Soutěže mládeže a žen

2019 mcr1dor 01(Čelákovice) Pokud by nastoupil Zdeněk Kalous, nejspíš by se zápolilo jen o druhou příčku. Čakovický supertalent však o víkendu v Čelákovicích neobhajoval titul ani mezi muži, loňský mistr Kovařík zase do této věkové kategorie už nepatří, a tak bylo pole favoritů 21. BOTAS MČR dorostu v singlu poměrně široké. Ambice na cenné kovy mohla mít asi desítka hráčů. Všem nakonec vypálil rybník Dominik Veselý z Holic, který ve finále udolal na divokou kartu hrajícího rumunského singlistu Marka Bence v barvách Jizerního Vtelna.

Z původně přihlášených 32 hráčů bylo STK ČNS přijato 24, z toho dva zahraniční. Zálusk na medaile si dělali především borci, kteří v této disciplíně pravidelně nastupují v ligových soutěžích. Mezi ně patřili třeba Bílý, Pohl, Bartoš či Slavíček. Pozadu však nechtěli zůstat ani další jako Andris, Veselý, Ungermann nebo Truc. V osmi základních skupinách nedošlo k žádnému výraznému postupovému překvapení a všichni favorité šli dál. Jako první z „velkých jmen“ se však rozloučil již v prvním kole pavouka Truc (Český Brod A), když ve šlágru osmifinále podlehl ve třech setech na Slavíčkovi. Více od sebe čekal asi i Zavacký (Český Brod C), který nestačil v oddílovém souboji na Ungermanna, nebo Buriánek (Radomyšl B), jenž rovněž jako vítěz skupiny padl s pomaleji se rozjíždějícím Veselým.   

Ve čtvrtfinále se začal výrazně lámat chleba. Dva zápasy byly nesmírně napínavé a rozhodnout je musel až poslední možný míč třetí sady. Bartoš (Modřice A) poslal svůj závěrečný kop proti Slavíčkovi do zámezí a v turnaji skončil. Podobně dopadl i Bílý (Vsetín A), který v neúprosné řeži proti Veselému zahrál svůj dobře připravený útok jen do sítě, a podobně jako loni se tak loučil po nešťastné koncovce těsně před branami semifinále. Další dva duely přinesly jednoznačnější průběh. Pohl si přes drobné nesnáze ve druhém setu poradil s Ungermannem (Český Brod B) a výtečně hrající Rumun Bence překvapivě vyřadil Andrise (Vsetín B).

Stále se lepšící Veselý přežil ve čtvrtfinále klinickou smrt, zato v dalším kole se s protivníkem příliš nepáral. Výtečným výkonem Slavíčkovi (Radomyšl A) doslova otrávil hru. Důkazem jsou pouhé dva body, jež mu dovolil ve druhé sadě. Infarktová detektivka. Tak se dá dvěm slovy charakterizovat druhé semifinálové klání. Bence trápil Pohla (Zbečník) především výbornou a vytrvalou obranou. Nedal se zlomit ani nezdarem v úvodním dějství a druhý set vydřel nejtěsnějším poměrem. Také zkrácená hra se rozhodovala na devítkách. Tady pomohlo zahraničnímu singlistovi šťastně trefené prasátko, které odsoudilo Pohla k zápasu o bronz. Hráč Zbečníku si v něm ale spravil chuť, když ve dvou setech poslal radomyšlského Slavíčka mimo stupně vítězů. „V semifinále s Rumunem to byl hodně běhavý zápas. Ke konci už jsem na tom byl se silami bídně, měl jsem toho dost. Za devítek ve třetím setu navíc soupeř zahrál prasátko. Neměl jsem před tím vůbec čas se podívat, jakým stylem hraje, ale musím uznat, že je fakt dobrej. Ve druhém setu zápasu o třetí místo jsem měl velký výpadek a prohrával už 2:7. Naštěstí mi Slavíček potom dost pomohl svými chybami a vyhrál jsem nejtěsnějším rozdílem. Třetí místo beru,“ uvedl VÁCLAV POHL, jenž na loňské stříbro navázal dalším cenným kovem.

Dokoná Bence své senzační tažení a vyfoukne tuzemským hráčům zlato na domácím mistrovství? Nebo Veselý dokáže jako první z Čechů Rumuna porazit? Tak zněla hlavní otázka před finále. V úvodu se zdála reálnější první varianta. Veselý kazil a nedařilo se mu. Naopak borec ze Salonty pokračoval v bezchybné, trpělivé hře a získal hladce první set. Zlom nastal v polovině druhého dějství, kdy viditelně dolehl tlak i na Benceho. Snad poprvé v turnaji udělal významnější chyby a posadil Veselého na koně. Holický singlista si lauf přenesl i do tiebreaku a vybojoval tak pro sebe i svůj oddíl zlato.

