Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


BDL: Debakly Východočechů, zaváhání Modřic Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Pátek, 31.05.2019

2019 bdl 08 01Kdo doprovodí Vsetín a Český Brod do play-off? Tak zní zásadní otázka východní skupiny Botas dorostenecké ligy. Oba adepti na postup z východu Čech dostali v tomto kole od vedoucích týmů pořádně naloženo. Holice padly s nulou na půdě obhájce titulu, Zbečník pak odešel se stejným debaklem od Vsetína dokonce z domácího kurtu. Zaváhání obou soků v boji o nadstavbu ovšem naplno nevyužili ani Modřičtí, kteří doma porazili Přerov jen za dva body. Pro Hanáky je to vůbec první letošní zisk. Suverénní byli i lídři západní skupiny. Radomyšl zametla se Zručí a Čelákovice vydrancovaly stánek českobudějovického Dynama. Nečekala se jednoznačná domácí porážka Karlových Varů od Benešova.

 BDL

Skupina B: 8. kolo

MNK SILNICE GROUP Modřice – TJ Spartak MSEM Přerov  5:2

Modřičtí sice splnili roli favorita, ale jen za dva body. Paradoxně tak z jihu Moravy odjížděl spokojenější Přerov, který díky dvěma vyhraným trojkám vymazal nulu na bodovém kontě. Svému soupeři navíc Spartak ještě víc zavařil a zkomplikoval cestu do play-off. „Ve třetím setu úvodní trojice jsme vedli 9:8. Jenže pak přišla hrubá chyba na nahrávce a v poli. Je ale potřeba zdůraznit, že hosté zahráli velmi dobře. V odvetné trojici nastal v podstatě naprosto stejný scénář jako v prvním souboji. Opět vedení 9:8 v tiebreaku, opět chyba na nahrávce a dárek pro Přerov,“ popsal zpackané závěry obou trojic, které připravily jeho svěřence o plný bodový zisk, kouč Modřic RICHARD LAŤÁK. „S návratem Dreiseitla do sestavy naše hra vypadala mnohem lépe,“ kvitoval přerovský trenér PAVEL JANEK.

Sestava domácích: Bartoš, Jonas, Brenner, Jurka, Kolouch. Sestava hostů: Pokorný, Lolek, Pírek, Dreiseitl.

Trenér Modřic RICHARD LAŤÁK: „Náš cíl vyhrát za tři body vzal za své už před utkáním při absenci Bolelouckého. Na druhou stranu mě těší výkon starších žáků, kteří se podíleli na vítězství ve dvojicích. Trápením je ovšem naše hra trojic, která se stále nezlepšuje. Abychom si zachovali šanci na play-off, musíme vyhrát v Holicích za tři body, což se momentálně rovná malému zázraku. Nezbývá, než bojovat až do konce.“

Trenér Přerova PAVEL JANEK: „Dobré utkání. Sehráli jsme zde celkem vyrovnanou partii, jen v první dvojce se nám moc nedařilo. Jsme rádi, že se nám vrátil nejlepší hráč, ale i tak jsme dělali chyby a nedokázali zvítězit.“

TJ Slavoj Český Brod – T.J. Sokol Holice  7:0

Jakýmkoliv, byť minimálním, bodovým ziskem ze hřiště úřadujícího šampióna by si Holice výrazně pomohly v boji o postup do nadstavbové části. Jenže to pro ně byl nesplnitelný úkol. Českobrodští se totiž sešli skoro kompletní, tedy i s Kalousem. A Východočechům povolili jediný set - v singlu. „Domácímu týmu v sestavě chyběl Truc, my stále postrádáme Veselého, po zranění poprvé nastoupil Vojtíšek. Soupeř byl v dílčích zápasech i v celém utkání jednoznačně lepší, na zisk zápasového bodu jsme mohli pomýšlet v singlu, v něm však Ungermann vrátil Levému porážku z prvního letošního střetnutí,“ okomentoval porážku holický trenér MAREK LÍBAL.

Sestava domácích: Zavacký, Ungermann, Kalous, Čech, Růžička. Sestava hostů: Levý, Vohradník, Mareček, Vojtíšek, Sochůrek, Tlučhoř.

Kapitán Českého Brodu ERIK ZAVACKÝ: „Zamakali jsme a vybojovali důležité tři body do tabulky.“

Trenér Holic MAREK LÍBAL: „Zasloužená výhra Českého Brodu snad konečně otevře některým hráčům našeho týmu oči. Z pohledu diváka jsem si pochutnal na servisech Kalouse, několika útocích Ungermanna a nasazení Sochůrka.“

TJ Sokol Zbečník – NK Climax Vsetín  0:7

Vedoucí celek tabulky přijel jen ve čtyřech lidech, ale ve Zbečníku předvedl, proč vévodí pořadí východní skupiny. Domácí vzdorovali v obou úvodních deblech, které ovšem oba ztratili v koncovkách zkrácených setů. Pak se jejich hra rozsypala a navíc se jim zranil kapitán Pohl. Suma sumárum - výsledkem byl nečekaný debakl. „Chyběl nám Polák, soupeř ale postrádal Majštiníka a Málka, což pro něj měla být citelná ztráta. My jsme ji ale vůbec nevyužili,“ povzdechl si zklamaný lodivod poraženého celku LUKÁŠ VLACH.

Sestava domácích: Pohl, Beran, Čižinský, Šimeček, Fries. Sestava hostů: Halašta, Stařičný, Andris, Bílý.

