Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 19.09. 10:46 Rychlost informací
    Náročný dotaz, na který není zřejmě schopen nikdo odpovědět :-) ...
  • 03.09. 21:36 Rychlost informací
    Nejde nějak zrychlit články o ligových zápasech? Extraliga až v úterý a ...
1LŽ: Vršovice vyrazily za obhajobou Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Sobota, 18.05.2019

2019 1LZ 01 01(Brno, Praha) Jak uzavřely loňskou sezonu, tak odstartovaly tu letošní. Vítězně. Obhájkyně titulu z Vršovic si o prvním hracím víkendu ženské ligy dojely pro dvě výhry na půdu Útěchova. Moravanky sice kladly v dílčích zápasech odpor, ale na vyrovnaný hostující tým to nestačilo. Uspěl i další pražský celek. Santoška si na svém hřišti hladce poradila s Čelákovicemi.

1. liga žen: 1. hrací víkend 11. – 12. května:

TJ Útěchov - TJ Sokol Praha-Vršovice II 2:6

Do úvodního duelu s mistryněmi z Vršovic nasadila domácí lavička duo hostujících Maďarek Körösi-Pál s Harsányi. Ty zaznamenaly ve třísetové bitvě první bod, když na ně nestačily Řezáčová s Kulhánkovou. Řeháková s Fojtíkovou proti Pavlíčkové a Holátové ale rychle srovnaly. Klíčovou byla porážka Körösi-Pál s Harsányi a Malátovou od Řezáčové, Tejkalové a Kulhánkové posledním možným míčem. Poté už se Pražanky uklidnily a zvýšily stav až na 1:5. Nic nebylo platné vítězství Malátové trojky proti Řehákové, Zátkové a Fojtíkové, neporažená Řezáčové ekipa proti Pavlíčkové, Ličákové, Holátové a střídající Ilášové uzavřela skóre utkání.

Trenérka Útěchova VERONIKA MALÁTOVÁ: „S výsledkem nejsem spokojená, ale průběh utkání mi naznačil jak dále pracovat na výkonnosti týmu. Bohužel nám chyběly některé opory. Celkový výsledek vypadá jednoznačně pro soupeřky, ale z  některých dílčích zápasů jsem měla opravdu radost. Nejlepší hráčkou našeho týmu byla Körösi-Pál a za hosty Řezáčová.“

Hráčka Vršovic VERONIKA STREJČOVSKÁ: „Vstup do sezóny není nikdy lehký, ale zvládly jsme ho bez větších potíží. Doufám, že se bude naše hra zápas od zápasu zlepšovat.“

DTJ Santoška - TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice 6:1

Děvčata ze Santošky rozjela hned ze začátku parádní představení. Až do stavu 5:0 uhrál hostující tým jediný set, když Matysková s E. Očenáškovou trápily Štenglovou, Tafsi a střídající Kopeckou do koncovky třetího setu. Jiskřičku naděje vykřesala pro Středočešky ještě Čapková v singlu, když v kvalitním zápase eliminovala Tumovou. Jasnou výhru ale hned nato zpečetily Tumová, Kopecká a Plechatá, když nepovolily Očenáškové, Čapkové a Šedové prakticky nic.

Hráčka Santošky KLÁRA KOPECKÁ: „K prvnímu utkání sezóny celý tým přistoupil zodpovědně a až na malé zaváhání v singlu jsme měly střetnutí pod kontrolou.“

Kapitánka Čelákovic ANDREA ŠEDOVÁ: „V celém utkání, vyjma singlu, byla jasná převaha domácího týmu ve všech herních prvcích. Tímto bych chtěla pogratulovat soupeřkám k výhře. Náš tým se bude nadále snažit zlepšovat a makat na všech postech.“

2019 1LZ 01 02TJ Sokol Praha-Vršovice II - TJ Útěchov 6:2

Odpolední odveta v Útěchově proběhla podle stejných not. Vršovice se rychle ujaly vedení 3:0 a v třísetové přetahované navíc posledním možným míčem pokazily Řeháková s Fojtákovou a Zátkovou radost Körösi-Pál s Harsányi a Malátové. Malátová s Ličákovou však už bod přeci jen získaly, když na ně nestačily Strejčovská se Zátkovou. Singl proti Malátové ovládla jednoznačně Fojtíková. Poté ještě rozstřílela Körösi-Pál Řezáčové trojku se Strejčovskou, Tejkalovou a alternující Kulhánkovou, ale poslední slovo měla Řehákové sestava, která spláchla Holátovou, Pavlíčkovou, Ličákovou a naskočivší Ilášovou.

Hráčka Vršovic VERONIKA STREJČOVSKÁ: „Odvetný duel byl herně podobný tomu dopolednímu, jen jsme jako domácí nasadily naši první dvojku proti silnější sestavě Brna.“

Trenérka Útěchova VERONIKA MALÁTOVÁ: „Z našeho týmu si cením zlepšení hry u Pavlíčkové a Ličákové z týmu soupeřek musím vyzdvihnout Fojtíkovou.“