Poslední komentáře - Soutěže mládeže a žen

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


Do Nebušic dorazila i Salonta Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Středa, 05.06.2019

2019 pcnsnebu 01(Praha-Nebušice) Pohár Českého nohejbalového svazu starších žáků má za sebou třetí zastávku. Poslední květnovou sobotu se na Jarním turnaji v areálu Základní školy v Praze-Nebušicích popralo o další body do celkového hodnocení 12 trojkových formací. Vítězství z předchozího měření sil ve Žďáru nad Sázavou obhájila kombinovaná sestava startující pod názvem Český Brod MIX ve složení Růžička, Jedlička, Seidl. Zpestřením akce byl start mladých Rumunů z Tengo Salonta, kteří obsadili lichotivou čtvrtou příčku.

Pražská akce je v rámci celého seriálu výjimečná tím, že se hraje pod širým nebem. Počasí i tentokrát přálo. „Oproti předchozím dvěma ročníkům jsme se letos přesunuli do městské části Praha 6 Nebušice. Turnaj měl výbornou úroveň, a to i přesto, že se hrálo na umělém povrchu, na kterém má míč jiný odskok než na klasické antuce,“ uvedl jeden z pořadatelů turnaje JAN BUDDEUS. Tucet přihlášených trojic nejprve zápolil ve třech základních skupinách, ze kterých šli rovnou do čtvrtfinále vítězové -  Salonta, Modřice A, Peklo – plus nejlepší tým z druhého místa – Český Brod MIX. Zbylé týmy musely absolvovat  předkolo play-off.

2019 pcnsnebu 02Salonta se v úvodním čtvrtfinále pořádně nadřela proti modřickému béčku (Bednář, Buchta, Svoboda, Kubový), ale zkrácenou sadu zvládla lépe. Naopak Modřice A neměly větší problém se Žďárem nad Sázavou (Bukáček, Krmášek, Němec). Český Brod MIX přejel Jihočechy z Radomyšle (Ježek, Hendrych, Mandl) a Peklo A si poradilo s Dynamem České Budějovice (Kalianko, Buchal, Novotný). Semifinále znamenalo stopku pro jediného zahraničního účastníka, když si na rumunskou sestavu vyšlápli Modřičtí. Druhého finalistu musela určit až závěrečná výměna třetího setu. V duelu mezi Českým Brodem MIX a Peklem byli šťastnější Středočeši.  A zatímco souboj o bronz byl jasně v režii pekelské sestavy, tak klání o vítězství nabídlo další pořádnou bitvu. První set jasně patřil Českobrodským, Modřice ale ve druhém dějství kontrovaly. V tiebreaku se ovšem smíšená českobrodsko-čelákovická formace dokázala zkoncentrovat a došla si pro turnajový triumf.

„Bylo zajímavé opět po roce poměřit síly s Rumuny z klubu Tengo Salonta. Bylo vidět, že jejich hráči dělají pokroky v mezihře i v útočné fázi. Díky tomu nebyli daleko od medaile. Vítězná sestava z Českého Brodu bude při stejném složení patřit spolu se Stříbrem, Modřicemi a Peklem k favoritům nadcházejícího republikového šampionátu dvojic a trojic v Pekle nad Zdobnicí,“ okomentoval turnaj předseda komise mládeže ČNS MICHAL HOSTINSKÝ.

2019 pcnsnebu 03Konečné pořadí turnaje:
1. TJ SLAVOJ Český Brod MIX (Jedlička, Růžička, Seidl)
2. MNK Modřice A (Jurka, Kolouch, Nesnídal, Sluka)
3. TJ Peklo nad Zdobnicí A (Čižinský, Fries, Koblic)
4. Tengo Salonta (Kadar, Suciu., Szijjarto, Turzo)