Trenér Zbečníku LUKÁŠ VLACH: „K utkání není moc, co dodat. Opět již samotný netýmový přístup hráčů rozdal karty. Soupeř se příliš nenadřel a v tréninkovém tempu připsal tři body. Přísnější měřítko z naší strany snesly jen úvodní dvojice, které jsme obě ztratili ve třech setech. Za tento ostudný výkon se omlouvám všem přítomným věrným divákům. Pokud se nevzpamatujeme, těžko můžeme pomýšlet na play-off.“

Kapitán Vsetína DANIEL BÍLÝ: Přijeli jsme si pro vítězství a tři body do tabulky, což se nám podařilo, Přejeme Vaškovi Pohlovi brzké vyléčení z dnešního zranění.“

TABULKA SKUPINY B

 

Skupina A: 8. kolo

2019 bdl 08 02TJ Dynamo ČEZ České Budějovice – TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice  0:7

Ani set neuhráli dorostenci Dynama v souboji s druhými Čelákovicemi a zůstávají na posledním místě tabulky. Byť hosté přijeli v oslabené sestavě, neměli s domácími velkou práci. Asi nejblíž byli čestnému úspěchu byli Chvátal s Novotným hned v prvním zápase. Svačina s Maturou ale ustáli vyrovnanou koncovku prvního setu a ten další už vyhráli větším rozdílem. „Soupeř hrál to, co potřeboval a zaslouženě vyhrál,“ uznal českobudějovický kormidelník EMANUEL VIŠVADER.

Sestava domácích: Potůček, Chvátal, Škoda, Buchal, Novotný, Čakan. Sestava hostů: Hejtík, Seidl, Matura, Löffelmann, Svačina.

Trenér Českých Budějovic EMANUEL VIŠVADER: „Na domácí utkání jsme se těšili, ale bylo pro nás hořkou pilulkou. Nedařilo se nám a příliš velká nervozita nám svazovala nohy. Duel byl v režii soupeře, na jeho hře bylo sympatické, že naše mladíky nešetřil a nepodceňoval. Chválím všechny naše hráče, že se soupeře nezalekli, i když předem tušili, že takového soupeře jde porazit jen těžko.“

Kapitán Čelákovic DOMINIK HEJTÍK: „Přijeli jsme bez Nesládka a Čuříka, a tak trenér musel zamíchat se sestavou. Přesto všichni podali kvalitní výkony a nedovolili domácím ani set. Oproti minulé sezoně vidím zlepšení jak v jednotlivcích, tak i v celém týmu.“

SK Liapor WITTE Karlovy Vary – SK Šacung ČNES Benešov 1947  1:6

Doma Šacung udolal Západočechy nejtěsnějším rozdílem, v odvetě se tak čekala vyrovnaná bitva. Navíc když hostující sestava čítala jen kvarteto statečných. Jenže na kurtu bylo všechno docela jasné. „Soupeř vyhrál stylem start – cíl,“ poznamenal domácí lodivod VLADIMÍR HLAVATÝ. „Po docela pohodových dvojicích jsme posledním možným míčem brali i první trojku. Pak dostal Šperlík kvůli vlastním chybám na frak v singlu, ale to byl poslední světlý moment domácích. Odvetné zápasy byly totiž zcela v naší režii a po právu si odvážíme všechny tři body,“ bilancoval spokojený vedoucí vítězů MILOSLAV ZIEGLER.

Sestava domácích: Tolar, Nozar, Gregor, Rendl, Tišnovský, Trubač. Sestava hostů: Šperlík, Fürbacher, Krunert L., Ziegler.

Trenér Karlových Varů VLADIMÍR HLAVATÝ: „Po delší době jsme zase jednou nastoupili kompletní, ale na věkově i herně vyspělejší soupeře to nestačilo. Z hráčů není koho chválit ani hanět, všichni odvedli standardní výkony v rámci svých možností.“

Vedoucí Šacungu MILOSLAV ZIEGLER: „Celodenní výlet do Varů nepřišel vniveč a byl okořeněn plnou porcí bodů. Všichni kluci hráli zodpovědně a měli celé utkání pod kontrolou. Pozitivem byl návrat Lukáše Krunerta po vleklém léčení.“

2019 bdl 08 03TJ Radomyšl – AC Zruč-Senec 2004  7:0

Zručští dorazili pouze ve čtyřech a od samého začátku bylo jasné, že na hřišti vedoucího celku jen stěží mohou uspět. Jihočeši si mohli dovolit protočit na hřišti celý kádr, aniž by to mělo vliv na konečný výsledek. „Hosté se snažili a bojovali v obou trojicích, ale postupně jim docházely síly a oba zápasy prohráli ve třech setech. Mezi tím ještě Vachulka trpělivou hrou bez chyb přemohlv singlu Rotta. Odvetné dvojice byly již plně v naší režii, a tak si soupeř odvezl nepopulárního kanára,“ bilancoval trenér Radomyšle JOSEF SLAVÍČEK.

Sestava domácích: Slavíček, Votava, Ježek, Buriánek, Vachulka, Havlík, Švancar, Věženský. Sestava hostů: Rott, Ausberger, Škudrna, Suchý.

Trenér Radomyšle JOSEF SLAVÍČEK: Tentokrát jsem stoprocentně spokojený. A to nejen s výsledkem, ale především s přístupem a bojovností všech mých svěřenců. Hosté, kteří dorazili s mladou sestavou a pouze ve čtyřech, od začátku nekladli velký odpor. Mohl jsem tak dát příležitost všem členům kádru a mám radost, jak se prezentovali i ti, kteří pravidelně tolik prostoru nedostávají.“

Kapitán Zruče ADAM AUSBERGER: „Byla znát jasná převaha vedoucího týmu tabulky. Ale i tak tam bylo z naší strany pár světlých chvilek v obou trojkách, kde jsme se dostali do třetích setů. Obě jsme bohužel prohráli. Citelně nám chyběl Hynek, který má zlomenou nohu.“

TABULKA SKUPINY A