Přes problémy se zraněními v jarní části sezóny se dokázal včas vrátit do slušné formy a ukázal, že Holicím vyrůstá velká naděje. DOMINIK VESELÝ potvrdil velký potenciál. „Ve skupině jsem pokazil  zápas se Zavackým, takže jsem se pak nutně musel kousnout. V pavouku jsem měl kvalitní soupeře, nejdřív Buriánek, pak Bílý – tam se rozhodovalo na devítkách ve třetím setu, a mezi čtyřkou Slavíček. Posledního protivníka z Rumunska jsem viděl až v semifinále proti Pohlovi. Nechtěl jsem si nechat titul uniknout, byl jsem hodně vyhecovaný. Rozhodl druhý set, kdy jsem našel způsob, jak účinně přijímat a útočit. Díky tomu jsem ho udržel pod tlakem a donutil k chybám. Singl mám rád a tenhle titul je můj největší úspěch kariéry. Úžasný pocit,“ ohlédl se za svou cestou šampionátem vítěz turnaje.

Zlaté medaile si cenil i kouč čerstvého mistra MAREK LÍBAL. Podle něj totiž nebyla cesta k triumfu vůbec jednoduchá: „Dominik se celý turnaj trápil na podání. V základní skupině prohrál svůj druhý zápas a do play-off postupoval z druhého místa. V osmifinále proti Buriánkovi z Radomyšle začal získávat jistotu a více trefovat kurt. Nejtěžší zápas přišel ve čtvrtfinále proti vsetínskému Bílému, jehož jsem považoval za největší hrozbu. V oboustranně nervózním střetnutí byl nakonec o míč šťastnější Dominik. Semifinále proti Slavíčkovi už odehrál v euforii a svým nejlepším výkonem dne jasně postoupil do boje o zlato. Vzhledem k hernímu stylu soupeře bylo finále především o Dominikovi. Jeho první polovinu se náš hráč trápil, v útočné fázi byl netrpělivý a vyrobil příliš chyb. Ještě v úvodu druhého setu to vypadalo bledě, pak se však vzchopil na podání a především na příjmu. Díky tomu se mohl dostat ke své aktivní pestré hře, kterou soupeře z Rumunska nakonec porazil.“

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Sokol Holice A (Veselý)
2. SK Jizerní Vtelno A (Bence)
3. TJ Sokol Zbečník (Pohl)
4. TJ Radomyšl A (Slavíček)

Komentáře  

#26 To J. Šváb 2019-07-27 10:10
It`s your problem. Do you speak Czech? The item title is "Rumunskou senzaci zarazil až Veselý".
In English: Do you understand?
V slovenčine: Rozumiete?
V češtině: Rozumíte?

P.S.: Vážený pane Švábe, nabídka (ponuka; an offer) #16 na osobní setkání (osobné stretnutie; personal happening) v Košicích (SR, EU) platí do 31.7.2019. Je to jenom (iba; only) na Vás.
Citovat
#25 J. Šváb 2019-07-26 12:58
Mě Váš nekomentář stačí. Organizace která nemá vlastní veřejnou prezentaci, veřejně dostupné výroční zprávy a účetní údaje je v dnešní době nedůvěryhodná. Z Vašich nevyjádření a odvádění pozornosti jsem si udělal úsudek, který odpovídá co jsem o Vás slyšel.
Citovat
#24 To J. Šváb 2019-07-24 20:56
No comment. The city of Košice has an open portal.
Citovat
#23 J. Šváb 2019-07-24 18:02
Vážený pane Matio. Uvádíte zde nějakou organizaci SUN Footballtennis Slovakia. U solidní organizace bych očekával, že ve veřejném prostoru najdu nějaké informace. I ekonomického charakteru. Ať se snažím jak snažím nikde nic a to mě dost zaráží. Poraďte mi kde veřejně můžu najít údaje o SUN Footballtennis Slovakia jako daňová přiznání, výroční zprávy, účetní rovahy a uzávěrky? Nezlobte se, ale do Košic kvůli tomu za Vámi nebudu jezdit.
Citovat
#22 Miláno 2007 Košice 2019-07-15 18:53
Part 2 - To "Znalec" #20 and to all parallel "Experts" for the international nohejbal/footballtennis/futnet:

Po znemožnení prijatia za členov SNA zo strany G. Viňanského (2009) a pred zrodom Slovenskej únie nohejbalu *SUN* Footballtennis Slovakia:
1. Začiatky v Kecerovciach:
https://www.youtube.com/watch?v=vVip_xP5Ewg
2. Začiatky v Bidovciach:
https://www.youtube.com/watch?v=DlQnMhgnxfg
3. Medzinárodné začiatky na podujatiach FIFTA pod patronátom C.S. Tengo Salonta:
http://www.ecoy.estranky.sk/fotoalbum/fotoalbum-2011/navrat-svk-a-usa-na-podujatia-fifta/

4. Výsledky 2009-2019 (úplne mimo SNA) - 17 medailí reprezentantov Slovenska (striebro a bronz) z majstrovstiev sveta a Európy FIFTA 2011-2018:
https://www.youtube.com/watch?v=lCfGIzbGPVA

Aj to je náš klub.
Podľa "Znalca" #20: "Za IM nestojí žádný normální klub ani svaz i kdyby okresní."
Naozaj?

