Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 26.09. 11:52 Rychlost informací
    díky, mě stačila stejná odpověď už od Ládi :-) jen sem chtěl aby ses ro ...
Fojtíková opět dominovala. Už potřetí Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Středa, 03.07.2019

2019 mcr1zeny 01(Čelákovice) Součástí velkého sobotního singlového leporela byly v Čelákovicích i ženské souboje jednotlivkyň. Svou kvalitou se v konkurenci dalších tří kategorií neztratily, i když svým pojetím nijak nepřekvapily. Vyplatila se spíš trpělivost, dobré pole a úderová jistota, což byla doména především vítězné Anety Fojtíkové. Vršovická hráčka ovládla tuto disciplínu potřetí za sebou. Osvěžením byla účast maďarské reprezentantky Körösi-Pál z Útěchova a Rumunky Neag startující v barvách Jizerního Vtelna.

Třináct přihlášených singlistek bylo rozlosováno do čtyř skupin. Do čtvrtfinále postupovaly dvě nejlepší hráčky z každé skupiny. Z  první suverénně obhájkyně zlata Fojtíková společně Tumovou, z druhé trochu překvapivě vítězka Malátová s Tomšovou. Třetí skupinu bez problému vyhrála Bálková před Čapkovou. Ze čtyřčlenné skupiny pak šly dál Cibulková a Körösi-Pál.

Malé déjà vu prožila ve čtvrtfinále maďarská singlistka Körösi-Pál (Útěchov B), když si stejně jako loni v této fázi šampionátu vylámala zuby na Fojtíkové. Zkušená Malátová přejela překvapivě snadno Čapkovou (Čelákovice) a prošla mezi nejlepší kvarteto. Bálková se sice ve druhém setu proti Tumové (Santoška B) zachraňovala až vydařenou koncovkou, ale tiebreak profesorsky kontrolovala. Stejný kousek se naopak nepovedl její oddílové kolegyni Cibulkové (Český Brod A), která zkrácenou sadu hrubě nezvládla a musela se sklonit před Tomšovou.

Debaklem v úvodním setu začalo semifinále pro Malátovou (Útěchov A). Proti obhájkyni titulu Fojtíkové získala jen jediný balon. Ve druhém dějství se sice hráčka z moravy postupně zlepšovala, jenže favoritka už se vezla na vítězné vlně a finále si vzít nenechala. Druhý souboj nabídl drama jen v první sadě, pak už Bálková pomstila vyřazení své spoluhráčky velmi razantním způsobem a poslala Tomšovou (Santoška A) do klání o bronz.

Zápas o třetí místo byl vlastně nepovedenou odvetou Tomšové za porážku od Malátové ve skupině. Útěchovská singlistka rázně vyvrátila přísloví, že nelze dvakrát vstoupit do téže řeky a svou soupeřku deklasovala. „Už minulý rok jsem prohlásila, že v singlu nebudu nastupovat, ale zranění a nemoc hráček v mém týmu mne donutily rozhodnutí změnit. Musím přiznat, že jsem nebyla moc technicky připravena, ale věřila jsem ve své zkušenosti. Velké naděje jsem vkládala do své spoluhráčky Körösi-Pál, ta ale vypadla už druhý rok po sobě s Fojtíkovou. I moje prohra s obhájkyní byla krutá, ovšem motivace získat medaili přebila následně vše. Po výhře jsem měla obrovskou radost a neubránila jsem se ani slzám,“ neskrývala dojetí VERONIKA MALÁTOVÁ. Na ZUZANU TOMŠOVOU zbyla jen nepopulární čtvrtá příčka, takže logicky nebyla s posledními dvěma zápasy příliš spokojena. „Prohra v semifinále i v boji o třetí místo měla společného jmenovatele - špatný příjem. Bez něj to prostě nejde.“

Finále nabídlo zajímavou zápletku. Fojtíková nezačala příliš dobře. Nezvykle kazila, což se jí vymstilo a úvodní sadu sebrala v koncovce Bálková. Ve druhém setu se ovšem úřadující mistryně vrátila ke svým největším devizám -  pohyblivosti, míčové technice a přesnému umisťování úderů. Její soupeřka z Českého Brodu náhle nedokázala bodovat a kvůli tomu se pouštěla i do riskantních pokusů, které často končily mimo vymezený prostor. Také ve zkráceném dějství se Fojtíková držela osvědčeného herního scénáře, jenž nakonec slavil úspěch i třetí rok po sobě.

„Pocity jsou úžasné, hrozně jsem si přála letos obhájit. Když obhájíte poprvé, je to skvělé, ale když vyhrajete třikrát v řadě… Mám strašnou radost. Pravda je, že letos nebylo tolik účastnic jako v předchozích letech, ale troufnu si říct, že všechny byly na velice dobré úrovni. Samozřejmě mě v průběhu prvního setu napadlo, že to tentokrát nemusí vyjít, ale byl to opravdu jen chvilkový stav. Spíše se mi honilo hlavou:  no nic Aneto, tak půjdeme na tři sety. Věděla jsem, že je to především můj problém, udělala jsem opravdu mnoho laciných chyb, a proto soupeřka právem vedla. Do druhého setu už jsem šla s tím, že jsem její hru více prokoukla a snažila se donutit k nevynucením chybám ji. To se ukázalo jako správný krok. Tiebreak už byl buď, a nebo,“ vylíčila své dojmy šťastná vítězka ANETA FOJTÍKOVÁ. Její finálovou sokyni mrzelo, že nedokázala lépe zúročit vyhranou úvodní sadu. Na začátku druhého setu jsem zkazila několik balónů po sobě a  přestalo se mi  dařit. Nemyslím si, že Aneta zlepšila hru, spíše bych řekla, že já jsem začala dělat zbytečné chyby,“ zpytovala svědomí stříbrná LUCIE BÁLKOVÁ.

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Sokol Praha-Vršovice A (Fojtíková)
2. TJ Slavoj Český Brod B (Bálková)
3. TJ Útěchov A (Malátová)
4. DTJ Santoška A (Tomšová)