „Trenér Čakovic jej vzhledem k jeho účasti v mužském finále nepustil,“ potvrdil českobrodský lodivod MARTIN JANÍK. A hned přišla i reakce vsetínské lavičky. „Při absenci Kalouse jsem se rozhodl rozdělit dvojice tak, aby byly více vyrovnané,“ poodhalil taktický plán kouč Vsetína LUMÍR GEBEL. „Po úvodních dvou zápasech jsem ale svého kroku litoval,“ dodal vzápětí. Jeho tým totiž nesehrál začátek zrovna ideálně. Andris a Bílý sice získali proti Čechovi se Zavackým první sadu, v té další však hladce padli. Všechno mohli napravit v tiebreaku, koncovku ovšem nezvládli. Za stavu 9:8 měli chyceno, ale Andrisův kraťas mířil centimetry do zámezí. Devítky. A opět smůla dvojice z Valašska, tentokrát Bílého zkrácený úder zůstal na pásce. Středočeši vedli. Zaskočení Moravané se ve druhém deblu na palubovce trochu hledali. Vedle Majštiníka se protočili Halašta i Málek, ovšem na duo Truc, Ungermann si nepřišli. První sadu získal Český Brod v koncovce, pak už kraloval. „Ve druhém setu už byl soupeř o hodně lepší. My se trápili v útočné činnosti a nedokázali se prosadit do obrany bez bloku,“ řekl Gebel. Climaxu začínalo téct do bot. Nápor soupeře měla zastavit elitní trojice Majštiník, Andris, Bílý. Úřadující mistři vyslali do boje trio Truc, Čech a Zavacký. Moravskému celku fungovala obrana a bez větších nesnází si došel pro zisk prvního setu. Ve druhém dějství byla českobrodská sestava dlouho lepší a vypracovala si tři setboly. Ovšem zahodila je a dost možná to byl jeden z rozhodujících okamžiků celého střetnutí. „Nejprve jsme proměnili svůj útok, poté Truc zkazil smeč. Na závěr si soupeř špatně přijmul a Andris toho využil úderem podél bloku,“ oddechl si vsetínský lodivod. 1:2.

O srovnání skóre se postaral v singlu Bílý, proti kterému neměl Ungermann nárok. „Dan Bílý na kurtu dominoval, hrál trpělivě a trápil svého soupeře nízkým servisem. Celý zápas ovládl rozdílem třídy,“ poznamenal Gebel. V odvetném trojkovém klání šli Valaši poprvé do vedení. Majštiník s Bílým a Málkem přetlačili v závěru úvodního dějství formaci Truc, Ungermann, Čech. Ve druhé sadě pak vyšlo valašské lavičce střídání, když Bílého a Málka za stavu 2:5 nahradili na hřišti Andris se Stařičným. Díky tomuto zásahu do sestavy Vsetín průběh otočil. „Opakovala se situace z první trojice. Na naší straně bylo opět mnoho chyb a nedůrazných útoků,“ litoval kouč Středočechů. 3:2. Souboj lepších dvojic přinesl velkou bitvu. Českobrodským se hned v úvodu zranil Truc, kterého chytaly křeče. Nahradit jej musel mladíček Jedlička. Svou těžkou úlohu ale zvládl obdivuhodně. S přehledem proměňoval své útoky a vše vyšperkoval bodovým technickým úderem za devítek. Druhý set ale vyhráli o dva balony Andris s Bílým. Rozhodnout musel tiebreak. Stav 9:9, Český Brod na útoku. Jedlička zvolil razantní úder středem kurtu. V drtivé většině případů by to byl vítězný bod, jenže vsetínské duo předvedlo fantastickou práci v obraně a s vypětím všech sil dostalo balon zpět na polovinu protivníka. Tentokrát si vzal slovo Ungermann, ale směr jeho smeče vystihl Bílý, zpracoval míč na prsa a vzápěti si došel pro vítězný úder po síti. Vsetín vítězí.

Sestava domácích: Andris, Majštiník, Bílý, Stařičný, Dvořák, Halašta, Málek. Sestava hostů: Zavacký, Truc, Ungermann, Čech, Jedlička, Růžička.

Trenér Vsetína LUMÍR GEBEL: „Jsem na kluky jsem nesmírně pyšný. Celou sezónou jsme prošli bez porážky, vybojovali jsme zlato a stříbro na MČR dvojic a trojic. Utkání nebylo z pohledu diváka moc pohledné, nervozita byla patrná na obou stranách hřiště. Kdybych měl někoho pochválit za finálový duel, tak Majštiníka a Bílého za singl. Na straně hostů to byl jednoznačně Jedlička, který nám dával jeden bod za druhým.“

Trenér Českého Brodu MARTIN JANÍK: „Nastupovali jsme s odhodláním, že se chceme porvat o každý míč. Začátek utkání se nám povedl na výbornou, bohužel ve trojicích přišlo mnoho chyb, které soupeř vždy potrestal. A Vilda Ungermann singl bohužel jen odchodil, což mne velice mrzí. Naopak zazářil Martin Jedlička, který převedl výborný výkon s Vildou ve dvojici. Škoda jen, že jsme tento zápas nevyhráli, mohlo to být ještě zajímavé. Každopádně gratulujeme Vsetínu k celoročním výsledkům i zasloužené finálové výhře.“

Konečné pořadí soutěže: 1. NK Climax Vsetín, 2. TJ Slavoj Český Brod, 3. NK Radomyšl, 4. TJ Sokol Zbečník.

Fotogalerie Michala Němce  ZDE