Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 26.09. 11:52 Rychlost informací
    díky, mě stačila stejná odpověď už od Ládi :-) jen sem chtěl aby ses ro ...
BDL: Zbečník šance zazdil, bronz má Radomyšl Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Čtvrtek, 17.10.2019

2019 BDL po 06 01(Záboří) V Botas dorostenecké lize je vyřešena předposlední tajenka. Bronzové medaile získali hráči Radomyšle, kteří si v duelu o třetí příčku poradili v hale v Záboří u Blatné se Zbečníkem. Výsledek vypadá jednoznačně, ale domácí k cennému kovu spíše doklopýtali. Měli i kus štěstí, protože Východočeši dvakrát dokázali ztratit prakticky vyhraný zápas. Soutěž už čeká jen na svůj vrchol, ve kterém se obhájce titulu z Českého Brodu pokusí sesadit z trůnu Vsetín. Utkání se hraje v rámci superfinálového dne 26. října od 9 hodin v Areně Sparta v Praze.

BDL: O 3. místo

TJ Radomyšl  – TJ Sokol Zbečník  4:1

Kdyby sázkové kanceláře vypisovaly kurzy, tak by asi domácí byli poměrně výraznými favority. K souboji o bronz totiž nastoupili v nejsilnějším složení, zatímco Zbečník přijel bez dvou hráčů. „Kapitán Pohl navíc nastoupil se sebezapřením. Nemohl podat se svalovým zraněním úplně stoprocentní výkon a útočit ve trojici,“ upřesnil trenér Východočechů LUKÁŠ VLACH. Přesto si jeho svěřenci minimálně ve dvou dílčích zápasech vypracovali šance, které mohly v případě využití obrátit papírové prognózy naruby. Ta první přišla hned na začátku. Slavíček s Hokrem přesvědčivě přehráli v úvodním setu zahajovacího deblu Šimečka s Levým. Jenže hostující tandem se brzy aklimatizoval. Trpělivou hrou postupně likvidoval ve druhém dějství náskok protivníka  a vynutil si tiebreak. Tam si zbečnické duo vypracovalo tři mečboly, které ovšem nepochopitelně zahodilo. Šťastné vedení Radomyšl vzápětí navýšila. Švancar s Buriánkem nepřipustili žádné komplikace a duel proti Pohlovi s Friesem a střídajícím Čižinským měli pod kontrolou od samého začátku. 2:0. Chybující trio Hokr, Slavíček, Buriánek pak málem zaskočila sestava Šimeček, Pohl, Levý. „Ve trojici jsme měli šanci dostat se zpět do hry. Po velmi dobrém výkonu proti elitní soupeřově formaci jsme vedli ve třetí sadě už 9:6. I tentokrát jsme ale náskok promarnili a další čtyři mečboly přišly nazmar. Místo vedení 2:1 na zápasy jsme tak po neuvěřitelných sedmi trestuhodně zahozených mečbolech prohrávali 0:3. To už bylo prakticky neřešitelné a stálo nás to naději na medaili,“ posteskl si zbečnický lodivod. „Podruhé jsme utekli hrobníkovi z lopaty,“ přikývl kouč Radomyšle JOSEF SLAVÍČEK. Hosté si za svůj výkon nezasloužili odjet s kanárem a v tomto ohledu je vysvobodil v singlu Fries, jenž vyrobil jen minimum chyb a naopak trestal každé zaváhání domácího Slavíčka. Žadné drama se ovšem nekonalo. Ve druhé trojici domácí hladce pečetili svůj triumf i zisk cenného kovu.

Sestava domácích: Ježek, Slavíček, Votava, Buriánek, Hokr, Švancar, Havlík, Věženský, Vachulka. Sestava hostů: Pohl, Fries, Čižinský, Šimeček, Levý.

Trenér Radomyšle JOSEF SLAVÍČEK: „Poctivě jsme se připravovali, ale paradoxně jsme v nejdůležitějším utkání sezony předvedli asi nejslabší výkon. Přísnější měřítko snesl jen kapitán Švancar. Měli jsme opravdu velký kus štěstí, místo vedení 3:0 jsme totiž mohli klidně 1:2 prohrávat. Jsem rád, že se nám nakonec podařilo zvítězit a získat pro radomyšlský nohejbal historický úspěch. Za celou sezonu bych chtěl všem hráčům kádru poděkovat. Společně se vyrazíme podívat  na superfinále do Prahy a budeme chtít uspět v závěrečných  turnajích poháru ČNS.“

Trenér Zbečníku LUKÁŠ VLACH: „Náš výkon nebyl místy vůbec špatný, zazděné koncovky a hned sedm neproměněných mečbolů v úvodu utkání mě ale hodně mrzí. Utkání jsme měli dostat alespoň do odvetných dvojic, kde se už mohlo stát cokoliv. Gratuluji sympatickému soupeři k zisku bronzové medaile, kterou si rozhodně zasloužil za své výkony v celém roce i vzorné vystupování v čele s Martinem Buriánkem, tentokrát nejlepším hráčem domácích. Sezónu s jedním bronzem a dvěma bramborovými příčkami nelze s naším mladým družstvem hodnotit jako neúspěšnou, právě naopak. Zbečník svým druhým nejlepším výsledkem v této soutěži po  dlouhých šesti letech končí své úspěšné účinkování v BDL. Děkuji všem hráčům, rodičům i našim příznivcům za pomoc a podporu.“

 

Komentáře   

 
#1 Petr 2019-10-17 13:43
Proč Zbečník končí v BDL, když má tak mladé družstvo?
 
 
#2 Pepa 2019-10-17 14:25
Budou kluci hrat dal, ale uz ne ve Zbecniku. V Pekle/Holicich.