Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


PČNS žen: Solidarita, nebo Litohlavy? Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Čtvrtek, 18.07.2019

2019 pcnszeny1 01Hned jedenáct oddílů se přihlásilo do Poháru ČNS žen pro rok 2019. Už jarní část seriálu nabídla zajímavou a velmi vyrovnanou konfrontaci mezi loňskými vítězkami z pražské Solidarity a ještě v minulé sezoně prvoligovými Litohlavy. Oba celky se po šesti odehraných turnajích usadily na čele průběžného hodnocení se shodným bodovým ziskem. Vítězky poháru tak určí až podzimní část, kdy změří všechny účastnice síly ještě dvakrát.

1. turnaj: Dvojice – Solidarita (12. 5. 2019)

Premiéra ročníku 2019 se konala 12. května v Praze na Solidaritě. Domácí tým v roli obhájce loňského vítězství podstoupil první souboj s ještě loni prvoligovými Litohlavy a ve finále se před nimi musel sklonit. 16 dvojkových sestav bylo nasazeno a dolosováno do čtyř skupin, ze kterých postupovaly nejlepší dva týmy. Prvním kolem pavouka propluly Litohlavy A, Solidarita B, Solidarita A a Santoška. V semifinále potom Litohlavy A přejely Solidaritu B a Solidarita A si poradila se Santoškou. Třetí místo získala ve třech setech Santoška, čtvrtá skončila Solidarita B. Ve finále zúročily sestry Pražské prvoligové zkušenosti a ve zkrácené sadě udolaly domácí Jankovou a Kosovou. Domácí MARTINĚ ČERMÁKOVÉ dělaly problémy hlavně povětrnostní podmínky. „Počasí nám ze začátku vůbec nepřálo. Scházely jsme se za slabého deště a velké zimy. Naštěstí se odpoledne alespoň trochu umoudřilo.“

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Litohlavy A (Pražská A., Pražská M.)
2. TJ Solidarita Praha A (Janková, Kosová)
3. DTJ Santoška (Mandová, Kozáková)
4. TJ Solidarita Praha B (Mašková, Chudáčková)

 

2. turnaj: Trojice – Pankrác (19. 5. 2019)

Druhým turnajem pokračoval seriál opět v Praze, tentokrát na Pankráci. Nejúspěšnější byla trojice Santošky, která si ve finále poradila s lepší formací Litohlav. O třetí místo si to rozdaly domácí hráčky se Solidaritou a nepodařilo se jim soupeřky překvapit. V průběžném pořadí poháru si udržela vedení děvčata z Litohlav o bod před Solidaritou a o dva body před Santoškou.

Konečné pořadí turnaje:
1. DTJ Santoška (Mandová, Kohoutková, Kozáková)
2. TJ Litohlavy A (Pražská M., Pražská A., Šmírová, Mužíková)
3. TJ Solidarita Praha A (Kosová, Lukáčová, Mašková)
4. TJ Pankrác (Aberle, Kaiseršotová, Kumherová, Nováková)

 

2019 pcnszeny1 023. turnaj: Dvojice – Andělská Hora (25. 5. 2019)

Ve třetím kole zavítal Pohár ČNS žen do Karlových Varů. Poprvé se jej zúčastnily i hráčky Andělské Hory a turnaj zaslouženě vyhrály. Na druhé příčce skončily sestry Pražské z Litohlav. O třetí místo bojovaly dvě sestavy Solidarity a získala jej dvojice s označením B. „Přihlásilo se nám deset dvojic, ale bohužel se nám v sobotu před turnajem ze zdravotních důvodů tři sestavy odhlásily. Při sedmi formacích jsme zvolili systém každý s každým na dva vítězné sety,“ poznamenala jedna z pořadatelek KATEŘINA RENDLOVÁ. V průběžném pořadí se na čele seriálu nic neměnilo, pouze se na čtvrté místo vyšvihly hráčky Andělské Hory.

