Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 26.09. 11:52 Rychlost informací
    díky, mě stačila stejná odpověď už od Ládi :-) jen sem chtěl aby ses ro ...
Peklo bylo pro Stříbro rájem Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Čtvrtek, 20.06.2019

2019 mcrstz23 01(Peklo nad Zdobnicí) Jen půl roku po loňském prosincovém šampionátu v Semilech se rozdávaly cenné kovy na letošním, už 25. Mistrovství České republiky starších žáků dvojic a trojic. Pískové kurty na břehu říčky Zdobnice v Pekle se staly o uplynulém víkendu nohejbalovým rájem pro výpravu ze Stříbra, která ovládla obě disciplíny. Na domácí spolufavority zbyla v sobotu i v neděli druhá příčka.

V sobotu vedro k zalknutí, před finále půlhodinová sprcha, která pročistila vzduch. V neděli o deset stupňů méně, zatažená obloha a během dopoledne pokračování nočního lijáku. Počasí se o víkendu v Pekle vyřádilo a druhý den nebylo daleko od stěhování akce do haly. Naštěstí dal pořadatelský oddíl dohromady tým schopných lidí, kteří celý šampionát nejen skvěle připravili, ale s trochou nadsázky dokázali v nerovném souboji zvítězit i nad přírodou. Promočená hřiště dali do kupy v rekordně rychlém čase a jejich sehranost by jim mohly závidět i nejlepší nohejbalové sestavy. Medaile by si tak kromě nejúspěšnějších žákovských družstev zasloužili i oni. Bez diskuze. „Snažili jsme se v Pekle uspořádat mistrovství na úrovni a věřím, že se nám to podařilo a účastníkům se u nás líbilo. Před sezonou jsme provedli rekonstrukci hřišť, díky které jsme získali tři pěkné kurty, odvodňovací systém a nové oplocení. Musím říct, že nedělní slejvák nás pořádně prověřil a jsem rád, že jsme to zvládli. Během šampionátu se zapojilo do organizace přes 20 lidí, kteří naprosto skvěle fungovali. Kdyby to vše skončilo zlatem, tak je to splněný sen, ale zklamaní určitě nejsme a jsme na kluky za jejich hru hrdí,“ podělil se o dojmy z celé akce její ředitel MICHAL HOSTINSKÝ.

Dvojice (15.6. 2019)

Několik čísel na úvod. O deblové medaile přijelo na východ Čech soupeřit 20 sestav z 11 oddílů. Začínalo se ve čtyřech základních skupinách po pěti týmech a do čtvrtfinále postupovaly vždy nejlepší dva. Hned trojí zastoupení mezi elitní osmičkou si vybojovaly Modřice. Jejich sestava C (Sluka, Nesnídal) skončila v prvním kole pavouka na štítě favorizovaného Stříbra A. Dvě nejlepší dvojice jihomoravského klubu narazily na sebe a v obrovské bitvě určil vítěze až poslední míč, který Kubový zahrál do autu. Modřice B (Svoboda, Kubový) se tak s turnajem trochu smolně rozloučily. Vsetín si ve dvou setech poradil s Českým Brodem (Seidl, Jedlička, Růžička), když Středočeši v obou sadách promarnili několikabodový náskok. Poslední semifinalista vzešel z domácího měření sil, Peklo A v něm přesvědčivě přehrálo své béčko (Ferebauer, Kotyza.).

Stříbro dál pokračovalo ve svém tažení. V klání o finále se před ním musela sklonit vsetínská formace (Dvořák, Tomek, Zbranek). O něco málo vyrovnanější byl souběžně hraný druhý duel. K radosti publika v něm domácí dvojice skolila Modřice A (Jurka, Kolouch). Tým z jižní části Moravy si pak zajistil bronz, když v zápase o bronz zdolal v začínajícím lijáku mladé Valachy.