So športovým pozdravom
Ivan Matia, Košice
Citovat
#21 Miláno 2007 Košice 2019-07-15 18:14
To "Znalec" #20 and to all parallel "Experts" for the international nohejbal/footballtennis/futnet:

Pred zrodom KZOaŠK Miláno 2007 Nohejbal*Footballtennis Košice:
a) Najvýznamnejší festival športových filmov na svete v Miláne pod patronátom Medzinárodného olympijského výboru:
http://www.sportmoviestv.com/
b) Sport Movies & TV 2007 – 25th Milano International FICTS Festival:
http://www.sportmoviestv.com/category/photogallery/page/4/

Celkoví víťazi v jednotlivých kategóriách:
http://www.sportmoviestv.com/fotos/sport-movies-a-tv-2007-25d-milano-international-ficts-festival/
c) Photo 180 of 209 - Spolutvorcovia oceneného filmu "Nohejbal (...)lympijský" v spoločnosti olympijskej víťazky, majsterky sveta a svetovej rekordérky v skoku o žrdi Jeleny Isinbajevovej;
d) Photo 164 of 209 - Tí istí spolutvorcovia v spoločnosti prezidenta FICTS Prof. Ascaniho a dvoch majsteriek sveta FIFTA v nohejbale...

Aj to je náš klub.
Citovat
#20 Znalec 2019-07-15 16:45
To si Járo prozřel opravdu brzo. Za IM nestojí žádný normální klub ani svaz i kdyby okresní. Mluví o sjednocení nohejbalu a co udělal sám? Na Slovensku ho nějaký svaz nezajímal a založil svojí srandovní asociaci přes kterou se tahaly dotace na přizpůsobení nepřizpůsobivých a potřebovaly vyjezdit. Proto nemůže odpustit že ho u nás nechtěli zvát a nemohl psát cesťáky. Teď když už mu je zatrhnuli najednou volá po sjednocení. Pro hrst zlaťáků je člověk ochotný měnit názory jak chameleon. A o tom to je Richarde. Žádný morální principy ale jenom obyčejný prachy na živobytí. Zkus´se ho zeptat ty jestli odpoví.
Citovat
#19 Ivan Matia 2019-07-15 14:55
Dobrý deň, pán Beneš, plný súhlas s Vaším názorom, za ktorý ďakujem a pod ktorý sa bez pripomienok podpisujem.
Hlboká úcta a rešpekt pred Vašou mnohoročnou prácou v prospech rozvoja medzinárodného a najmä mládežníckeho nohejbalu v Prostějove, vrátane aktívneho hľadania cestičiek pre predstavenie tohto malého neolympijského športu pod piatimi kruhmi.

V súvislosti s rumunskou účasťou v Čelákoviciach by žiaden problém nevznikol, ak by bola dodržaná úplne jednoduchá vec: MČR Open.
Keďže to neboli turnaje MČR Open, trest za slovenskú účasť detí v Lounoch 2014 sa stal pre praktiky VV ČNS z hľadiska rozvoja medzinárodného nohejbalu do neba volajúcim výkričníkom.

So športovým pozdravom
Ivan Matia, Košice
Citovat
#18 trenér 2019-07-15 10:03
Snad jste si Jardo nemyslel že Matia na tohle odpoví. Vždycky odvede řeč jinam. Všichni v nohejbale vědí jak to s ním je a proč nikdy veřejně nenapíše, čím se živí a kdo ho zaměstnává. Nejlepší je jak takoví jak on poučují jiné co jak mají dělat a kopou do práce ostatních. Ať vám na Slovensku žijou dotace, inkluze, Rómové, SUN, prezident , KZE Miláno, Kecerovce, olympiské hry, Kalogathia. Když vidím kam jste to na Slovensku dopracovali budem rádi když se naší zemi vyhnete velkým obloukem.
Citovat
#17 Beneš 2019-07-15 08:06
Dobrý den pane Matia a další diskutující, či lépe urážející. Přesně nevím jakým způsobem uvedený problém řešit ale nohejbal je tak malý a ve světě téměř neviditelný sport, že si myslím, že nějaký UNIF, FIFTA, EFTA a další možné organizace by měli jít ve vztahu účasti hráčů na přeborech či turnajích stranou a daných akcí by se měli zúčastňovat všichni hráči nebo týmy, které o turnaj či přebor projeví zájem a organizátor by měl vyjít pokud to bude z hlediska kapacity turnaje možné, vstříc. Nedovedu si představit, když jsem 15 roků pořádal Poslední žákovskou smeč, že nepřijmu kluky z Rumunska, Chorvatska nebo Slovenska- naopak jsem byl rád, že přijedou a budou propagovat mládežnický turnaj ve svých státech. U mužů je situace trochu jiná, ale také by se měli pohlaváři na podobném postupu dohodnout. Zakopávání se pod své organizace nepomůže nikomu a jediný kdo na tom prodělá je NOHEJBAL.
Citovat