Poslední komentáře - Soutěže mládeže a žen

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


Zimní pohár žen: Poslední slovo měla Santoška Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Neděle, 28.04.2019

2019 zpzkonec 01(Čelákovice) Turnajem v Čelákovicích skončil letošní ročník Zimního poháru žen. Celkovým vítězem se stala děvčata z Českého Brodu, což se poslední dobou stává koloritem této zimní přípravy ženských ligových oddílů. Rozlučka však nejlépe vyšla týmu Santošky, který tak naznačil i své letošní ligové ambice Pokud si Pražanky formu udrží, máme se v ženské nejvyšší soutěži na co těšit.

Poslední březnovou sobotu se sešlo na závěrečném turnaji v hale v Čelákovicích devět trojkových sestav. Absolvovala jej celá plejáda ženské nohejbalové špičky. Členky mistrovských Vršovic, vicemistryně z Českého Brodu i další špičkové hráčky a také členky juniorské reprezentace. Týmy byly rozděleny do dvou skupin, ze kterých postupovaly nejlepší čtyři. Přes čtvrtfinále neprošla dál Solidarita Praha (Mašková, Chudáčková, Trnková), domácí Čelákovice A (Matysková, Šedová, Doležalová), druhá sestava Českého Brodu (Bálková, Chuchlová, Škodová) a tým složený mimo soutěž s názvem Mišmaš (Svobodová, Möglichová, Blažková). Do semifinále se tedy po výborných výkonech dostaly dvě formace Santošky a po jedné z Vršovic a Českého Brodu.

2019 zpzkonec 02O třetí místo si to rozdaly poražené týmy ze semifinálových bitev, Santoška B a Český Brod A. Po napínavém průběhu získala pomyslný bronz Santoška. Trochu rozladěna neúspěchem byla VERONIKA TYMICHOVÁ. „Popravdě jsme myslely na nejvyšší příčky. Klíčové zápasy jsme měly skvěle rozehrané, ale ani jednou nám nevyšel těsný závěr třetího setu, což je popravdě trošku zklamání. A upřímně, v boji o třetí místo jsme si ani nepřipouštěly, že bychom mohly prohrát, a to je možná ta chyba.“

Také finále mělo překvapivý průběh. Dvě hlavní hvězdy loňského finálového duelu ženské nejvyšší soutěže si nedokázaly poradit s obětavou hrou Štenglové a spol. Vítězky naznačily, že jsou na nejvyšší soutěž letos dobře připraveny a DENISA ŠTENGLOVÁ neskrývala radost: V Čelákovicích se nesešlo tolik sestav, jak tomu normálně na jiných turnajích zimního poháru bývá. Všechny trojky byly ovšem velmi kvalitní, a tak to procházka růžovým sadem určitě nebyla. Hned ve skupině jsme narazily na holky z Vršovic, se kterými jsme se pak potkaly i v samotném finále. O postup do finále jsme si to musely rozdat s naší druhou formací, což vzhledem k tomu, jak se známe, nebylo vůbec snadné.“ A hned pokračovala.Nebývá tomu zvykem, ale musím říct, že jsme všechny dbaly na rady trenéra a snažily se je dodržovat, což prostě fungovalo. Určitě bych vyzdvihla výkon Kristýny Plechaté, která svými někdy neuvěřitelnými údery táhla naši trojku na nejvyšší příčky. Zajisté by to ale nešlo bez precizní přípravy útoku, o kterou se po celou dobu starala Klára Kopecká.“ Stříbrná RŮŽENA ŘEHÁKOVÁ ocenila výkony vítězek po celý turnaj. S holkami jsme se potkaly hned na úvod turnaje v našem prvním utkání. Prohrály jsme relativně snadno 2:0 na sety. Finále bylo vyrovnanější než zápas na úvod. Třetí set byl ovšem jasně pro soupeřky. Hrály bezchybně a stabilně celý den. Překvapení to nebylo. Myslím, že takové výkony od nich trenér určitě očekává. Doufám, že jim forma vydrží i do dvoudopadové sezony.“

2019 zpzkonec 03Celkového prvenství si ovšem o vyrovnaných výkonech během celého seriálu užívaly hráčky Českého Brodu. „Cítíme se velice dobře, neboť je to obraz práce celého týmu, který si dlouhodobě držíme a na kterém si zakládáme,“ uzavřela Veronika Tymichová.

Konečné pořadí turnaje:
1. DTJ Santoška A (Štenglová, Plechatá, Kopecká)
2. TJ Sokol Vršovice II (Řeháková, Fojtíková, Honzíková)
3. DTJ Santoška B (Tafsi, Tomšová, Kulhavá)
4. TJ Slavoj Český Brod A (Cibulková, Tymichová, Červenková)

Konečné pořadí Zimního poháru žen: 1. TJ Slavoj Český Brod 27 bodů,2. DTJ Santoška 22 bodů, 3. TJ Sokol Vršovice II 15 bodů, 4. TJ Útěchov Brno 7 bodů 5. TJ Spartak Čelákovice 2 body, 6. TJ Solidarita Praha 1 bod, 7. - 8. NK Litohlavy a TJ Pankrác 0 bodů.