Finále mělo po dešťové pauze očekávané aktéry, ale v prvním setu nečekaný průběh. Pekelská dvojice (Čižinský, Fries) jakoby ze sebe před početným a povzbuzujícím publikem nemohla shodit nervozitu a uhrála jen tři míče. Druhé dějství nabídlo daleko vyrovnanější průběh. Domácí drželi se Stříbrem (Tolar, Gaszczyk) krok až do koncovky. Za devítek ale Gaszczyk dokázal prostřelit obranu soupeře. Titul patřil Západočechům. „Abychom uspěli, museli by hráči podat nadstandardní výkony. Bohužel jsme naprosto nezvládli vstup do zápasu, soupeř získal velké sebevědomí a nenechal si celkové vítězství vzít. Velkou osobností finále, ale i celého šampionátu, byl Lukáš Tolar, na kterém je znát, že nohejbalu obětuje opravdu hodně. Jeho účinkování v dospělém nohejbalu se zákonitě v této kategorii projeví,“ komentoval finálovou porážku svých svěřenců trenér Pekla MICHAL HOLATA. Na druhé straně sítě logicky panovala daleko větší spokojenost. „V prvním setu jsme hráli velmi dobře v obraně i na útoku a hladce jej získali. Druhý byl podstatně vyrovnanější, rozhodla naše o něco lepší obrana a klid ve hře,“ zdůraznil stříbrský kormidelník PETR TOLAR.

Konečné pořadí turnaje (dvojice):
1. TJ Baník Stříbro A (Tolar, Gaszczyk)
2. TJ Peklo A (Fries, Čižinský)
3. MNK Modřice A (Jurka, Kolouch)
4. NK CLIMAX Vsetín A (Dvořák, Tomek, Zbranek)

 

Trojice (16.6. 2019)

Nedělní trojkový program, do kterého se přihlásilo 16 sestav, zkomplikovalo počasí. Po odehrání několika zápasů ve skupinách přišla vydatná průtrž mračen, po níž byl celý areál pod vodou. Nakonec ale vše dobře dopadlo a účastníci se nemuseli nikam stěhovat. Postupový klíč byl tentokrát jiný. Ze čtyř základních skupin šli vítězové přímo do čtvrtfinále, celky z druhých a třetích míst pak čekalo předkolo play-off. Právě tahle fáze turnaje znamenala konečnou pro Peklo B, Dynamo České Budějovice, Peklo C a Radomyšl.

Všichni vítězové základních skupin se ve čtvrtfinále se svými protivníky příliš dlouho nezdržovali. Peklo A poslalo ze hry modřické béčko (Jurka, Kolouch, Nesnídal, Dlabka), Vsetín bez větších nesnází přehrál Strakonice (Votava, Hrubý, Sliacký), Český Brod měl s Modřicemi A (Svoboda, Sluka, Kubový, Bednář) problémy jen ve druhém setu a Stříbro deklasovalo čakovický trojlístek (Kalous, Barnat, Suchý). Výkon Vsetína (Dvořák, Tomek, Zbranek) měl v semifinále proti domácí ekipě vzestupnou tendenci, jenže Východočeši si postup v závěru druhé sady pohlídali. O hodně větší bitvu přinesl druhý duel. Český Brod (Seidl, Jedlička, Růžička) nastoupil na stříbrskou formaci bez respektu a odměnou byl zisk úvodního setu. Ve druhém dějství ale favorit našel ztracenou půdu pod nohama. Rozhodnout musel tiebreak, ve kterém byl Baník o dva míče šťastnější. „Po prohraném prvním setu bylo třeba kluky hlavně uklidnit a vypořádat se s velmi dobrou hrou soupeře, hlavně na bloku. Ve třetí sadě udělal soupeř dvě chybičky, a to rozhodlo našem postupu do finále,“ oddechl si trenér Stříbra PETR TOLAR. Českobrodské trio oték ze sebe o něco rychleji shodilo zklamání a i díky fyzické převaze přetlačilo v klání o třetí místo sympaticky hrající Vsetín. Na Valachy tak zbyla i druhý den šampionátu nepopulární čtvrtá příčka.

