Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 26.09. 11:52 Rychlost informací
    díky, mě stačila stejná odpověď už od Ládi :-) jen sem chtěl aby ses ro ...
Tolar uhájil singlový trůn Tisk
Napsal Lukáš Vlach  |  Čtvrtek, 04.07.2019

2019 mcr1stz 01(Čelákovice) Jedna ze čtyř medailových sad byla na čelákovickém singlovém šampionátu připravena i pro starší žáky. Karty zde byly rozdány poměrně jasně a okruh aspirantů na cenné kovy úzký. Předpoklady se naplnily do puntíku. Po vítězství ve dvojicích i trojicích zkompletoval letošní zlatou sbírku favorizovaný Lukáš Tolar ze Stříbra, jemuž v repríze loňského finále zdatně sekundoval Ondřej Fries z Pekla. Bronz si odvezl modřický Patrik Kolouch.

Startovní pole čítalo stejně jako u dorostu 24 hráčů. I postupový klíč byl shodný – osm skupin, z nichž postupovali vždy dva nejlepší. Základní skupiny museli účastníci zvládnout trochu v pozadí na nezvyklém tartanovém povrchu. Favorité se s ním dokázali vypořádat bez větších problémů, a protože zde běžel program nejsvižněji, odehrála tato věková kategorie svá osmifinále ještě před slavnostním nástupem, ale už v hlavním centru dění. V této fázi turnaj opustili někteří kvalitní singlisté. Dvořák (Vsetín A) nestačil ve třech setech na Fujana, podobně dopadl i Svoboda (Modřice A) proti Ježkovi, a také Růžička (Český Brod A) nestačil ve zkráceném setu na Kopejtka.

Všechna čtvrtfinále zvládli jejich vítězové ve dvou sadách. Tolar si v západočeském klání poradil s Kopejtkem (Zruč-Senec). Kolouch udolal v koncovkách Seidla (Český Brod C). Čižinský přetlačil po hladkém prvním setu v nejtěsnější koncovce druhého dějství Fujana (Stříbro B). A v posledním duelu Fries vyřadil Ježka (Radomyšl).

Ve velkém stylu zvládl úvodní semifinále superfavorit Tolar. Předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů a důraznou hrou deklasoval Koloucha (Modřice B), kterému pustil jen šest míčů. Oddílové derby pak nabídlo druhé střetnutí. Čižinský (Peklo B) se na začátku ujal výrazného vedení, jež se však postupem času rozplynulo, a koncovka patřila soupeři. Ve druhé sadě už Fries dominoval. V boji o bronz se více dařilo modřickému Kolouchovi, čtvrtá příčka zbyla na Čižinského.

Řež o zlato nabídla výbornou podívanou. V úvodu měl navrch Tolar (Stříbro A) a hladce získal úvodní sadu. Fries (Peklo A) ale zabojoval a dokázal výrazně zlepšeným výkonem i některými krásnými technickými údery dostat zápas do tiebreaku. Až do stavu 8:8 neměl nikdo nic jistého. Drama vrcholilo. V koncovce ale Fries zkazil dva údery po sobě a i ve svém třetím letošním finále zůstal těsně pod vrcholem. Zlato putovalo na západ. „Obhajoba mě těší. V tomhle vedru to bylo náročnější než loni v hale. Singl hraji v dorostenecké lize i druhé lize mužů, takže to mám nakopané. Rozdíl je pouze v tom, že před rokem jsem měl dvě zlaté medaile a letos tři – ze všech disciplín,“ připomněl staronový singlový král LUKÁŠ TOLAR.

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Baník Stříbro A (Tolar)
2. TJ Peklo nad Zdobnicí A (Fries)
3. MNK Silnice-Group Modřice B (Kolouch)
4. TJ Peklo nad Zdobnicí B (Čižinský)