 

Konečné pořadí turnaje:
1. NK Andělská Hora (Rendlová K., K. Vejdovská)
2. TJ Litohlavy B (Pražská A., Pražská M.)
3. TJ Solidarita Praha B (Mašková, Lukáčová)
4. TJ Solidarita Praha A (Trnková, Homolková, Čermáková)

 

2019 pcnszeny1 034. turnaj: Trojice – Dolní Počernice (2. 6. 2019)

V Dolních Počernicích se sešlo třináctičlenné pole tříčlenných družstev, která zápolila ve dvou skupinách. Do semifinále postupovaly z každé z nich dvě sestavy. Ve finále si hráčky SK WATTO A poradily s béčkem Solidarity a rezerva Čakovic nedala v zápase o bronz šanci prvnímu týmu Solidarity. Protože se trojice lídra tabulky z Litohlav nevešly mezi semifinalistky, sesadila je z prvního místa průběžného pořadí Solidarita. Třetí místo zůstalo Santošce a na čtvrté místo se prosadila děvčata SK WATTO z Nebušic.

 
 

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Sokol Nebušice SK WATTO A (Šulcová, Bezstarosti, Richterová)
2. TJ Solidarita Praha B (Lukáčová, Mašková, Čermáková)
3. TJ AVIA Čakovice B (Šimáčková, Límová, Kudrnová)
4. TJ Pankrác (Nováková, Aberle, Kaiseršotová)

 

2019 pcnszeny1 045. turnaj: Singl – Vršovice (9. 6. 2019)

Jedenáct singlistek přilákal turnaj ve Vršovicích. Ze dvou skupin postupovaly první čtyři do vyřazovací části. Sítem  prošly do semifinále tři hráčky Litohlav a jedna domácí singlistka. Ve finále excelovala Mužíková, na kterou nestačila M. Pražská. Třetí místo vybojovala další hráčka Litohlav Michalková a nepopulární čtvrté místo zůstalo domácí L. Tejkalové. Na čelo se v průběžné tabulce vrátily Litohlavy před Solidaritu, Santošku a Nebušice. Domácí VERONIKA FUČÍKOVÁ ocenila pomoc dobrovolných spolupořadatelů. „Velké díky patří našim spoluhráčkám z první ligy žen a rodině Zátkových, kteří obětovali své volno a šli nám pomoci s organizací turnaje. Díky nim proběhl turnaj bez komplikací.“

 
Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Litohlavy A (Mužíková)
2. TJ Litohlavy C (Pražská M.)
3. TJ Litohlavy B (Michalková)
4. TJ Sokol Vršovice B (Tejkalová)

 

2019 pcnszeny1 056. turnaj: Dvojice – Útěchov (23. 6. 2019)

Kvůli silnému dešti a nehratelnému povrchu kurtů v Útěchově se turnaj odehrál v hale v blízkém Adamově. Osm družstev bojovalo systémem každý s každým v jedné skupině bez play-off. Odveta za singlové klání ve Vršovicích se podařila týmu Solidarity, jenž obsadil první, třetí i čtvrté místo a vyvolal tak dokonalý chaos na předních příčkách průběžného pořadí. „Je třeba složit velkou poklonu všem děvčatům, jakým způsobem se vyrovnala s velkým horkem v hale, jež se nedá dostatečně vyvětrat. Všechna se poprala s těžkými podmínkami více než dobře,“ řekl vedoucí domácího oddílu TJ Útěchov MARTIN KLEINER

 

Konečné pořadí turnaje:
1. místo: Solidarita Praha B (Janková, Mašková)
2. místo: TJ Litohlavy (Pražská A., Pražská M.)
3. místo: Solidarita Praha A (Trnková, Kosová)
4. místo: Solidarita Praha C (Čermáková, Holomková)

Průběžné pořadí Poháru ČNS žen: 1.-2. TJ Litohlavy a TJ Solidarita Praha 34 bodů,  3.-4. DTJ Santoška a TJ Sokol Nebušice SK WATTO 9 bodů,  5.-6.  NK Andělská Hora a TJ AVIA Čakovice 6 bodů,  7.-9. TJ Pankrác, TJ Sokol Praha Vršovice II a Sokol Dolní Počernice  4 body, 10. TJ Útěchov Brno 2 body, 11. TJ Lokomotiva Nymburk 1 bod.