Nedělní finále mělo stejné protagonisty jako den před tím. Pekelská sestava (Čižinský, Fries, Ferebauer) ale tentokrát začala před zhruba třemi stovkami diváků o poznání sebevědoměji. Z týmu čišelo odhodlání vrátit soupeři sobotní porážku,“ řekl domácí lodivod MICHAL HOLATA. Svoji namotivovanost přetavili Východočeši v zisk první sady. Bylo na jejich soupeři ze Stříbra (Tolar, Gaszczyk, Fujan, Nozar, Sobotka), jak zareaguje. „Museli jsme změnit hru hlavně v obraně. Upustit od blokování výborně hrajícího Ondry Friese a snažit se ho pochytat v poli,“ prozradil kouč Baníku. Západočeši druhou sadu ovládli a náporem začali i tiebreak, ve kterém si vypracovali tříbodový náskok. Jenže koncovka byla infarktová. „Ve třetím setu jsme vedli již 9:6. Po krásných výměnách a zákrocích na obou stranách však soupeř dokázal srovnat na devítky. O vítězi rozhodoval poslední míč. Lukáš Tolar vytloukl v klíčovém okamžiku jinak velmi dobře blokujícího Pepu Čižinského a my jsme mohli začít slavit,“ líčil Petr Tolar a dodal: „Oba týmy předvedly ve finále parádní nohejbal, před skvělou kulisou domácích fandů nakonec slavil ten o něco šťastnější.“ Jeho názor sdílel i pekelský kormidelník.Předváděli jsme opravdu kvalitní nohejbal. Proti týmu, kde opět úřadoval Lukáš Tolar, jištěný zezadu "plzeňskou Viktorkou", nebylo jednoduché bodovat. Ve třetím setu byl o jediný bod soupeř šťastnější. Myslím, že zápas byl určitě výbornou reklamou na nohejbal.“

Nejlepším hráčem dvoudenního mistrovství byl vyhlášen Lukáš Tolar ze Stříbra. A poslední slovo patřilo oběma trenérům nejúspěšnějších oddílů. Na šampionát naše výprava odjížděla s cílem získat v každém dni cenný kov. Byli jsme si vědomi síly domácího celku a podle pohárových výsledků měly mít svou kvalitu i týmy Modřic, Českého Brodu a Vsetína. Tajně jsem doufal v zisk jednoho titulu, spíše ve dvojicích, ale že to dopadne tak, jak to dopadlo, jsem nečekal. Chtěl bych poděkovat všem pořadatelům kolem Michala Hostinského za skvěle zorganizované mistrovství. Co tato parta nadšenců dělá pro pekelský nohejbal, to se vidí málokdy. Opravdu zaslouží obrovskou pochvalu,“ uvedl kouč dvojnásobných mistrů Petr Tolar.

Do šampionátu jsme vstupovali s touhou uspět. To znamená získat minimálně medailové umístění s tím, že titul by byl velkou odměnou pro celý oddíl. Je třeba říct, že se v nás mísí radost i zklamání. Když máte před sebou už jen poslední krok a nepovede se vám to, tak vždy určitá lítost musí být. Na druhou stranu je třeba vyzdvihnout úspěch dvojnásobných vicemistrů, protože konkurence také pracuje a obhajovat vydobyté pozice není jednoduché,“ je si vědom pekelský lodivod Michal Holata. 

Konečné pořadí turnaje (trojice):
1. TJ Baník Stříbro A ((Tolar, Gaszczyk, Fujan, Nozar, Sobotka)
2. TJ Peklo A (Čižinský, Fries, Ferebauer)
3. TJ Slavoj Český Brod (Seidl, Jedlička, Růžička)
4. NK CLIMAX Vsetín (Dvořák, Tomek, Zbranek)

 

Komentáře   

 
#1 Hostinský Michal 2019-06-21 08:04
Reportáž ze šampionátu:
https://www.youtube.com/watch?v=ocZeKgVL4vY