Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 26.09. 11:52 Rychlost informací
    díky, mě stačila stejná odpověď už od Ládi :-) jen sem chtěl aby ses ro ...
Svoboda se pyšní i singlovým zlatem Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Pátek, 20.09.2019

2019 mcr1mlz 01(Žďár nad Sázavou) krásné počasí, velmi slušná účast a očekávaný vítěz. Ve Žďáru nad Sázavou se v sobotu rozdělovala poslední letošní sada medailí určená mladším žákům. Konalo se zde 11. MČR singlistů v této kategorii. Mezi šestadvaceti účastníky byl, podle očekávání, nejlepší Michael Svoboda z Modřic. Získal tak svůj letošní třetí zlatý kov z republikových šampionátů.

„Nejvíc hráčů - po čtyřech - dodaly Modřice, Karlovy, Karlovy Vary a také domácí. Chtěl pochválit disciplinovanost všech zúčastněných. Zápasy probíhaly bez průtahů a také chování hráčů i trenérů bylo na patřičné úrovni,“  řekl předseda pořadatelského oddílu UNITOP SKP Žďár nad Sázavou MIROSLAV SOMMER. Postupový klíč? Z osmi základních skupin se do osmifinále podívali vždy nejlepší dva singlisté. „Favorité, modřičtí Svoboda, Iláš a Jahoda, Tolar z Baníku Stříbro i českobrodští Červenka, Bálek či Blažek postupovali bez problémů. K naší radosti prošli do vyřazovací části i žďárští Sobotka a Bukáček,“ doplnil Sommer.

2019 mcr1mlz 02Ve čtvrtfinále už došlo i na některé z aspirantů na nejvyšší příčky. Mezi nejlepší čtyřku se probojovali stříbrský Tolar, Sobotka ze Žďáru a zástupci Modřic Jahoda a Svoboda. Úvodní semifinále nabídlo nesmlouvavý mač mezi dvěma prvně jmenovanými. První sada jasně patřila zástupci západočeského nohejbalu. „Matěj Sobotka se nechal zaskočit skvělým podáním soupeře,“ vysvětlil Sommer. Ve druhém ale domácí singlista zabral a nejtěsnějším poměrem srovnal. V rozhodujícím setu určil vítěze opět až poslední balon a tentokrát byl úspěšnější Tolar. Ve druhém souboji potvrdil Svoboda svou letošní převahu a v oddílovém klání zdolal Tomáše Jahodu. Duel o třetí pozici pak udělal velkou radost místním příznivcům. Sobotka si totiž zejména díky pestřejší hře vybojoval bronzový kov.

Finále mělo jasného favorita, ale Tolar v prvním setu protivníkovi nedal nic zadarmo. „Viděli jsme nádherný zápas, oba hráči předváděli své nejlepší umění, bojovali o každý míč,“ uznale pokýval Miroslav Sommer. Koncovka úvodního dějství nakonec patřila zkušenějšímu Svobodovi, jenž byl lepší o dva míče. Ve druhé sadě už byla převaha modřického singlisty výraznější. Ten si tak došel pro letošní třetí republikový vavřín. „Michael se již výkonnostně měří se špičkou starších žáků, takže mezi mladšími dovršením zlatého hattricku potvrdil naprostou dominanci. Škoda jen, že při cestě za svým celkově pátým titulem vyřadil vlivem nasazení v play-off ostatní modřické hráče, kteří měli také natrénováno. Během turnaje jsem ale na bednu tipoval i Sobotku s Tolarem, takže bych řekl, že i ostatní medaile jsou zaslouženě ve správných rukou," hodnotil trenér a otec vítěze v jedné osobě MICHAL SVOBODA.

2019 mcr1mlz 03Spokojena odjížděla z Vysočiny i stříbrská minivýprava. Domů si odvážela medaili korespondující s názvem svého města. „Cílem byl postup mezi nejlepších osm, byli jsme si vědomi kvalit soupeřů. Zápasy ve skupině ale Ondra odehrál s přehledem, tedy až na ten poslední, kde mu utekl set kvůli vlastní nepozornosti. Před vyřazovací částí jsme si to ale vyříkali a v pavouku plnil pokyny do puntíku. Hlavně ve čtvrtfinále a semifinále hrál výborně. Odvážně a bez chyb. Před finále jsem mu říkal, že nemá co ztratit. S favoritem držel krok do sedmiček, ale pak přišly dvě chybičky a soupeř už si set pohlídal. Ve druhé sadě už Michael Svoboda na kurtu vládl, zejména díky větší síle při úderech.Titul je rozhodně ve správných rukou a pro nás je stříbrná medaile maximální úspěch, s kterým jsme nepočítali,“ popisoval cestu svého potomka turnajem kouč PETR TOLAR.

 

Konečné pořadí turnaje:
1. MNK Modřice B (Svoboda)
2. TJ Baník Stříbro (Tolar)
3. UNITOP SKP Žďár nad Sázavou (Sobotka)
4. MNK Modřice D (Jahoda)

Komentáře   

 
#1 Tomáš 2019-09-24 12:20
Baník! Baník! Baník! Zřejmě slušnej oddíl. Jestli kluci Tolarové nepřestoupí a zůstanou věrní, tak Baník vyválčí titul v extralize. Bylo by na čase, kdysi byl západ čech baštou českého nohejbalu.